Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy a labrador...

Mit csináljak, hogy a labradorom szőre napközben (munkahelyen) ne hulljon annyira?

Figyelt kérdés
Sikerült munkahelyet váltanom úgy, hogy az új munkahely kutyabarát. Nem volt tudatosan tervezve, utólag derült ki, de ha már be lehet hozni a kutyát, akkor én is hordanám. A nevelés, szocializáció, az utazás is rendben lenne, az egyetlen problémám, hogy nagyon hullik a szőre. Van furminátorunk, az aljszőrét azzal szoktam kiszedni, de nem szereti annyira, plusz hiába fésülöm hosszabban, valahogy mindig marad. Pedig heti 3x minimum használjuk. Ennek a sok szőrnek alapvetően persze örülök, a fő az egészség, otthon nem is zavar, takarítok gyakran, viszont a munkahelyen nem mindenki szereti, hogyha a nadrágja szőrös lesz, mert megsimogatná a kutyát. Kozmetikus tudna segíteni az ügyön esetleg? Nem tudnék sokat szánni rá, hozzá inkább 1-1 alkalommal tudnék eljárni, inkább itthoni eszközt/praktikát keresek. Tudtok javasolni valamit, amivel a reggeli rohanásban ki tudom fésülni a kutya szőrét annyira, hogy napközben ne hulljon nagyon? (Tudom, most vedlenek, nem is ez az extra időszak zavar, neki mindig is annyi hullott, hogy látható és zavaró ruhán. Nem tökéletes megoldást keresek, nem a 2 pár szál zavar, hanem tényleg a sokkal több.) Vagy akár más megoldás is jöhet, ami eléggé ki tudja fésülni a kihulló szálakat, hogy 1-2 napig ne hulljon feltűnően.

2023. márc. 30. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Fuhh, hát a labradorvedlésen nem sok minden segít... Szerintem erre nincs megoldás.
2023. márc. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre szerezz be szöszleszedő hengerből egy tucatot a munkahelyedre.
2023. márc. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincsen megoldás.Ilyenkor minden kutyának sokkal jobban hullik a szőre.Nekünk is labrador kutyának van és benne vizsla is van,de neki is borzasztóan hullik a szőre.Fésülve van,de egyszerűen nem fogy el ilyenkor a szőre.Ha nagyon zavaró akkor amíg vedlési időszak van ne vid be a munkahelyre vagy az a ragacsos hengert szerezz be.
2023. márc. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Segíti a vedlést: [link]


Plusz nézz utána a Zooro kefének, hátha segítene az is.

2023. márc. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Munka előtt kefeld át a szőrét, akkor a nagyja kint marad az irodából. Bentre szőrhenger hogy amit ott vedlik össze tudd szedni
2023. márc. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A kutyaknak amugy az izgalomtol/stressztol is van, hogy dupla annyira hullik a szoruk.

Pl az en kutyam az allatorvosnal kb annyi szort szokott az asztalon hagyni, ami egyebkent itthoni korulmenyek kozott 2 hetes termes...:D

2023. márc. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
Vigyel be ionizator legtisztitot. Magabaszivja a port es szoszoket szalakat!!!!
2023. márc. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A heti 3 furminátor mellett minden reggel a ragacsos hengerrel hengerezd le a kutyát, legyen a munkahelyeden is, ha esetleg valakit nagyon összeszőröz és tanítsd meg neki, hogy ne dörgölődzön annyit, inkább csak feküdjön a kijelölt helyén, a kosarában és az emberek majd odamennek, ha nagyon meg akarják simizni a buksiját.
2023. márc. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Minek az ilyennek kutya ha nem akar vele foglalkozni? Ez ezzel jár. Ha nem tetszik, vegyél csupasz macskát.
2023. márc. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

9-es, szerintem a kerdezo igenis foglalkozik a kutyajaval. Neveli, apolja, dolgozni is viszi, mit akarsz meg?

Pont emiatt is kerdezte, hogy van-e megoldas :)

Ha nincs, hat nincs, gondolom elfogadja, nem borotvalja emiatt kopaszra.

Nem mindenki szar gazda am, aki gyakorin kerdez.

2023. márc. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!