Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok nekem kutyus...

Ajánlanátok nekem kutyus fajtákat a lent leírtak alapján?

Figyelt kérdés
A férjem és én kezdő gazdik lennénk,én a héten ötből három nap otthonról dolgozom, kb. 46 nm a lakásunk. Nyugodtak vagyunk, szeretünk pihenni, otthon tenni venni. Autóval rendszeresen utazunk hosszabb távokat családhoz (ahol szintén van kutyus) és kirándulni is szoktunk főleg természetben, mindig szeretnénk vinni magunkkal a kutyust is. Tapasztalt gazdáktól kérnénk tanácsokat, milyen fajta kis testű kutyust javasoltok?

2023. márc. 5. 22:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Kistestűből 3 uszkárt, illetve uszkár jellegű kutyát ismerek közelebbről, az egyik totál nyugodt, a hangját sose hallottam, de vele sokat foglalkozik a gazdája, a két másik viszont ugat, jelez, az egyik telepen volt összeengedve sok kutyával, mentett, és küzd a gazdája, ezzel az ugatás problémával, a másiknak nem ismerem az előzményeket, de megijed, ha egy másik kutya megjelenik a nyíló ajtó túloldalán, és fél a tűzijátéktól.

Szóval ha van kapacitásotok arra, hogy tanítsátok, akkor próbáljátok meg az uszkárt, de tervezzetek be hozzá valami kombinált kutyás sportot, például dog dancing, agility, hoopers... ezekben jók lehetnek. Kutyasuli mindenképpen kelleni fog.

2023. márc. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Bolognese kutyánk majdnem az egész életét a lakásban töltötte,pedig 1000 nm udvarunk van. Alig ugatott. Nyáron a betonon napozott egész nap, ősszel,télen nem volt hajlandó a lábát se kitenni.Szeretett autózni. Sétálni nem igazán szeretett. A macskával nagyon jóban volt,vele sokat játszottak. Nőstény volt,azok nyugodtabbak,normálisabbak, csakis azt ajánlom.
2023. márc. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!