Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaadó bevezetése jó ötlet...

Kutyaadó bevezetése jó ötlet lenne Magyarországon?

Figyelt kérdés

Németországban ugye van ebadó, azt a példát kellene ide Magyarországra is. Legalább nem tartana mindenki kutyát, csak az aki tényleg szeretne.


Annyi hátránya lenne, hogy rengetegen kidobnák a kutyájukat, de ahol így tesznek, onnan jobb is ha menekül az eb.

Biztos túl lennének terhelve még ennél is jobban a menhelyek, de a jelenlegi helyzetnél szerintem az is jobb, ha azokat a kutyákat elaltatnák. Örök nyugovóra térnének legalább. Inkább a halál, mint 10 - 15 évnyi szenvedés. Amint ez lecseng, vége lenne ennek az örökös kutyamentésnek, menhelyre sem volna szükség.


Persze aki eddig is felelősen tartotta a kutyáját, (mint pl én is) maga részéről hülyeségnek tartaná ezt, de úgy kell megközelíteni a témát, hogy a többi kutyáért megéri. Esetleg lehet abban reménykedni, hogy a 40-50+os generáció majd csak kihal, akikre jellemző a felelőtlen állattartás, akik a ‘70-es éveket istenítik, akik miatt szárazkenyéren élnek, és láncra verve tengetik mindennapjaikat négylábú barátaink. Bár úgy gondolom, mindig lesznek olyan emberek akik megkötik, szaporítják, kínozzák a kutyusokat. A kutyaadóval szerintem ez megszűnne. Nyilvánvalóan elhunyt gazdák kutyái maradnának árván, illetve néhány megunt kutya, de ez olyan csekély mennyiség lenne a mostanihoz képest, hogy könnyen lehetne nekik másik gazdát keríteni.


2023. márc. 28. 13:15
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%

Egyre több buta ember van itt.

Fizessenek ebadót a Pestiek. Itt vidéken mit kapnánk érte? Először a segííílyen élőktől szedjétek be. Majd utána a becsületes Magyar állampolgároktól. Kötelező kutyaiskola? Miért is? Mi az amit tudnia kell egy kutyának és én azt itthon nem tudom neki megtanítani?

2023. márc. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
79%
#31 Hát, tényleg sok buta ember van itt, mert annyit nem vagytok képesek tájékozódni, hogy az ebadóbó a menhelyek ellátására, fejlesztésére, ivartalanításokra fordítandó, és még ha szedné is akármelyik önkormányzat, amint ivartalanítottad a kutyádat, mentesülsz alóla.
2023. márc. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 Suvorov válasza:
37%
valamit mostmár tényleg csinálni kellene a sok gyökér kutyatartóval de szerintemsem adó kellene hanem büntetni kéne ezeket a idiotákat mert ez már nem normális hogy nem lehet már normálisan élni egyre több helyen ebbe a országba mert minden nap egész nap és egész éjjel a ugatást és vonyitást kell hallgatni a sok barom kutyatartó miatt
2023. márc. 31. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
80%
#33 Nem értem ezt a "most márt". Mióta? Hány éves vagy, eddig hol éltél? Ez olyan, mint amikor pár éve az akkori barátnőm mondta, hogy utálja a lomtalanítást, mert mostanában arról szól, hogy reggeltől estig ott kempingeznek a cigányok, mire apám felvilágosította, hogy ez már az ő gyerekkorában is így volt. :D
2023. márc. 31. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
13%
már tényleg botrány amit megengednek maguknak az eb tartók.
2023. márc. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
91%
Valóban nem újdonságok ezek a problémák, de én is inkább a jelenlegi szabályok betartatására és a büntetések elkezdésére szavazok újabb szabály bevezetése helyett, amit ugyanúgy nem tartanának be a renitensek. Hogyan ellenőrzöd, hogy kinek van kutyája, amikor sokan még mindig elsumákolják a chipet, pedig évek óta kötelező? Nem beszélve azokról az állatorvosokról, akik nem regisztrálják a kutyába oltott chipet, és asszisztálnak a meglévő elmaradott állapotokhoz.
2023. márc. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 gungasam ***** válasza:
68%
Néhányan majd agyonverik a kutyájukat, sokan meg kidobják. Az ebadó sok méltatlanul tartott kutya szenvedéseit elézi meg de mégtöbb kutya szenvedéseit növelheti.Ki készít erről felmérést?
2023. máj. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

37# Amelyik kutyát képesek agyonverni vagy kidobni, annak szerintem jelenleg sincsen jobb sora. Láttam már jó pár kutyát láncra verve, egy darab tárgyként tengeti hosszú éveit. Megőrülnek szerencsétlenek.

Már nem azért, de szerintem nekik megváltás volna a halál, amennyiben senki nem tud rajtuk segíteni.


Szóval jobb volna ha az amúgy is szenvedő kutyákat amennyit tudnak megmentenek, a többiek pedig örök nyugovóra térnének. Csúnyán hangzik, de onnantól kezdve megszűnne ez a borzalom. Ha kiszámolod, inkább most haljon meg százezer kutya, hogy aztán több milliónak jó helye legyen a jövőben.

2023. máj. 17. 22:40
 39/39 anonim ***** válasza:

"Csúnyán hangzik, de onnantól kezdve megszűnne ez a borzalom."


Álomvilágban élsz.

2023. máj. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!