Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot ajánlanátok egy...

Milyen tápot ajánlanátok egy olyan munkakutyának, akinek szinte minden kutyakajától megy a hasa?

Figyelt kérdés
Van egy fiatal belga juhászkutyánk, rengeteg energiával. Eddig Josera Active kutyatápot kapott, ami úgyahogy bevált, viszont nagyon drága. Van valami alternatív megoldás, ami kicsit olcsóbb, viszont ugyanúgy munkakutyáknak van kitalálva és még az ilyen kényes emésztésre is megfelelő lehet?
2023. márc. 3. 08:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
78%

Ha mindentől megy a hasa, de még Josera Activot kap, akkor azért nem sokat próbálkoztatok. Mármint átgondoltan. Mert az egy nem túl jó minőségű, erős, csirkés táp. Amelyik kutya nem érzékeny, annak simán jó is lehet. Én sem etetnék drágább táppal egy olyan kutyát, amelyik ettől is csodásan van, de tényleg. Nem vagyok a pénztárcám ellensége. De a te kutyádnak ez ezek szerint nem felel meg. Szóval a Josera Activ tápjánál sem a csirkementességre nem mentek rá (sajnos egyre több kutya nem jól emészti a tápokban a csirkét), sem az emészthetőséget nem fokozták (ugyebár egy érzékeny belű kutyáról van szó), no meg az érzékeny belű kutyádnak egy sporttápot adsz, amit szintén nem nagyon tudok értelmezni (ilyenkor inkább gyengébbet adunk nekik, a magas fehérje- és zsírtartalom egy átlagos kutyát is megfosathat). Szóval szánd rá magad szerintem, és rendezd ezt a kutyánál, aztán lehet, hogy később majd olcsóbb tápon is ellesz, mikor már huzamosabb ideje nem megy a hasa. Neked talán a Brit Care Lamb & Rice-ját ajánlanám, az a leginkább elérhető árú táp ebben a kategóriában. És engedd el azt, hogy sportkutyának valót adj neki mindaddig, amíg a bele nem rendeződik. Egy mali a csirkecsonton is elpörög, ne tévesszen ez meg.

Még egy kérdés: giardiára volt tesztelve? Milyen jellegű volt a széklet?

2023. márc. 4. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
70%

Úgy tudom a rendőrségnél team breeder (farmina) tápokat etetnek.


De táp váltogatások helyett lehet inkább érdemes lenne egy gastos állatorvost felkeresni, aki kifejezetten emésztési problémás állatokkal foglalkozik.

2023. márc. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Il cane/al dog tápjait nézd meg.


Érzékeny és problémás emésztésű kutyámnak nincs hasmenése tőle,szerintem jó áron van. Kevesebb kell mint az előírt. Legalábbis én kevesebbet adok belőle és jó kondiban van :)

2023. márc. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
#13 Köszönöm a kedves választ :)
2023. márc. 5. 07:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!