Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta illene hozzám?

Melyik fajta illene hozzám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kutyust szeretnék, de nem tudom pontosan, melyik fajta lenne a legjobb hozzám.

A tapasztalataimról: igazából első saját kutyám lenne, de amíg anyámmal laktam, mindig voltak kutyánk, kuvasz, kau-németjuhász keverék, mudi, és egy farkas kutya keverék is. Így van némi tapasztalatom, különböző "nehézségű" kutyák terén, de egyedül még nem tartottam állatot.

Jobban szeretem a nagytestű kutyákat, így elsősorban nagytestűben gondolkodnék.

Kertes ház, kb 2500 m2 kerttel, viszont a kutyus kinti-benti lenne, tehát rövid szőrű is lehet. Jó időben napközben a kertben lenne, amíg dolgozok (8 órás munka, összesen 9-9,5 órát lennék távol hétköznap), így valamennyit így is tud mozogni. Munka előtt és után is tudnám vinni sétálni, illetve hétvégén többet. Járok lovagolni, lovastúrákra, terepre, szívesen venném magammal, tehát előny lenne, ha nem okozna neki gondot az intenzívebb mozgás (de semmiképp sem szeretnék hatalmas mozgás igényű kutyát, annyit nem tudnék biztosítani).

Télen kevesebb lenne a mozgás, lehet hogy lecsökkenne a séta heti 2-3 alkalomra, de a kertben ugyanúgy tudnánk játszani, tanulni.

Illetve télen napközben a házban lenne, és reggel engedném ki, hogy elvégezze a dolgát amíg én készülődök, meg munka után kiengedném, és akkor tudnánk játszani, tanulni stb.

Illetve ha olyan fajta, amelyik csak kint is tartható, akkor télen is lehetne kint napközben.

Nem tudom, milyen információ kéne még, ha valamit kihagytam jelezzétek.

Szóval ezek alapján melyik fajták jöhetnek szóba számomra?



2022. aug. 18. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Labrador,Goldi,vizsla
2022. aug. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Pittlbull;)
2022. aug. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Hovarju ***** válasza:
100%
Berni pásztor
2022. aug. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Pitbullt nem szeretnék, se semmilyen hasonlót. Elsősorban tényleg nagytestű kutyán gondolkozok, illetve szeretnék megbízható tenyésztőtől venni.

2022. aug. 18. 15:12
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Német juhász személyes kedvenc fajtám, jelenleg is tartok, jó os lenne neki ez az életmód, de ha még nincs tapasztalatod kutyanevelésben, nem ajánlom, tudnak nagyon makacsak lenni.

Valamilyen vadászkutyával nem fognál mellé szerintem. Vizslával van személyes tapasztalatom, az szerintem illene hozzád.

2022. aug. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Dalmata, labrador esetleg még boxer.
2022. aug. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2022. aug. 18. 16:35
 8/12 anonim ***** válasza:
41%

Oke de egy vizslanak nem eleg telen a heti 2 seta. Meg mondjuk egy dalmatanak se. Es nagyon esznel kell lenni a behivassal kapcsolatban, a kerdezo irta, hogy menne vele loval is, ehhez egy nagyon jol kepzett kutya kell, mert ha nem stabil a behivas es meglat egy madarat, vilagga szalad es az se erdekli, ha egy szakadekba kell beleugrania erte. Legalabbis az en kutyammal ez volt es sokaig tartott, mire megtanult visszajonni hivasra...:D


Mondjuk az teny, hogy fazosak, tehat en se szoktam telen a szokasos hosszu setankat lenyomni a vizslammal, mert nincs kedve, de azert naponta kell vele menni, igenyli.

En nem biztos, hogy a kerdezonek ajanlanam, szerintem neki egy nyugisabb kutya kene.

2022. aug. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A tanítás nem gond, meg lehet tanítani a behívást egy vizslának is.

Illetve amíg nem tudjuk biztosan, addig úgy csináljuk mint az egyik lovastársam tette, hosszú pórázon volt, és nem engedte el. Ez is megoldható.

Meg úgy értettem a heti 2 sétát télen, hogy hétköznap 1 átlagos, hétvégén 1 nagy séta. De minden nap meg lenne a játék (a kertben kb bármeddig, nincs behatározva) és a mentális fárasztás is. Csak mivel korábban sötétedik, nem szeretnék minden nap a sötétben sétálni.

Tehát amit te lesétálsz mondjuk minden nap a vizsláddal, ugyanazt a mozgást a kertben játékkal meg tudnám oldani.

Viszont fontos lenne, hogy jó időben (tavasz-nyár-ősz, ami kicsit több) ne legyen "túlterhelés" számára a sok mozgás. (Légzési problémák miatt vagy mert lustább fajta és nem igényel sok sétát vagy mert óriástestű és nem tesz jót az ízületinek a sok futás)

2022. aug. 18. 20:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Rhodesiai, németjuhász, malinois (kedvenc fajtáim).
2022. aug. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!