Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy a labrador...

Mit csináljak, hogy a labradorom szőre napközben (munkahelyen) ne hulljon annyira?

Figyelt kérdés
Sikerült munkahelyet váltanom úgy, hogy az új munkahely kutyabarát. Nem volt tudatosan tervezve, utólag derült ki, de ha már be lehet hozni a kutyát, akkor én is hordanám. A nevelés, szocializáció, az utazás is rendben lenne, az egyetlen problémám, hogy nagyon hullik a szőre. Van furminátorunk, az aljszőrét azzal szoktam kiszedni, de nem szereti annyira, plusz hiába fésülöm hosszabban, valahogy mindig marad. Pedig heti 3x minimum használjuk. Ennek a sok szőrnek alapvetően persze örülök, a fő az egészség, otthon nem is zavar, takarítok gyakran, viszont a munkahelyen nem mindenki szereti, hogyha a nadrágja szőrös lesz, mert megsimogatná a kutyát. Kozmetikus tudna segíteni az ügyön esetleg? Nem tudnék sokat szánni rá, hozzá inkább 1-1 alkalommal tudnék eljárni, inkább itthoni eszközt/praktikát keresek. Tudtok javasolni valamit, amivel a reggeli rohanásban ki tudom fésülni a kutya szőrét annyira, hogy napközben ne hulljon nagyon? (Tudom, most vedlenek, nem is ez az extra időszak zavar, neki mindig is annyi hullott, hogy látható és zavaró ruhán. Nem tökéletes megoldást keresek, nem a 2 pár szál zavar, hanem tényleg a sokkal több.) Vagy akár más megoldás is jöhet, ami eléggé ki tudja fésülni a kihulló szálakat, hogy 1-2 napig ne hulljon feltűnően.

2023. márc. 30. 20:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden reggel fésült ki és tényleg vigyel be szortelenito hengert
2023. márc. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

A kutyakozmetikusunknak labradorja volt. Egyszer egy ponton annyira elge lett a szőréből, hogy letolta géppel... Tehát a kutyakozemtikus sem tudott más megoládst.

De ezzel vigyázni kell, mert mesélte hogy aztán máshogy nőtt vissza a bundája, meg ugye télen ezt nem lehet megcsinálni vele. Szóval igazából nem ajánlja senkinek.

2023. márc. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
59%
Olyan ragacsos hengert vegyél sokat, és azzal szedd fel a szőrt.
2023. ápr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!