Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden álmom egy rottweiler,...

Minden álmom egy rottweiler, de anyukám csivavát szeretne, ötlet?

Figyelt kérdés

Anyukám fél a nagykutyáktól, szerinte amúgy sem valók lakásba, de én kétnaponta futni szeretnék vele menni meg nagy városi sétákat tenni.

Szerinte egyszerűbb egy csivavával, mert ha éppen beteg vagyok vagy valami történik vagy rossz idő van, akkor nem kell sokat menni vele, meg a lakásban is le lehet mozgatni, nem zabál ki a vagyonomból, tovább él. De szerintem ha olyan szar idő van, a rotti is szívesen punnyad 1-2 napot bent. És a rottival nem félnék az utcán. De a csivava elvan az öledben naphosszat, aranyos, simikézni való, de én rottit szeretnék ölelgetni.

Az tény, hogy könnyebb egy csivavával az élet, olcsóbb az etetése.

De a rottit érzem hozzám valónak.

Szívesen mutatkoznék egy rottival.

Egy csivavával félek, hogy kicsúfolnak, kinevetnek, nem vesznek komolyan.

De egy rottit mindenki észrevesz, jól néz ki az izmos nagy teste és olyan jó megölelni.

Nem tudom, eddig mindig megszívtam, ha valamiben nem hallgattam anyukámra.


2023. márc. 29. 11:24
1 2 3 4
 21/34 harebell ***** válasza:
94%

Nagy kutyát nem szerencsés úgy tartani, hogy bárki a családban (vagy egyáltalán ugyanabban a háztartásban) fél tőle. Még ha a többi tényező nem is játszana (panel lakás, fiatalként és kezdőként nem biztos, hogy jó gazdája lennél egy keményebb kutyának), ezt akkor is figyelembe kell venni.


Ha szeretnétek kutyát, mindenképpen tisztázzátok le, kié lenne elsősorban. Mi lesz vele, ha te elmész továbbtanulni, koliba vagy albérletbe, elköltözöl, más városba vagy akár külföldre? Ha vélhetően anyukádnál maradna, elsősorban az ő igényeit és preferenciáját kell figyelembe venni. A csivavát én személy szerint nem ajánlom, de egy könnyen kezelhető kis- vagy közepes testű kutya lenne optimális, akiről egyedül is tud gondoskodni, le tudja mozgatni stb. Te meg majd, ha eljön az ideje, olyan kutyát tartasz, amilyet akarsz - az ilyesmit "sajnos" ki kell várni, sok minden csak akkor tehet meg az ember, amikor elköltözik és kialakítja a saját életterét.

2023. márc. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
18%
Meg kéne találni az arany középutat. Pl egy nagyon nyugodt, akár egy idősebb, kis-közepes méretű kutya. A menhelyt ajánlom erre. Sőt, ha végül anyud belemegy a rotiba, akkor tudok ajánlani egy menhelyt, ahol 2 roti is várja a gazdiját.
2023. márc. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%
Ja előző vagyok, és érvelj anyukádnak, hogy miért lenne jó a roti nektek. Igazából mondd el neki azt amit ide leírtál.
2023. márc. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
2023. márc. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
95%
De Te csak a külleme miatt akarsz kutyát. Túl nőne raktad egy Roti.
2023. márc. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
7%

Ha ketnaponta futtok egyutt rosdz idoben is,akkor neked valo. En is megyek esoben is az amstaffal futni. Rotinal havi 50 ezer korul szamolj a kajaval es fozzel neki. Gabonat felejtsd el.


A szulokre jellemzo ez a buta szrragas. Biztos,h a koltseg miatt nem akar rotit,pedig az egy sokkalta ertelmesebb kutya,mint a csivava.


Remelem hamar el tudsz koltozni ilyen idiota szulotol.


Nekem se akartak a szuleim kutyat,pedig boven legt volna da penz.

2023. márc. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
91%
26 de már gondolom külön laksz és van kutyád...
2023. márc. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Első kutyának a rottweiler kemény választás,de nem rossz döntés amennyiben képes vagy nevelnines az igényeit kielégíteni.Elhiszem,hogy a csivava nem tetszik főleg,ha egy jóval másabb kutyát néztél ki magadnak.A rotti és semelyik másik kutya se bírja azt,ha nincsen sétáltatva.Aki kutyát vesz magához azt is vállalja,hogy esőben és hóban is vinni kell a kutyát le.Inkább a 2 kutya közötti fajtákat nézzétek meg és kössetek kompromisszumot.Nekem a dobermann az álom kutyám,de tudom,hogy nem lenne neki jó helye mellett ezért sincsen ilyen kutyám.
2023. márc. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
59%

Van valami furcsa ezzel a kerdezovel...


1. Sohasem valaszol a hozzaszolasokra.

2. A neki ellentmondo valaszok szinte kivetel nelkul 90%-ot kaptak.

3. A vele rokonszenvezo valaszok kivetel nelkul nagyon alacsony pontszamot kaptak (persze ez a tobbi hozzaszolo velemenyet is tukrozi).

4. Azzal fejezi be a kerdeset, hogy "eddig mindig megszívtam, ha valamiben nem hallgattam anyukámra." Enyhen szolva rendhagyo, hogy valaki ilyesmit ir azok utan, hogy azt igyekszik bizonyitani, hogy miert neki van igaza es miert nem az edesanyjanak.


Mindent osszeveve, az az erzesem, hogy ha a kerdes nem puszta szorakozasbol kiagyalt kamu, akkor nem a rottweilerre vagyo lany, hanem a rottweilert ellenzo anyja irta, alcazott formaban, hogy erveket es tomogatast kapjon arra, hogy lebeszelje a lanyat a rottweilerrol.

2023. márc. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
89%
Igen, nekem is feltűnt, hogy lehet csak egy kamukérdés az egész.
2023. márc. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!