Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illene hozzám?

Milyen kutya illene hozzám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olvasgattam ezer és egy oldalt, de a "tankönyv" helyett saját tapasztalat alapján kérdem tőletek, szerintetek milyen kutya illene hozzám (nem tudom, mennyire térhet el a valóság a neten találttól).


- 35 nm-es első emeleti lakás (ami lépcsőileg olyan, mintha a másodikon lennék), lift nincs.


- Nem vagyok domináns személyiség. Úgy hozta az élet, hogy két közepes testű keverék kutya hozzánk került. Én vittem őket, én foglalkoztam velük, és imádtak engem, de a dominancia külön sem működött. Már édesapámmal vannak kertesben, akire első szóra hallgatnak. A dominanciám sokat fejlődött a kezdetihez képest, de akihez nagy szigor kell, meg kell lennie a kiállásnak, vagy nem is tudom minek, félek alkalmatlan lennék. Bár teszem hozzá, kölyökkutyám nem volt, két felnőtt kutyával anno tudatlanul rögtön a mélyvízbe ugrottam. A környéken lévő kutyások szerint sokat fejlődtek ahhoz képest, amilyenek voltak, tehát leginkább nekem jelentettek a mindennapok kínszenvedést minden sétánál, ők boldog kutyák voltak és most is azok.


- Télen napi 3 20-30 perces séta, jobb időben akár 4 is, ami változó, 20-40 perces lehet, de ha pajtizunk, akkor amennyi lesz belőle.


- Nem vagyok sportos, sem sokat kirándulós, viszont a jó idő beköszöntével mennék vele a közeli erdőbe, emellett a környéken park park hátán van, rengeteg kutyával és gyerekkel, akikbe amilyen könnyű belebotlani, olyan egyszerű elkerülni is.


- Türelmes vagyok és nagyon tudom szeretni a kutyámat, de elkényeztetésről nincs szó, hacsak a sok simogatás nem számít annak. Szeretném, ha nyugodt típus lenne, békés természet.


- Rengeteget lennék vele, itthonról dolgozok. A közelben minden van (több bolt, kozmetikus, kínai, ruhabolt), alig járok, ha meg igen, akkor is max 1-3 órára. Tehát ha nagyon igényli a gazdi jelenlétét, én annak csak örülök, és tudom is biztosítani.



Esetleg a bichon frisére gondoltam, ez a fajta kellemes választásnak tűnik. Magamnak és a kutyának is jót szeretnék, közös életet. Akik kedvesen a plüss kutyát javasolnák, kérem, kíméljenek meg. Tudom, hogy jó gazdája lennék egy kutyának, csak a fajta kérdéses.


2023. márc. 14. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Bichon es meg a shi-tzu jutott nekem is elsore eszembe :) De szerintem ilyen feltetelekkel szinte barmelyik kistestu megfelelne a jack russelen kivul, mert az arcon porog :D

Viszont ugye a lepcso bajos. A kutyat cipelned kell sajnos, mert a kistestueknek nem tesz jot a lepcsozes, foleg, ha azt mondod,hogy olyan, mintha a masodikon laknal.

Ez szerinted menni fog?

Nekem nem menne napi 3-4 alkalommal, 15 even keresztul, az tuti, de en laktam par evet a negyediken lift nelkul es azota utalok lepcsozni es cipekedni...:D

2023. márc. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, ment a pipa :)


Cipeléssel nem lenne gondom. Huszonéves vagyok, erőm teljében, de ha idősebb lennék akkor is menne (szerintem, és remélem), mert a bevásárlást fel kell cipelnem, ami jócskán nehezebb. :D Mellesleg itthon is emelgetek, mozgok, még ha nem is viszem túlzásba.

2023. márc. 14. 15:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Yorki szerintem jó választás lenne!
2023. márc. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a bichonok jutottak eszembe. Esetleg mentett vonal ismét? Egy szomszédomék gyepiről hoztak bichon jellegű kölyök kutyust. Ha már volt dolgod mentett kutyával, érdemes szétnézni.
2023. márc. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Yorkie, bichon összes fajtája, shih-tzu, spániel, máltai selyemkutya, maltipoo, mopsz, esetleg uszkár (eléggé mozgékony kutya), és bár lehet nem "férne be" de golden retriever. Illetve én azt ajánlom, hogy inkább fogadj örökbe, lehet nem "bírnál" egy kölyökkel (ha kölyökként a dominancia félremegy, akkor az nagyon szívás lesz🤐). Ezt nehogy rossznak vedd, csak a te és a jövőbeli kutyád, illetve az utcán sétáló emberek miatt mondom, hogy neked, neki, nekik jó legyen majd. Ha kérdésed van írj privit.

Sok jó pillanatot, örömteli éveket a kutyával!!

Üdv, két örökbefogadott kutya gazdája.

2023. márc. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!