Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden álmom egy rottweiler,...

Minden álmom egy rottweiler, de anyukám csivavát szeretne, ötlet?

Figyelt kérdés

Anyukám fél a nagykutyáktól, szerinte amúgy sem valók lakásba, de én kétnaponta futni szeretnék vele menni meg nagy városi sétákat tenni.

Szerinte egyszerűbb egy csivavával, mert ha éppen beteg vagyok vagy valami történik vagy rossz idő van, akkor nem kell sokat menni vele, meg a lakásban is le lehet mozgatni, nem zabál ki a vagyonomból, tovább él. De szerintem ha olyan szar idő van, a rotti is szívesen punnyad 1-2 napot bent. És a rottival nem félnék az utcán. De a csivava elvan az öledben naphosszat, aranyos, simikézni való, de én rottit szeretnék ölelgetni.

Az tény, hogy könnyebb egy csivavával az élet, olcsóbb az etetése.

De a rottit érzem hozzám valónak.

Szívesen mutatkoznék egy rottival.

Egy csivavával félek, hogy kicsúfolnak, kinevetnek, nem vesznek komolyan.

De egy rottit mindenki észrevesz, jól néz ki az izmos nagy teste és olyan jó megölelni.

Nem tudom, eddig mindig megszívtam, ha valamiben nem hallgattam anyukámra.


2023. márc. 29. 11:24
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
92%
Felőlem lehet kamu, de ha már egy ilyen kérdés és a válaszok olvasása akár csak jobb átgondolásra késztet valakit, amikor azon gondolkodik, hogy legyen kutyája, és milyen, már megérte. Jó érvek lettek felsorakoztatva.
2023. márc. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Valóban nem válaszolgattam minden kommentre vissza, viszont olvastuk őket együtt anyukámmal és vitáztunk folyamatosan.

Kellett egy kis idő, mire megoldást találtunk és így meglett a tökéletes kutyafajta, amire mindketten bátran igent mondtunk.

El kellett fogadnom, hogy nem élhet a családtagom félelemben mellettem, de anyukámnak is el kellett fogadnia, hogy az én terveimhez nagyon nem illik a csivava. Szóval a választott fajta:

Hasonló izomagy habitusú, mint a rottweiler, aktív, harcias, lehet vele futni, mozogni bőven, jól néz ki, de emellett kis méretű, kis fogyasztású, dögönyözni való kanapéeb is egyben, megfelelő fárasztás után.

Ez a kutya a staffordshire bullterrier.

Köszönöm az értelmes és nem lekezelő segítséget minden valamire való kommentelőnek.

2023. márc. 31. 11:04
 33/34 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon jó sportkutyák, de figyeljetek oda a nevelésére. Van egy ilyen jellegű keverék kutya a környékünkön, akit elkapattak a gazdái, ugrál mindenkire, nem agresszív, családi kutya, kisgyerekek mellett van, csak például összekoszolja az elegáns ruhát is, amit azért nem kéne. Kutyasuli ne maradjon el semmiképp. Megfelelő nevelés mellett remek kutyák, csak ne hagyjátok a fejetekre nőni.
2023. márc. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:
#33 Nyilván
2023. márc. 31. 16:39
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!