Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden álmom egy rottweiler,...

Minden álmom egy rottweiler, de anyukám csivavát szeretne, ötlet?

Figyelt kérdés

Anyukám fél a nagykutyáktól, szerinte amúgy sem valók lakásba, de én kétnaponta futni szeretnék vele menni meg nagy városi sétákat tenni.

Szerinte egyszerűbb egy csivavával, mert ha éppen beteg vagyok vagy valami történik vagy rossz idő van, akkor nem kell sokat menni vele, meg a lakásban is le lehet mozgatni, nem zabál ki a vagyonomból, tovább él. De szerintem ha olyan szar idő van, a rotti is szívesen punnyad 1-2 napot bent. És a rottival nem félnék az utcán. De a csivava elvan az öledben naphosszat, aranyos, simikézni való, de én rottit szeretnék ölelgetni.

Az tény, hogy könnyebb egy csivavával az élet, olcsóbb az etetése.

De a rottit érzem hozzám valónak.

Szívesen mutatkoznék egy rottival.

Egy csivavával félek, hogy kicsúfolnak, kinevetnek, nem vesznek komolyan.

De egy rottit mindenki észrevesz, jól néz ki az izmos nagy teste és olyan jó megölelni.

Nem tudom, eddig mindig megszívtam, ha valamiben nem hallgattam anyukámra.


2023. márc. 29. 11:24
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező neked ilyen felfogással egy hörcsögöt sem adnék, nemhogy egy Rottweilert.

Egyáltalán nem vagy tisztában mivel jár egy kutya nevelése, szóval hanyagold, vagy kezdj valami kisebb, stabilabb kutyával. Mondjuk nézhetnél menhelyen is, nagyon hálás kis jószágok tudnak lenni. A választásban is segítenek.

2023. márc. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
96%

"De szerintem ha olyan szar idő van, a rotti is szívesen punnyad 1-2 napot bent."


Ezt rosszul gondolod. Az én kutyámat soha nem érdekelte az időjárás. A dolgát a kertben is elvégezhette volna, mégis minden nap vinni kellett sétálni még a legnagyobb hófúvásban is.

2023. márc. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
65%
xx m2-es panelba valóban nem való roti...
2023. márc. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
89%

Menjetek be egy menhelyre és nézetek egy 20 kiló környéki kutyát.


El kell fogadnod, hogy anyukad nem akar nagykutyát. Igaza is van. Egy tininek nem is kell roti, nem tudja kezelni

2023. márc. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
89%

"Szívesen mutatkoznék egy rottival".

"De egy rottit mindenki észrevesz"


Az az érzésem, hogy menőzni szeretnél vele. Értem, megértem. Kamasz vagy.

De nem egy kutyát kéne erre használni.

2023. márc. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
89%

Hallgass anyádra.

Majd lesz rotid ha elköltözöl.

2023. márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
90%

Rottweiler gazdikent abszolút egyetértek az előző kommentelokkel. Sem neked, sem pedig a kutyának nem lenne jo hosszútávon. Ezt kellene belatnod.

Latszik,hogy egyáltalán nem ertesz a fajtahoz, es talán még kicsit eretlen is vagy. Sokkal jobb lenne, ha nem külső jegyek alapjan választanál kutyat, hanem felmérnéd azt, hogy milyen igenyei vannak az adott fajtának es te mit tudsz neki nyujtani. Válassz a szemelyisegedhez passzolo fajtat.

Arról nem is beszélve, hogy en kizárólag lakasba soha az eletbe nem adnek neked rottie-t.

2023. márc. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
89%
Legyen törpepincseretek, ő kicsi, de lehet sportolni is vele.
2023. márc. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
94%

Volt a környezetemben hasonló ember, akinek nagyon tetszett ez a fajta, de egyáltalán nem volt kompatibilis vele sem az ő szemelyisege, sem az eletkorulmenyei. Ahogy a kutya kamaszodni kezdett, jelentkeztek a problémák. A nem megfelelő neveles, szocializacio hianya es az allando kielegitetlen igenyek szoszerint az őrületbe kergettek azt a szerencsétlen kutyat. Rengeteg ilyen hirrel lehet talalkozni.

Az a gazdanak nem nevezheto fereg, az egeszbol csak annyit fogott fel, hogy "hat ennek a kutyanak nem lehet parancsolni" es folyamatosan gyűlölettel beszelt a korabbi etalon kutyajarol. Szerencsere azota a kutyus jo helyen van, jo gazdakkal, rehabilitalva.

Vélhetően kamasz vagy, meg egy felnőtt embernek is nagy kihivas ilyen kutyat nevelni, pikk-pakk ledominalna es nem tudnal mit kezdeni vele. A bezartsag es a kis élettér miatt folyamatosan stresszes lenne, rongalna, kesobbiekben egyre tobb agressziv megnyilvanulasai lehetnek pl emiatt is, de inkabb nem is sorolom tovább, mert estig itt irogathatnam az ellenérveket.

Bizonyos korokben biztos meno onmagaban annyi, hogy egy ilyen kutyaval vagy, de az messze van a flextol, sot, sokkal inkább szánalomra melto, ha amúgy a kutya ledominal es megfelelő gazdája nem tudsz lenni.

2023. márc. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
70%

Még a macskámat is naponta, minimum egyszer le kell vinnem sétálni egy órára, akármi van velem, akármilyen az idő, mert a nagy lakás mellett is igényli és máskülönben megy a randalírozás.

Szüleimnek volt rottija, el nem tudom képzelni hasonló életkörülmények mellett mi lett volna szegénnyel.

2023. márc. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!