Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden álmom egy rottweiler,...

Minden álmom egy rottweiler, de anyukám csivavát szeretne, ötlet?

Figyelt kérdés

Anyukám fél a nagykutyáktól, szerinte amúgy sem valók lakásba, de én kétnaponta futni szeretnék vele menni meg nagy városi sétákat tenni.

Szerinte egyszerűbb egy csivavával, mert ha éppen beteg vagyok vagy valami történik vagy rossz idő van, akkor nem kell sokat menni vele, meg a lakásban is le lehet mozgatni, nem zabál ki a vagyonomból, tovább él. De szerintem ha olyan szar idő van, a rotti is szívesen punnyad 1-2 napot bent. És a rottival nem félnék az utcán. De a csivava elvan az öledben naphosszat, aranyos, simikézni való, de én rottit szeretnék ölelgetni.

Az tény, hogy könnyebb egy csivavával az élet, olcsóbb az etetése.

De a rottit érzem hozzám valónak.

Szívesen mutatkoznék egy rottival.

Egy csivavával félek, hogy kicsúfolnak, kinevetnek, nem vesznek komolyan.

De egy rottit mindenki észrevesz, jól néz ki az izmos nagy teste és olyan jó megölelni.

Nem tudom, eddig mindig megszívtam, ha valamiben nem hallgattam anyukámra.


2023. márc. 29. 11:24
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a kettő között valami, ami mindkettőtöknek elfogadható? A rotival nagyon-nagyon sokat kell menni és foglalkozni, kemény kutyák igaza van anyukádnak, szerintem lakásba a legtöbb embernek nagyon sok ez a fajta. És azért ő is sokáig él. Nem tudom hogy mennyi idős leszel, vagy hogy éltek, de mi lesz amikor elköltözöl otthonról? Nem biztos, hogy fogod tudni vinni magaddal, akkor pedig nem fair egy rotit otthagyni anyukádnak... Persze azt is megértem, hocs csivit nem akarsz, főleg ha rotis típus vagy, én sem akarnék.

Szerintem egyezzetek ki egy harmadik fajtában, valami közepes méretű, könnyen kezelhető kutya kéne nektek, aki azért aktív, hogy te is tudj vele futni.

2023. márc. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
95%

Majd ha elkoltoztel, olyan kutyad lehet, amilyet csak akarsz.

Jelenleg ebben anyad dont, bar alapbol ha van egy felelme a nagyobb kutyaktol, oriasi bunkosagnak tartanam, ha ennek ellenere eroltetned a nagy kutyat.

Miert nem vagy ra tekintettel? Fel basszus.


Nekem is csak akkor lett kutyusom, amikor mar kulon eltem, mert a szuleim nem engedtek. Elmondom neked, semmirol nem maradtam le.


Nagyon gyerek vagy meg raadasul, nem igazan gondolom, hogy neked valo egyelore ez a fajta. Nem realis az, amiket irsz rola es igy nagyon konnyen nagyon csunya vege lehet, ha nem kapja meg a megfelelo nevelest es foglalkozast.

Hallgass anyadra.

2023. márc. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok megint.

Pl egy fekete labrador jó lehetne. Nem annyira nagy mint egy roti, de azért nem kicsi, fekete, szóval ijesztő is tud lenni (bár igazából galamblelkű), tudsz vele járni futni is, de felntőtt korára tök jó lehiggad, marha jól elvan a lakásban is, könnyen tanítható.

2023. márc. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez 2 véglet, nézzetek valamit a kettő között.
2023. márc. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
93%
A külvilágnak veszed a kutyát, vagy magadnak? Nagyon az jön le a kérdésedből hogy mindenféle kutyára éretlen vagy, nemhogy egy rotira. Rengeteg foglalkozást és szigorú nevelést igényel, nem arról szól a kutya hogy mindenki észrevegye vagy ne csúfoljanak. Édes istenem.
2023. márc. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
93%

Persze, hogy a kulvilagnak, gondolom tini a kerdezo, aztan faszmeregetesre kell neki.

De nagyon remelem, hogy az anyja nem fogja megengedni vegul, mert ebbol csak katasztrofa lehet.

2023. márc. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
89%
Te csak a külseje miatt akarsz rottweilert. Jó lesz nektek a csivava.
2023. márc. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
89%

"Anyukám fél a nagykutyáktól, szerinte amúgy sem valók lakásba"

. A másodikban teljesen igaza van, az elsőt meg meg kell értened.

2023. márc. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
92%
A csivava nem szerencsés választás, a roti meg nem való neked. Nézzetek egy stabil idegrendszerű, 7-15 kg-s, hosszú orrú kutyát.
2023. márc. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Oszinten szolva mind a ketto viszonylag nehez eset, foleg ha elso kutya lenne. A rottweiler eros akaratu, fizikailag is nagyon eros kutya, igy ha nem neveled megfeleloen, kello erellyel *es* szakertelemmel, nem tudsz neki parancsolni es nem hallgat rad egy elesebb helyzetben, akkor konnyen baj lehet, ha osszetuzesbe keveredik valakivel vagy egy masik kutyaval, mert erovel aligha tudod majd visszatartani. A csivava nagyon onfeju, konnyu elkenyeztetni, es nagyon jo nevelesre van szukseg ahhoz, hogy ki tudjon jonni mas, nagyobb kutyakkal, mert konnyen elofordulhat, hogy felelmeben agressziv lesz veluk szemben, es bajba keveredsz miatta setaltatas kozben.
2023. márc. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!