Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ez a tenyésztő/kennel?

Jó ez a tenyésztő/kennel?

Figyelt kérdés

Az alábbi honlapra bukkantam az imént és mivel nagy border imádó vagyok ezért elbogarásztam rajta és megtetszettek a kutyái a csajnak. Pár év múlva szeretnék majd egy kölyköt, biztos elképzelésem még nincs melyik kennelből ezért is vagyok kíváncsi kinek milyen tapasztalata van felőlük, ki hallott már róluk stb.


A leendőbeli kutyámmal szeretnék sokat sportolni (terelés,agility,dog dancing,frizbee,bikejöring egyszóval mindent amit csak lehet kiszeretnék vele próbálni)


www.bordermollye.mlap.hu


2010. okt. 6. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Szia,

egyetlen alom után szerintem elég nehéz nyilatkozni bármelyik tenyésztőről is, de ami az alapján látszik, hogy inkább kiállítási kutyák tenyésztése a cél.

Kifejezetten sportra nem biztos, hogy innen választanék, de ez egyéni vélemény.

2010. okt. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Ne haragudj,de azért ne húzzuk már le ennyire a kiállításiakat.

Ha nem világbajnoki babérokra vágyik valaki agilityből,simán jó egy showborder,mind agilityre,mind frizbizni,dogdancingre,bikejöringre.

Azért egy igazi munkakutya nem sok mindenkinek való,lássuk már be végre...

Na meg ugye munkakutya,akkor honnan vegyen?Kifejezetten terelős helyről,vagy agilitysről?Lehetne ám itt sokat hezitálni,vitatkozni....

2010. okt. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, szerintem nagyon ígéretes tenyésztő, ha bordert akarnék én vennék tőle kutyát. Nagyon jó vonalú kutyái vannak és az első alomhoz is egy "nem semmi" kant választott, ahogy az eredményeit olvastam, és már az első almot is leszűrte TNS-re , ami jelzi, hogy nagyon komolyan gondolja.
2010. okt. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Nem húztam le, mondtam, hogy az személyes vélemény.

És azt se mondtam, hogy vegyen munkakutyát. Vannak itthon, valamennyire bizonyított, ügyesen terelő/agilityző show kutyáktól is almok. Ha ilyen helyről veszel legalább láthatod nagyjából mire számíthatsz, van kiindulási alapod. Továbbá részben munka, részben show almok.


Vannak bizonyos célok és elvárások ennek megfelelően érdemes kennelt is választani.

2010. okt. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
van kennel, ahonnan sok világbajnok terelő és agiltys , illetve WCH és Crufts-os kiállítási kutya is kikerül.
2010. okt. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]

szimpatikusak

[link]

őket ismerem

2010. okt. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előre bocsátom, nem vagyok és nem is leszek soha border-rajongó, az a fajta nem az én világom. De mindezzel együtt sem értem, miért kell rögtön másik kennelt ajánlani. Mindenkinek el kell kezdenie valahol, valamikor, nemde??? És ha megnézed a kérdező által választott kennel honlapját, kutyáit, szerintem egyértelmű, hogy egy kezdő TENYÉSZTŐről van szó....
2010. okt. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

énnekem tenyésztőtől csak rossz élményeim vannak

nem különbek semmivel se amit mások árulnak a szaporítók

nem most jöttem le afalvédőrőll

majd ha mutat egy tenyésztő is szaporodás biológusi képesítést, akkor talán

2010. okt. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy tenyésztő -nem egyetemi doktori szinten, de - ért a szaporodásbiológiához. Sőt, a genetikához is, csak hogy megnyugtassalak. Mert csak akkor tud eredményesen dolgozni, előrelépni, ha ilyen alap dolgokkal tisztában van.....
2010. okt. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem bátran vehetsz innen kutyát, a honlapon leírtak alapján igencsak igényes tenyésztő, ráadásul a kutyák alkata tökéletes sporthoz
2010. okt. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!