Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1) Egy csaucsau-shar pei...

1) Egy csaucsau-shar pei keverék jellemben borzalmas kombináció? + 2) Ha a kutya pillanatokra és percekre lefagy, nagyon elbambul, az normális?

Figyelt kérdés

1) Neten láttan ilyen keveréket, gyönyörű kutya. Befogadni nem szándékozom, hanem elgondolkoztam, mennyire lehet nehéz eset. Tudtommal mindkettő nehéz kutya, a shar peiről csak azt olvasom, hogy makacs, rendesen szocializálva is lehetnek hülyeségei, domináns, buta stb, stb. Nekem az állatvédőktől kapott kutyám félig labrador, félig shar pei, és tapasztalom a makacsságát, ahogy azt is, hogy finoman szólva nem ő a legélesebb kés a fiókban. Ha erről a két fajtáról kvázi csak rosszat írnak, akkor ez a keverék lehetetlen, hogy ne legyen bajos?


2) Ha már kérdés, ez a másik, ami foglalkoztat. Amióta idekerült, gyakran van, hogy "lefagy", nagyon elbambul. Csak néz, ez lehet ülve, állva, a fal felé, de akár félig megfordulva. És nem arról van szó, hogy valamit figyelne ennyire. Kezemet lengetem az arca előtt, és van, hogy semmi (aztán magától észbe kap, de ezek ritkák, a következő az általános), máskor meg kitör ezáltal a bambulásból és néz, hogy mi van, közben meg csóválja a farkát. Utcán nem csinálja, csak itthon. Ez miért van? Másnál a kutya csinál ilyet?


2023. márc. 23. 19:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1: hát biztos nem kezdőknek való kutya. Főleg ha rossz a múltja. De egy tapasztalt, ehhez a KÉT fajtához értő ember számára jó választás lehet.

A 2-re nem tudom a választ, de sztem nem túl normális.

2023. márc. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha tenyleg csak ez a 2 fajta kevereke lenne benne, akkor igen, valoszinuleg nehez eset lenne. De!


Nyilvan a szulok se voltak mar fajtatisztak, ezert is szaporodhattak. Innentol kezdve akarmi mas is lehet a kutyaban, szoval ki tudja mi jon ki rajta, milyen lesz a jelleme. Illetve az is szamit a viselkedesben ugye, hogy milyen hatasok ertek eddigi eleteben. Szoval nehezen lehetne kijelenteni ezt, hogy biztos nehez eset a kutya.

Meg kell ismerni.


Az elbambulas lehet idegrendszeri porblema, de lehet csak nem igazan tudja hogyan is viselkedjen, igy vonja ki magat egy-egy szitubol, passz.

De errol allatorvost kene kerdezni.

2023. márc. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A másodikkal kapcsolatban, kérdeztük az állatorvost, de érdemi választ nemigen adott. "Van ilyen is." Ha visszük kutyát, mindig szépen ellátja, meggyógyítja, de ezzel a kérdéssel nem sokat tudott kezdeni.
2023. márc. 23. 19:47
 4/14 A kérdező kommentje:

Egyébként erről a kutyról van szó


[link]


Lehet nem fél-fél az arány, a leírás szerinte kicsit mindkettő, de úgy általánosan is érdekelt, milyen lehet egy ilyen keverék.

2023. márc. 23. 19:49
 5/14 anonim ***** válasza:

1. Valóban nehéz eset mindkét fajta és nem kezdő gazdinak való egyik sem.A viselkedése is kifogásolható és beteges fajták is.Nagy az esély arra,hogy a kölykök is ilyenek lesznek.


2. Erre én sem tudok értelmes választ adni.Nem tapasztaltam még ilyet kutyával.

2023. márc. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes megfogalmazás, azt írják kedves természete van, akkor minek kell hozzá tapasztalt gazdi? Itt valami sántít.
2023. márc. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem a fajta számít elsősorban, hanem az egyed jelleme. Mindenféle jellemű egyed van minden fajtán belül.
2023. márc. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hű, nem mindennapi kutya
2023. márc. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem ez a kutya inkább akita és shar- pei keveréknek tűnik, mert elég nagy és magas. Mondjuk ez sem éppen egy jó kombó. Ismertem csau csaut és shar-peit is, egyik sem volt ekkora.


Amit én tapasztaltam náluk:

-maguknak való kutyák, nem túl szociálisak

-makacsak, önfejűek

-nem fognak a gazda kedvében járni, hogy boldoggá tegyenek, inkább a személyzetük vagy :D

-más kutyákkal (egy-két kivétellel) nem jönnek ki és a balhétól sem riadnak vissza

-kezdő vagy "gyenge kezű" kutyásnak abszolút nem valók

-csau csaunak a nyári hőség felér egy kínzással, ilyenkor sétáltatni sem lehet őket max éjjel mert hőgutát kapnak

-shar peinek a gyomra és bőre borzasztóan érzékeny, rengeteg az allergiás köztük


Akita is egy elég karakán kutya, eddig 2 akitával találkoztam, egyik sem volt barátságos.

2023. márc. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9, lehet igazad van, de a füle, a szőre, a feje az tiszta Csaucsau
2023. márc. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!