Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről örökbefogadott...

Menhelyről örökbefogadott kutya embert harapott, értesítik a menhelyt és visszaviszik a kutyát?

Figyelt kérdés
Séta közben meglátott egy kutyust, a porazbol kibújt és neki támadt. A kutyus gazdiját is megharapta miközben próbálta őket szét szedni. Milyen következményei lehetnek? Egy hete sincs még nálunk.. Szeretnék jó gazdija lenni, jelentkeztünk kutyasuliba is. Nagyon félek, hogy mi lesz így velünk. Emberekkel egyébként kedves, ételt is nyugodtan eltudom venni tőle az első naptól kezdve.

2023. ápr. 5. 20:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nincs átíratva a chip, a menhelyen fognak érdeklődni a kutya után.

Nem hiszem, hogy elvenné a menhely a kutyát tőletek. Túl sok a kutya mindenhol.

Ha lehet, holnap menjetek az állatorvoshoz. Vigyétek az örökbefogadási szerződést, oltási könyvet, kutyát. Írassátok át. Mondjátok el a dokinak , mi történt.

2023. ápr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha a megharapott ember nem tesz feljelentést, akkor csak kvázi balesetnek fog számítani. Van itt is jogi procedúra (karantén a kutyának, igazolni a veszettség elleni oltás meglétét,stb.), de menhely az elmondottak alapján nem találhatná indokoltnak, hogy elvegyék tőletek a kutyát. A menhelynek sem érdeke, hogy mindenért visszavigyék a már kigazdásított kutyát.

Viszont szájkosár viselését valószínűleg kérni fogják innentől, és indokolt is lesz.

2023. ápr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
12%
Biztos frusztrált volt, mert az elejétől kezdve ételt veszel el tőle. Pff...
2023. ápr. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
28%
"Inkább amiatt félek, hogy erről a menhely értesül, ami így igencsak esélyes és a kutyát visszaveszik." És milyen indokkal? Hogy ŐK csesztek téged normálisan tájékoztatni a kutyáról?
2023. ápr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
93%
Hogyan történt az örökbefogadás? Csak elmentek a menhelyre, aztán ráböktek egy kutyára? Ők pedig már adták is, nem kérdeztek és nem is mondtak semmit? Én olyan menhelyről hoztam el, hogy két hétig sétáltam, barátkoztam vele, aztán amikor érte mentem, chip átírása és az adomány (nem csekély összeg) után vettem pórázt és autóval vittem haza. DE kellett még vagy három hónap, mire összecsiszolódtunk.
2023. ápr. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
30%

Kerdezo,a rendorsegi feljelentes ingyen van es a keruleti jegyzonek is be lehet jelenteni emailen ingyen.


Miert ne tenne meg az illeto ezeket?


Attol meg,h velunk is telefonszamot cserelt az illeto,meg feljelentjjk a rendorsegen meg bejelentjuk a jegyzonek. Elvartuk volna ,hogy felajanlon kp karterites a gazda. Nalunk karba harapott es bordatorese is volt a karosultnak.

A harapos kutya gazdajanak ismerjuk a lakcimet ,nevet stb.

2023. ápr. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 NTBS ***** válasza:
100%
Nem viszik vissza.
2023. ápr. 6. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
77%

"Elméletileg, hogyha kutya embert támadott meg, akkor a veszettség gyanúja miatt nem hagyhatja el a lakást."


Ha kapott a kutya veszettség elleni oltást, akkor nincs gyanú, márpedig a menhelyen biztos kapott.

2023. ápr. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, sétáltasd egyelőre hámban + nyakörvvel, mindkettőre 1-1 póráz, a szájkosár sem árt, bár azt én azért tettem eleinte az enyémre, hogy ne egyen fel kint semmit.

Kutyasulit néztél már, hova mehetnétek? Mentetteknél nem mindegy, milyen módszerrel oktatnak.

2023. ápr. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal kutyasuli.
2023. ápr. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!