Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben miért a husky a...

Ilyen esetben miért a husky a hibás, ha odakap?

Figyelt kérdés

Én is nap mint nap tapasztalom, hogy a kutyák egyszerűen nem reagálnak semmit a másik jelzéseire. Itt a husky nyilvánvalóan közölte, hogy sok lesz és másszon ki az arcából, mégis a másik kutya még meg is nyalta... Nagyon sokszor látom, hogy nagytestű kutya abszolút semmibe veszi a kistestű kutya jelzéseit, aztán amikor a kicsi odakap, akkor jön az "agresszív patkányozás". Miért nem veszik ezek a kutyák a lapot?


[link]


2023. márc. 29. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Itt nem a KUTYÁKKAL, hanem a GAZDÁIKKAL van a gond.
2023. márc. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
És a gazda mi a fenért hagyja hogy idáig jusson a helyzet? Mi az istenért kell összeereszteni őket? Főleg hogy a zsebpatkányok kilencven százaléka neveletlen és agresszív?
2023. márc. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez egy divatkeverék, gyenge idegrendszerrel. Szocializálás sem lehet a legjobb. Egyértelműen a gazda hibája, hogy a jelzés ellenére a saját kutyáját nem vitte odébb.
2023. márc. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Metionin ***** válasza:
100%
A gazdák a hibásak, mert nem avatkoztak közbe már az elején, amikor észrevették, hogy a barna kutya tolakszik oda a huskyhoz. Ha a barna gazdája nem vette a lapot, akkor a huskyé is beavatkozhatott volna, elhívhatta volna a kutyát és szólhatott volna a másik gazdának, hogy hívja el a sajátját. Mire ilyen odakapás bekövetkezik, általában hosszú percek óta stírölik már egymást, a husky a fogait is mutatta, amit már rég illett volna észrevenni a gazdáknak.
2023. márc. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt én értem, hogy gazdák hibáztak. De a kutyák miért nem értik egy másik kutya jelzéseit? Ha a másik kutya hátrébb lépett volna, amikor a husky vicsorgott, akkor nem kapott volna oda neki. Tehát a másik (nem tudom milyen fajta) kutya miért nem vette a lapot, hogy nagyon nem kéne tovább feszítenie a szituációt? Miért kellett megnyalnia ennek ellenére is a huskyt?
2023. márc. 29. 13:12
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon látszik a pontos szituáció, hol vannak, milyen helyen, mekkora a hely, mit csináltak előzőleg a kutyák, hogyan kerültek ilyen közel egymáshoz. Értem, hogy a videó lényege konkrétan a kutya testbeszéde, hogy mire figyeljünk, csak nem mindegy, hogy ez az utcán, egy futiban, egy rossz kerítés mellett, saját udvarban, menhelyen... stb. történik.

A kutyák testbeszédét egyébként sokszor a saját gazdája sem érti, évekbe telt, mire az egyik környékbeli gazdával eljutottam oda, hogy nem ereszti ránk a kutyáját séta közben a flexi pórázon, hanem rövidre fogja, ha el kell haladnunk (mondjuk egy keskeny járdán) egymás mellett, de volt olyan, hogy a kutyája már a bokámnál volt (flexin), én az enyémet fogtam, hogy ne verekedjenek össze, és nem hívta vissza, aztán ő volt legjobban meglepődve, amikor váratlanul bejött hozzánk egy kicsi futtatóba előzetes egyeztetés nélkül, és a kutyák összeverekedtek (én szedtem szét őket, nemrég szerzett bokasérülés miatt nehezen mozogtam pedig).

Ugyanakkor sajnos az elavult módszerekkel oktató kutyasulik és trénerek sem nagyon figyelnek a kutya testbeszédre, például a Happy Dognál képesek forgalmas út mellé kikötni a pánikoló kutyát és úgy szoktatni a forgalomhoz (volt róla videó is, nagyon sokan felháborodtak rajta).

2023. márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát a másik (nem tudom milyen fajta) kutya miért nem vette a lapot, hogy nagyon nem kéne tovább feszítenie a szituációt?"


Mert lehet, hogy sose volt ilyen szituációban, nem tanulta meg. Nagyon fontos például a kölyökkori korai szocializáció, nem poénból nem választhatók el a kölykök 8 hetes kor előtt, utána meg nagyon jó lehet a kutyaovi (természetesen megfelelő immunizálással), más kutyák társasága kontrollált körülmények között, találkozzon minél többfélével.

Nekem egy felnőttként mentett előéletes kutyám van, aki eléggé szelektál, volt rossz tapasztalata már azelőtt is, hogy hozzám került, meg sajnos szerzett újakat séta közben is (sok a "nembánt" gazdi). Rengeteg meló van benne, de nagyon sokat tanultam általa a kutyatestbeszédről. Van egy eleven kölyökkutya a lépcsőházunkban, nagyon cuki, barátságos, de Duracell nyuszi. Na most ez az én kutyámnak már sok, jelzi is. Szoktam beszélgetni a gazdival, kér tőlem tanácsokat is, arra hivatkozva kerestek meg, hogy az én kutyám mekkora hatalmasat változott, amióta nálam van. Neki is szoktam magyarázni, amikor a kutyusa már átlép egy határt, hogy mit figyeljen ilyenkor a másik kutyán, mi az, amire már hívja vissza, állítsa le a picit. Az én kutyám nagyon jó tanulós eset nekik, mert ő elég látványosan jelzi, ha elég volt, de sérülést nem okoz, mert arra meg én figyelek oda nagyon, és rám is hagyja, hogy én intézzem el, de rajta nagyon jól lehet látni ezeket a fokozatokat, vannak kutyák, akik viszont sokkal finomabban jeleznek, és fel sem tűnik mindig, így a gazdik sem gondolják, hogy baj lehet, a kutyájuk sem veszi a lapot, lehet, hogy kölyökkori szocializáció is kimaradt, akkor meg az anyjától, alomtesóktól sem tudott adott esetben tanulni.

2023. márc. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Metionin ***** válasza:
100%
5. Amiért az embernél sem veszik a lapot sokszor, pedig mi beszélni is tudunk. Egyszerűen nem minden kutya egyforma, a barna vagy nem volt még ilyen helyzetben, vagy eddig türelmes kutyákat fogott ki, de lehet olyan előélete is, ahol nem tanulhatta meg, hogy mikor van állj, mert sosem volt mellette olyan kutya, aki ezt megmutatta volna.
2023. márc. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a gazdik elb@szták a kutyájukat
2023. márc. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az elottem szolokhoz, ez kifejezetten a gazda hibaja. Annyiszor volt mar velem is, hogy direkt kikerultem a masikat, mert peldaul felt az en kutyam, de csak azert is odaengedi. Ha pedig problema adodik, akkor meg nekik all feljebb termeszetesen.
2023. márc. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!