Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdjek egy csivavával?...

Mit kezdjek egy csivavával? Akinek van, mit csinál vele? Hogy gondozod? Hányszor eteted és mivel? Séta hogyan, mennyi? Mivel szeret játszani? Nem fekszel rá éjjel, mikor forgolódsz? Nem fél a magasban, ha felveszed?

Figyelt kérdés

Nagyon aranyos kis törpörtyű, de nekem eddig csak nagyobb kutyáim voltak, németjuhász, kuvasz, berni pásztor, német dog fajták voltak a családban.

Nem igazán tudom, hogy mit kezdjek vele, de már elvállaltam.

Gazdi nyakán maradt én meg elhozom pár nap múlva, azért rám akarják bízni, mert értek a kutyákhoz, jól bánok velük, de egy csivava az más, még csak nem is hasonlít egy kutyára, mit csináljak vele? És ha beteg lesz, úgy tudom, beteges fajták? Meg ruha is kell neki hidegben. Nekik egyáltalán mi a hideg?

Este óta olvasok róluk, de nekem nagyon bonyolult kis lényeknek tűnnek.

És ha nem való nekem? Mi lesz, ha nem vagyunk kompatibilisek?

Tapasztalt csivavások vagy egyáltalán kistestű kutyások, segítenétek egy picit, összefoglalni a lényeget, mire kell figyelnem stb? Szeretnék jó gazdija lenni.


2023. márc. 29. 01:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Makacs. Sértődékeny. Engedetlen. Kötekedő más kutyákkal szemben. Ha csak egyszer is megbünteted bármiért, azt sohasem bocsátja meg neked. Szóval, nagyjából minden hiba megvan benne, ami egy tacskóban, csak a köbön.
2023. márc. 29. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen dolog a lényeges, amit mindig szem előtt kell tartanod: a csivava is kutya. Ezt valahova írd fel, keretezd be, vésd a fejedbe. :)

Az aprótestű kutyák gazdái ezt rontják el rendre, túlféltik a jószágot, mert úristen pici, nem kutyaként, hanem játékként, gyerekpótlékként, ugyulubugyulumamipicidrágaságaként kezelik.

Pl. tipikusan ilyen az, mikor jön szembe egy másik kutya, gazdi meg sikkantva kapja fel Lilikét, mert jujj kutya. Lilike mit tanul meg? A nagyobb kutyáktól félni kell. Ebből lesz a gazdi kezéből acsargó kis görcs, aki játék helyett igazából támadja, körbecsipkedi csak a másik kutyát (gazdi szerint meg halál cukin csak fogócskázik).


A csivava is kutya. Őt is ugyanúgy lehet nevelni, szocializálni, szobatisztává szoktatni, játszani vele, mint a nagyokkal. Csak picit jobban odafigyelve. :) Pl igen, ruha nyilván kell neki, padlótájékon hidegebb van óhatatlanul, és nincs bundája, ami védené. De egy vizslára is ruhát adsz ilyenkor, pedig ő messzebb van a padlótól. :)

Kezeld kutyaként. Ez a legjobb, amit csak tehetsz vele.

2023. márc. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az is csak egy kutya. Épp azzal rontják el, hogy szinte sosem úgy bánnak vele. Mennyi idős? Ha kölyök, akkor kolyoktap, ha felnőtt, akkor kistestű táp, valami középkategóriás. Ruha még kell. Séta gyakorisága ugyanúgy, mint egy nagynál, csak kisebb táv is elég neki.

Nevelni ugyanúgy következetesen kell. Ha útban lesz, majd arrébb megy. Inkább arra figyelj az elején, hogy ne lépj rá, de hamar megszokod. Ha beteg lesz, doki. Ha nálad lesz, úgyis dokinál kezdenek: nézze át, beszéljetek meg az oltásait, a fereghajtast, bolha-kullancs-szunyog elleni védekezést és tedd fel az összes felmerülő kérdésedet!

2023. márc. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2 #3 Nagyon köszi!

Akkor ugyanúgy kell vele bánni és akkor nem lesz kötekedő, meg amiket #1 írt.

Na ez volt a lényeg, azt hiszem.

Hát nagyon pici még, de már nem maradhat ott tovább.

2023. márc. 29. 06:51
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már írták is, a ruhán kívül semmi különöset. Bánj vele kutyaként. Nem kell neki kisretikül, meg két kar, amiben cipeled, van lába, sétáljon. Ha idegbetegen beleáll más kutyákba, hát tiltsd le róla. Esetleg suliba is érdemes legalább a kezdő tanfolyamra elvinni, ha szocializálatlan, vagy neveletlen. Nem hiszem, hogy ez a kutyafajta önerőből ilyen hülye. A gazdák majmolják el, mert pici, és másképp néznek rá.
2023. márc. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mikor kell ruha, látod, hogy fázik, remeg, nem mozog szívesen, de nem lehet mondani egy pontosat, mert ez kutyánként is eltérhet. Most biztosan kell, mert visszajött a hideg, -1°C-ban mentem ki ma reggel a kutyámmal.

A csiviket jól lehet amúgy tanítani, keresd rá a Zizidance-re Tiktokon, Facebookon, 5 kutyája van, köztük csivava is, videóban mutatja is a trükkök tanítását. Nagyon ügyesek, és nem acsargó görcsök, pedig mind mentett.

2023. márc. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Meglepően egészséges fajtának számít, és jellemzően hosszabb a várható élettartama is a többi fajtánál :)


Persze van pár betegsége a fajtának, ami előjöhet, ezen az oldalon össze is vannak szedve:

[link]


Te jó gazdinak tűnsz, aki majd viszi a kutyust állatorvoshoz a rendszeres oltásaiért. Akkor majd átnézik a kutyust is, hogy van-e valami probléma.


A többiek leírták a lényeget: kell neki ruha a hidegben (jelzi is, ha fázik), és kutyaként kell kezelni.


Még kicsi, tehát mindenképp szocializáld - vidd kutyaoviba, ismerkedj a környékbeli kutyásokkal, szép fokozatosan ismertesd meg vele azokat a helyzeteket, amik ijesztőek lehetnek neki.


A legtöbb csivi (amelyik nem túlszaporított, és emiatt idegrendszeri probémában szenved) emiatt idegbeteg. Egyszerűen csak fél, és ha menekülni nem tud, akkor támad, keménykedik.

2023. márc. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2023. márc. 29. 09:42
 9/12 anonim ***** válasza:
11%
Tudom nem ide tartozik, és nem kötekedni szeretnék, de bármilyen kicsi és plüss a csivava, nem aludnék kutyával az ágyba. Napközben a kanapén oké, de az ágyamba nem jöhet fel.
2023. márc. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9-es Köszönjük az információt! :D
2023. márc. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!