Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szamojed fajtisztajellegu...

Szamojed fajtisztajellegu torzskonyv elkuli kiskutyat jo otlet vennem? Vagy lehet gondom vele? Tudom ne vasaroljak hanem fogadjak orokbe de nekem hatalmas almom a samoyed kutya(ha nem lehet ilyenem nem lesz mas)

Figyelt kérdés
2023. márc. 27. 09:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Semmilyen fajkutyát ne vegyél törzskönyv nélkül, mert az fixen szaporító munkája. Akkor meg majd az egészségügyi kiadásai lesznek akkorák később, hogy abból megvehetted volna rendes tenyésztőtől.
2023. márc. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%

NE!


Vagy vegyél rendes helyről, törzskönyvvel, vagy keress egy "jellegű" mentett kutyát.

2023. márc. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Nem jó ötlet törzskönyv nélküli fajtatiszta(?) kutyát, macskát, de aranyhörcsögöt sem venni.
2023. márc. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Pénzért, szaporítótól, csak törzskönyvezett, nem "jellegű" kutyát veszünk. Akkor inkább fogadj örökbe fajtamentőktől. Az is szamojéd "jellegű" lesz de nem nyerészkedik senki szegény kiskutyán.
2023. márc. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem tk-es, nem fajtatiszta. Ha pedig szereted a fajtát, akkor valóban szamojédot veszel TENYÉSZTŐTŐL! És nem fogod pénzelni a fajta tönkre tételét és megnyomorítását. De ha te szaporítótól akarsz kutyát venni, akkor nem a fajtát vagy pláne nem a kutyát szereted. Neked csak divatból kell a kutya olcsón...
2023. márc. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Csak beszelgetni akarok a temarol hogy legyen tobb informaciom.


1. Egészségügyi kiadasi lesznek sokba ezt irod. De eddig is olyan kutyam volt 10+evig aki nem torzskonyves volt.

Meg ha orokbe fogadok akkor ott is szamolnom kell vele hogy az orvos ha kell sokba lesz, ezert nen igazan latom annyira rossznak hisz ott se tudom honnan kerult a menhelyre/fb oldalra.

2023. márc. 27. 10:54
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén? Minek tetted fel ezt a kérdést?

Te nem fogsz meggyőzni minket, mi pedig -akik azt mondjuk, ha már veszel, akkor normális tenyésztőtől (a törzskönyves szapi nem az!) - nem tudunk meggyőzni téged. Úgy is meg fogod venni, ha a fene fenét eszik is. Akkor?

2023. márc. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha hatalmas almod, akkor szepen osszegyujtod ra a penzt; ha egeszseges kutyat akarsz.

Ez ennyire egyszeru! Nem kell azonnal a zsebedbol elorantani 400-500 ezret, ami kb ennek a kutyanak az ara, boven gyujtogethetsz, ameddig csak akarsz, senki se siettet.


De amugy meg ha mar eldontotted, hogy szapitol vasarolsz, akkor ne hergeld itt a nepet a hulye kerdeseiddel. Minek? Ertelme nincs.

2023. márc. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
mibol gondoljatok hogy eldontottem? HA ugy lenne akkor nem irnam ki ide,mint irtam informaciokra,velemenyekre vagyok kivancsi. gondoltam beszelgetunk rola
2023. márc. 27. 12:45
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ötlet. Azt kockázatatod, hogy lesz egy beteges/rossz idegrendszerű kutyád, akire majd sokkal de sokkal többet kell költeni, mint egy törzskönyvezes kutya vételára. Orvos, tréner.... És végül nem lesz olyan mint amilyennek szeretnéd. Én nem merném ezt megkockáztatni a helyedben.

Illetve esetlegesen egy állatkínzót is támogatsz ezzel, mert a legtöbb szaporító embertelen körülmények közt tartja a kutyákat. Az én első kutyám és ilyen helyen volt "tenyészkan". Évekig egy pincébe bezárva élt, elvesztette az egyik szemét egy kezeletlen gyulladás miatt. Akarsz te ilyesmit támogatni?

Aztán később kiderült a kutyáról, hogy PRA-s volt, ami egy örökletes szembetegség ami vaksághoz vezet. És vele szaporítottak... Hozzám a fajtamentéstől került.

Akkor inkább ne legyen kutyád, vagy gyűjtögess meg...

2023. márc. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!