Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet adni egy 6hetes kan...

Krisa22 kérdése:

Mit lehet adni egy 6hetes kan yorkinak ugyanis 3napja kaptam adtam neki bablevesböl krumplit, répát azt kétpofára edte és másnap is adtam neki de azt vettem észre h nem volt széklete mit csináljak? Mit adjak neki enni? Mien fötételeket adhatok neki?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 14:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
6%

Kutyának keményítőset, tehát pl krumplit nem szabad adni, mert nem tudja rendesen megemészteni..

Cukrosat, édeset sem javallot kutyának adni.


Ha ennyire nem értesz hozzá, akkor először vegyél neki tápot. Ha nincs pénzed, nagyon jó a Tesco gazdaságos, 1000 Ft 3 kg és a tápértéke kiváló! Ha jobban bízol benne, vehetsz "márkásat". Viszont más olcsó tápot ne vegyél neki, azok nem jók!

Aztán idővel bele tanulsz, de ne a kutyán tapasztald ki! :D


Ha mindenképp házikosztra gondoltál: Akkor főzz neki rizst, maximum egy nagyon kevés (neked sótlan legyen picit) ételízesítővel, ahhoz adhatsz hozzá valamilyen felvágottat, vagy főtt csirke, marha, valami husit, esetleg vehetsz 2-300 Ft-ért bele kutyaszalámit neki. Ezeket kevergesd, hogy ne mindig ugyanazt kelljen egye. Tápot és rizst is varriálhatod, a fantáziád szab határt! :)

2010. okt. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ja a tápnál figyelj, hogy a kutyus korának megfelelőt válaszd! Jelen esetben Juniort! :)
2010. okt. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Már bocs, de először is fogj meg legalább egy szakirodalmat, ha a kutyus odakerülése előtt nem tetted. Abban benne lesz, hogy 6 hetes kutyának még az anyatej sem árt,ill. speciális kutyatápot tudsz neki venni, vagy összeállítasz neki nagy odafigyeléssel minden fontos tápanyagot tartalmazó házikosztot (a kérdésedből ítélve inkább vegyél neki kölyöktápszert/tápot). De semmiképpen sem krumplit, amit még felnőtt kutyának sem ajánlatos adni.

Egyébként meg alap, hogy megkérdezed azt, akitől vettétek, hogy mit kaptak enni eddig a kölykök.

2010. okt. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Leginkább kistestű kölyökkutyáknak való prémium tápot beáztatva. Miért van egyáltalán nálad 6 hetesen??


Krumplit ne adj neki, nem tudja megemészteni, nyilván a sok keményítőtől nincs széklete.


A kutya nem maradékon él, mint a disznók, hanem húsevő. Tehát ha nagyon akarsz neki főtt ételt adni, akkor adj neki főtt húst.

2010. okt. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
az ugy volt hogy az anya kutyának nem volt teje és az eredeti gazdija akitöl elhoztuk ö monta h imádja a krumplit a répát és hogy ezeket adjam neki azért is adtam ezt.meg ilyen cica konzervet adot hogy adjam azt neki de nem eszi azért adtam föt krumplit meg répát.
2010. okt. 6. 15:10
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, kitől kaptad a kutyát, de a helyedben azonnal feljelenteném... Főleg, ha szaporít is...
2010. okt. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az szép, hogy kutyákat ellet, és még annyit se tud, hogy a krumpli árt nekik. Meg a macskakaj benne a taurinnal az is marha jót tesz a kutyának. Kerekedj fel és vegyél neki valamilyen jó minőségű kistestű kölyöknek való tápot, egy ekkora kutyánál még a legjobb sem kerül többe havi 5 ezer forintnál.


Orijen, Acana, Eukanubam Hills, Royal Canin, Happy Dog stb. Ezekben gondolkodj.


Eleinte nem baj ha beáztatod neki egy kis meleg vízbe. Semmi másra nincs szüksége, mondjuk a répával pont nem ártasz, tehát ha szereti azt adhatsz neki, de neki az nem elsődleges tápanyag forrás semmiképpen.

2010. okt. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
az igaz h adhatok neki tejet csak vivezzem fel neki?és hogy akkor a tápot ilyen vizes tejbe is feloldhatom??
2010. okt. 6. 15:20
 9/17 anonim ***** válasza:
Ne adj neki tehéntejet, semmi szüksége rá és még foshat is tőle.
2010. okt. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod hogy összefosson mindent ...

Nem szabad neki tehéntejet adni, maximum kecsketej forrázva vizezve. Vagyha tellik rá akkor anyatej potló por (jó minőségű: pl. happy dog). Kutyának való.


Oltásokról tudsz valamit? Hogy lehet már így hazavinni egy állatot?

2010. okt. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!