Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baja lehet a kutyámnak a...

Baja lehet a kutyámnak a veszettsèg elleni oltástól?

Figyelt kérdés
Elègge kis termetű, ès gyenge a szervezete is,főleg az oltásoktól szokott rosszul lenni. 2 èves, most kapta meg a veszettsèg elleni oltast, azèrt fèlek mer elvileg ez a legveszèlyesebb az állatokra.
2023. márc. 9. 17:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
89%

Jó sok idióta.ta állatorvos van.


"A jogszabály értelmében minden három hónapos kort betöltött kutyát egy hónapon belül veszettség elleni védőoltásban kell részesíteni, majd az oltást hat hónap elteltével (azaz 9-10 hónapos korig) meg kell ismételni"


Nem kedv kérdése, hogy beadja-e vagy sem.

2023. márc. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
59%

Ha az oltásoktól rosszul szokott lenni, nem ok nélkül mondta a doki. Egy ismerősöm kutyája oltva lett egyszerre több oltással és meghalt. Én minden oltást úgy időzítek, hogy utána egy napig mellette legyek a kutyámnak és lehetőleg ne hétvége vagy éjszaka következzen az oltás után. Allergiás rohamban nagyon gyorsan el kell jutni az állatorvoshoz. Amúgy meg kisbabàkat is megviselnek bizonyos oltások.

Állatorvosi asszisztens végzettségem van, bár nem dolgozom benne, a tanfolyamon sem tagadták, hogy van kockázata minden oltásnak. Az élő vírusos oltások a legveszélyesebbek. Beteg embert/állatot tilos oltani.

2023. márc. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom, nem tenyésztőtől van a kutya, ha ilyen kis érzékeny.
2023. márc. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

#13 Dede, pontosítok:House Quick Giant Csivava kennelből van

Egèszen pici korában is èrzèkeny volt már, ő volt a kivètel, a testvèrei jóval talpra esettebbek voltak!😃

2023. márc. 9. 19:30
 15/25 anonim ***** válasza:
17%

Mondok jobbat. Férjem családjának kaukázusiját 7 éves kora után már nem oltotta a doki. Azt mondta, öreg,nem kell neki veszettség elleni oltás.

Nem is oltotta többet be.


Én is a kutyámat (12+) már csak 2 évente oltatom. Bőven elég. Úgyis 3 évig hatásos egy oltás.

2023. márc. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
61%

15#

Egy újabb okos állatorvos 😂

2023. márc. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
67%
15. Tessék! Újabb tökéles példa arra, hogy miért nekem van igazam, amikor meglátok egy nagytestű kóbor kutyát felém rohanni, és AZONNAL, 2-3 PV - CS kombót tolok a pofájába.
2023. márc. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
95%

Ahogy előttem írták, minden oltásnak lehet kockázata, de a veszettség elleni pont olyan, ahol 1) sokkal többet nyersz azzal, ha be van oltva a kutyád (gyógyíthatatlan és emberre is veszélyes betegség) 2) elég sok állat, elég régóta kapja már ahhoz, hogy legyen tapasztalat az oltás mellékhatásaival kapcsolatban, ha ezek durvák lennének, akkor az valószínűleg a köztudatban is benne lenne.

Természetesen lehet olyan helyzet, amikor az állatorvos inkább nem olt, mert pl. beteg az állat. Nálunk is volt két ilyen alkalom, az egyiknél műtét miatt tolódott pár héttel, a másiknál egy 14 éves, igen rozoga kutyáról volt szó, akinél megmondta, hogy orvosként nem javasolhat ilyet egy kötelező oltásnál, de magánemberként nem adatná be. Ebben az esetben viszont egy 13-szor oltott kutyáról volt szó, én is tudtam, hogy nem csak 1 évig véd az oltás, de ha nincs, megbüntethetnek érte, rokon területen is dolgozom, szóval mondhatott ilyet az orvos, a döntés az enyém volt. Hogy még egyszer sem kapott oltást a kutyád és - gondolom - jártok vele erre-arra, úgy elég neccesnek tartom, ha egy orvos nem oltja be.

2023. márc. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
36%
Bármily hihetetlen, én állatorvostól tudom, hogy nem csak egy évig hat a veszettség oltás és vannak országok, ahol nem is évente adják.
2023. márc. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
19-es, oké, de egy kölyök, aki még nincs immunizálva, miért is ne kapja meg? Ugyanis a kérdezőnél kölyökkorban nem kapta meg az orvos javaslatára a kutya, csak 2 éves korában.
2023. márc. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!