Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok nekem kutyus...

Ajánlanátok nekem kutyus fajtákat a lent leírtak alapján?

Figyelt kérdés
A férjem és én kezdő gazdik lennénk,én a héten ötből három nap otthonról dolgozom, kb. 46 nm a lakásunk. Nyugodtak vagyunk, szeretünk pihenni, otthon tenni venni. Autóval rendszeresen utazunk hosszabb távokat családhoz (ahol szintén van kutyus) és kirándulni is szoktunk főleg természetben, mindig szeretnénk vinni magunkkal a kutyust is. Tapasztalt gazdáktól kérnénk tanácsokat, milyen fajta kis testű kutyust javasoltok?

2023. márc. 5. 22:26
1 2
 1/12 Rosszlovas ***** válasza:
86%

Nem mimdegy, hogy 10 kilométert szoktatok kirándulni, vagy 40-et...

Gondolom, inkább a 10-hez közelebb... ebből kiindulva én a középuszkárt ajánlom, ha 1.hajlandók vagyok napi 3 alkalommal legalább sétáltatni, és ebből egy meglesz egy órás séta, és 2. Nem bánjátok, ha kozmetikushoz kell hordani.

Emberrel, állattal kedves, nyugis, nem ugatós kutyák, ugyanakkor nagyon okosak, igénylik a társaságot és a rendszeres, de azért nem extrém mozgást. Könnyen nevelhető, tanítható, ugyanakkor türelmes, alkalmazkodó és kedves kutyák!

2023. márc. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Golden retriever jó kezdő kutya és az interneten sok infó van róla, de sokat segïtene, hogy az a kirándulás milyen hosszú és milyen gyakori
2023. márc. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Otthonuloseknek 10 eves nagytestu kutyat ajanlok,aki alig tud menni es kicsit kell vinni setalni!!

Fiatal kutyat semmikepp. Goldent semmikepp. Munkakutya,allando foglalkozast igenyel.


Aki birja a kirsndulast,a het masik nspjan is igenyelne a mozgast.amit ti nem vagytok kepesek nyujtani neki!!!


Tengeri malac nem jo? Mindig otthon van,kicsi.

2023. márc. 6. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Uszkárok, bichonok, máltai selyem, shih tzu. Utóbbi kettőt max berakjátok a zsákba, ha elfárad a túrán,- a fentiekre rácsatlakozva- a 10-et, még bírhatják, a 40-et már nem.
2023. márc. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Az uszkár valóban jó ötlet, csaj amnyival egészíteném ki, hogy fontos neki nagyon a szellemi fárasztás is, tehát érdemes vele folyamatosan tanulni, esetleg valami kutyás sportot csinálni.
2023. márc. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tudunk reggel este sétálni, futkározni stb egy-egy órát, napközben is kivinni rövidebb időre is és lakásban is szeretnénk tanítani. Havonta egyszer esedékes egy nagyobb túra hegyekben, erdőkben de gyalog nem lenne 10 km semmiképp sem. Kocsiban viszont sokszor utazna, a kozmetikus nem gond. Legfeljebb két nap lenne amikor viszont a 8 órát egyedül kéne töltenie, a többi nap 0-24-ben valaki lenne vele. Mellesleg a törpe uszkár kifejezetten szimpatikus nekünk.
2023. márc. 6. 12:35
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

Golden retriever, Labrador-ők mondjuk nagyobbak.

Ha csak kistestű jöhet szóba akkor spániel, csivava, de igazából a menhelyi kutyák (legtöbbször keverékek) a legjobbak sztem. Mert több fajta génjeit is hordozza, így egyesülnek a fajták tulajdonságai.

2023. márc. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Én valami ölebet mondanék. Az uszkár ugatós is lehet, azt meg a szomszédok lehet, hogy nem díjaznák. Esetleg egy mentettet, de csak felnőttet, nem kölyköt, olyat, aki ideiglenes befogadónál van, és ki tudják ismerni a természetét. A kölyök mind eleven, szobatisztaság, kamaszkor, egy nyugisabb felnőtt kutya egyszerűbb lehet.
2023. márc. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%
Spániel, különböző terrierek,beagle.A beagle viszont nagyon makacs és önfejű nem feltétlenül első kutyának való.A neten rengetek ajánlás van,hogy kinek milyen kutya lenne jó.
2023. márc. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Aktív kutyát ne ajánljatok olyanoknak, akik max. 10km-es kirándulásra mennek. Spániel, terrier, ezek vadászkutyák voltak eredetileg, ennek megfelelő az energiaszintjük is, a labradorral is mozogni kellene, kutyával futók szeretik. Spánielek közül talán a cavalier, de náluk meg nagyon meg kell nézni a tenyésztőt, hogy ne legyen betegeskedő. Terrieres ismerőseim vagy sportolnak a kutyájukkal, és azok a kutyák problémamentesek, nyugodtak, vagy neveletlen a kutyájuk, akik nem fárasztják le megfelelően.

Egy bichon (bármelyik) tökéletesen elegendő lenne a kérdezőéknek ilyen életmód mellé. Vagy egy menhelyi bármilyen nyugodtabb természetű, esetleg idősebb kutya, aki nem pörög az arcán. Természetesen nevelni és fárasztani minden kutyát kell, csak nem mindegy, hogy mennyit.

2023. márc. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!