Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaadó bevezetése jó ötlet...

Kutyaadó bevezetése jó ötlet lenne Magyarországon?

Figyelt kérdés

Németországban ugye van ebadó, azt a példát kellene ide Magyarországra is. Legalább nem tartana mindenki kutyát, csak az aki tényleg szeretne.


Annyi hátránya lenne, hogy rengetegen kidobnák a kutyájukat, de ahol így tesznek, onnan jobb is ha menekül az eb.

Biztos túl lennének terhelve még ennél is jobban a menhelyek, de a jelenlegi helyzetnél szerintem az is jobb, ha azokat a kutyákat elaltatnák. Örök nyugovóra térnének legalább. Inkább a halál, mint 10 - 15 évnyi szenvedés. Amint ez lecseng, vége lenne ennek az örökös kutyamentésnek, menhelyre sem volna szükség.


Persze aki eddig is felelősen tartotta a kutyáját, (mint pl én is) maga részéről hülyeségnek tartaná ezt, de úgy kell megközelíteni a témát, hogy a többi kutyáért megéri. Esetleg lehet abban reménykedni, hogy a 40-50+os generáció majd csak kihal, akikre jellemző a felelőtlen állattartás, akik a ‘70-es éveket istenítik, akik miatt szárazkenyéren élnek, és láncra verve tengetik mindennapjaikat négylábú barátaink. Bár úgy gondolom, mindig lesznek olyan emberek akik megkötik, szaporítják, kínozzák a kutyusokat. A kutyaadóval szerintem ez megszűnne. Nyilvánvalóan elhunyt gazdák kutyái maradnának árván, illetve néhány megunt kutya, de ez olyan csekély mennyiség lenne a mostanihoz képest, hogy könnyen lehetne nekik másik gazdát keríteni.


2023. márc. 28. 13:15
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
80%
Nekem igen egyszerű koncepción lenne: akinek ivaros, de nem törzskönyves kutyája van, fizessen, ráadásul sokat. Egyszerűen megszűnne a "csak egyszer szüljön" meg a "nem ivartalanítom, majd szetosztom a kölyköket a szomszédoknak" probléma. Nyilván ha lenne, ez sem lenne betartatva, mert amúgy van egy tök jó állatvédelmi törvényünk, csak éppen a kutya nem ellenőrzi.
2023. márc. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
95%

A jelenlegi törvényeket kellene betartani, az pont elég lenne. Szerintem amúgy nem tartaná vissza az embereket a kutyatartástól az ebadó. Nálunk volt róla régen szó, hogy szedik majd, de csak az ivaros kutyák után, de nem lett belőle semmi.


Elvileg jelenleg van olyan szabály, ami szerint, ha a kutyád felügyelet nélkül kóricál az utcán több 100 ezerre megbüntetnek, mégsem hallottam még, hogy valakinek ment volna már csekk.


Jónéhány tehetősebb emberrel beszéltem már, aki szépen megvette a több 100 ezres törzskönyves kutyáját, aláírta a szerződést, amiben mindent is megígért, majd Buksi ment az udvarba vagy annak is a végébe 0 foglalkozással. A pénz nem biztos, hogy olyan nagy visszatartó erő, ahogy sokan gondolják.

2023. márc. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
68%
Szerinted a "nem ma barnultakhoz" a putriba ki fog bemenni ebadót szedni? Megint csak a normális kutyások szívnának...
2023. márc. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
81%
Az a baj, hogy csak azok fizetnék, akik amúgy is normálisan tartják a kutyájukat.
2023. márc. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
19%
egy havi 15 ezer minimum.
2023. márc. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
86%

"Nem bánnám én sem, ha Budapest kutyapisis utcáit takarítanák a pénzből."


Az elszórt cigit és alkoholos üvegek szilánkjait milyen adóból kellene takarítani? Mert tele van ezekkel is Budapest, több, mint amennyi kutyakaki van (ami miatt minket, akik összeszedjük a kutyakakit a kutyánk után, ugyancsak megítélnek tévesen).

2023. márc. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
93%

Ha abból indulok ki, hogy hány chip nélküli, oltatlan kutya lehet az országban, akkor azt mondanám, hogy először a meglévő szabályokat kellene betartatni, mert jelen esetben az ebadó egy újabb dolog lenne, amit az, aki eddig is felelősen tartotta a kutyáját, fizetne, aki pedig még veszettség ellen sem oltatta, ugyanúgy kibújna alóla. Így értelme nem sok lenne. Ha be tudnák tartani a szabályokat és a beszedett pénzt tényleg kutyatartással kapcsolatos dolgokra fordítanák (pl. legyen szemetes, ahová kidobhatom a terméket, hogy ne sétáljon velem hazáig), akkor részemről támogatnám.

Sajnos nem csak a kortól, lakhelytől függ a felelőtlen kutyatartás: Ismerek olyan 30-as budapestit, aki sorra vette pár tízezerért a "fajtatiszta" kutyákat, az oltásokat, pórázt feleslegesnek tartotta, az egyik kutyáját ellopták(?), a másikat elkérte valamelyik rokon, mert megtetszett neki, a harmadikkal nem tudom, mi lett, de csak pár hónapig volt náluk és annak sem volt gyöngy élete, amelyik ezeket megúszta.

2023. márc. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 Doloresz ***** válasza:
73%

szerintem nem adó kellene hanem inkább el kellene kezdeni végre büntetni azokat akik nem normálisan tartják jó nagy pénzbüntetéseket kéne adni azoknak akik láncon tartják meg azoknak is akiknek állandoan tökfeleslegesen ugat mongyuk 30000 vagy 40000 minimum ha utána ugyanugy láncon tartják vagy tök feleslegesen ugat akkor mehetne a duplája utána meg annak is a duplája akinek meg utcán mászkál annak minimum 100000 aztán elöbb vagy utobb elmenne a kedve a sok hülyének a kutyatartástol

ja és a kutyaiskolat is kötelezővé kéne tenni

2023. márc. 29. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
59%
#28 Mindig üdít akármilyen témában, ha valakinek valami titkos indok miatt már konkrét büntetési összegek is vannak a fejében, ráadásul olyan választékosan fogalmaz, írásjeleket is szépen használva, hogy nyilván komolyan vehető. :D
2023. márc. 29. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
76%
Kedves Doloresz, szerinted mi a kutyaugatás mennyiségének a mértékegysége? Hogy lehet egzakt módon mérni, hogy mi az, ami már sok? Tudod, a sebességtúllépés is úgy büntethető, ha előre megmondják, hogy mivel, hol és mennyivel szabad menni és utána van amivel ezt mérni is tudják. :)
2023. márc. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!