Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám el szokott volna a...

Kutyám el szokott volna a hosszabb sétáktól? Vagy az ivartalanítás okozhatja?

Figyelt kérdés

Csivava keverék, mindjárt 4 éves kan. Október végén lett ivartalanítva. Eddig tök magabiztosan sétált a környéken túl is, ma elvittem idén másodjára egy hosszú sétára, mert végre szép idő volt. Viszont meg volt ijedve, lógott a farka (nem húzta be, de eddig ívesen magasan tartotta), mindenre megugrott, felfigyelt. Látszott, hogy nem nyugodt. A hideget nem bírja, így télen nem sétálunk csak minimálisat. Tavaly ugyan ezen az útvonalon jártunk, de nem ijedezett.


Szimplán elszokott ettől az útvonaltól, mert télen csak a ház környékén sétáltunk és hirtelen sok volt neki? Újra magabiztos lesz majd? Vagy a hormonok hiánya miatt félősebb lett?


2023. márc. 16. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha hosszabb ideig jóval kevesebbet sétáltatok, akkor csak elszokott tőle, fokozatosan szoktasd vissza a hosszabb sétákhoz.
2023. márc. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valószínűleg a tél folyamán elszokott a hosszú sétától. Fokozatosan kell visszaszoktatni.
2023. márc. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2.-es, még jó, hogy nem az anyja vágatta ki csak a gazdája.
2023. márc. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Idén még csak kétszer vitted sétálni? :O


Nyilván elszokott tőle. Egyébként ha adsz rá ruhát fél órát ki kell,hogy bírjon télen is.


Nekem is fázos a kutyám. Mivel lakásban lakunk ha tetszik ha nem 3x lent vagyunk.


Annyi,hogy őt nem viszem el mikor minuszok vannak 1,5-2 órás sétára csak a nagyobbat. De fél órát minimum lent vagyunk. Jól beöltöztetem ennyi idő alatt nem fázik. pluszokban meg simán jön viszem 1,5 órás sétára is. Nem szokott fázni vékony pulcsi,plusz rá a kabát és vígan elvan. Sokszor figyelem,fogdosom remeg-e. De nem szokott.

2023. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

HOSSZÚ sétára vittem idén 2x, amikor végre sütött a nap, mivel nem akar 10 fok alatt sokáig kint lenni.


Enyém is fel van öltöztetve, de egyszerre 15 percnél tovább nem vagyunk kint télen és szerintem ez rendben van így. Nyáron, tavasszal, napsütéses őszi időben 1-2 órát is sétálok vele egy huzamban.

2023. márc. 16. 22:53
 6/6 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem nagyobb százalékban felelős ezért az, hogy elszokott a hosszabb sétáktól és sok volt neki, de kisebb részben (magabiztosság) akár az ivartalanítás is felelős lehet. A mi kutyánk magabiztosságát eléggé megviselte az ivartalanítás, ez viszont idővel javult valamennyit.
2023. márc. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!