Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről örökbefogadott...

Menhelyről örökbefogadott kutya embert harapott, értesítik a menhelyt és visszaviszik a kutyát?

Figyelt kérdés
Séta közben meglátott egy kutyust, a porazbol kibújt és neki támadt. A kutyus gazdiját is megharapta miközben próbálta őket szét szedni. Milyen következményei lehetnek? Egy hete sincs még nálunk.. Szeretnék jó gazdija lenni, jelentkeztünk kutyasuliba is. Nagyon félek, hogy mi lesz így velünk. Emberekkel egyébként kedves, ételt is nyugodtan eltudom venni tőle az első naptól kezdve.

2023. ápr. 5. 20:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Át van íratva a chip a nevetekre?
2023. ápr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nincs még a chipje átírva
2023. ápr. 5. 20:30
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Manapság a menhe4lyek fullra vannak.

Felvilágosítottak, hogy a kutya nem jön ki a többivel és figyeljetek rá?

Örökbe fogadott kutyát eleinte nyakörv, hámmal kell sétáltatni, hogy ne legyen képes kibújni belőle.

2023. ápr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
A megharapott gazdával mire jutottatok?
2023. ápr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Számot cseréltünk, elmentek a kórházba, fotót kert az oltási könyvről.
2023. ápr. 5. 20:34
 6/24 anonim ***** válasza:
94%
Dehogyis fogják elaltatni. Minden hétre jut egy eset csak az ismerősi körömben, hogy kutyus odakapott az emberhez. Mennyire súlyos a seb? Csak valami felületi karcolás vagy valami komolyabb?
2023. ápr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Azt mondta atharapta a kézfejét. Természetesen minden költséget vállalok, ezt jeleztem is felé. Mindenesetre nagyon szerencsétlen helyzet. Azzal tisztában voltunk, hogy nem jön ki más kutyákkal, de erős poraznak tűnt, mégis valahogy egy pillanat töredéke alatt kibújt és megtörtént a baj. Mire lehet ilyenkor számítani? Feljelentés vagy orvos jön ki és akkor értesítik chip alapján a menhelyt?
2023. ápr. 5. 20:48
 8/24 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagyok szakértő, de azt tudom, hogy lesz egy pár hetes karantén. Elméletileg, hogyha kutya embert támadott meg, akkor a veszettség gyanúja miatt nem hagyhatja el a lakást. ELMÉLETILEG! Hatóságnak kellene vizsgálnia, hogy betartjátok-e és utána kijön a doki aláírja a papírt, hogy nem veszett és újra mehet emberek közé.


Aztán az egy másik jogi procedúra, hogy a megharapott gazda tesz-e feljelentést. Én megpróbálnám inkább kifizetni a kárt, ha ki lehet.


Együttérzek veled, mert az én kutyusom is menhelyi és ő is nagyon frusztrált volt az első időszakban, amikor megkaptam, de azóta már sikeresen szocializált kutyus lett.

2023. ápr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Ez rendben is lenne, az okozott kárt is természetesen fizetem. Inkább amiatt félek, hogy erről a menhely értesül, ami így igencsak esélyes és a kutyát visszaveszik.
2023. ápr. 5. 20:59
 10/24 anonim ***** válasza:
95%

Ebben nem tudok segíteni, viszont, hogyha abból indulok ki, hogy tele vannak a menhelyek, örülnek neki, hogyha gazdit találnak egy kutyusnak és hogyha látják, hogy ez csak egyszeri baki volt és látják rajtad, hogy amúgy jó gazdája lennél, akkor szerintem nem veszik vissza.


Most furcsa a helyzet a menhely miatt, de amúgy egyáltalán nem ritka, hogy egy embert megharap egy kutya, aki megpróbál két kutyát szétválasztani.

2023. ápr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!