Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak, hogy kergessen el valamit, ha mondom neki?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 11. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit kéne elkergetnie?
2023. ápr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Például a macskákat, akik gyakran átjönnek, és a macskáimat verik.
2023. ápr. 11. 20:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Te kergesd el őket, és a kutya csatlakozni fog előbb-utóbb.
2023. ápr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Fél éve ezt csinálom, és hiába hívom, nem csatlakozik.
2023. ápr. 11. 21:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában a kutya azért kergeti a macskát, mert zsákmánynak nézi.

Ha a kutyusodban nincs zsákmányösztön, nem fogja. Ösztönt beletenni sajnos nem lehet egy kutyába.

2023. ápr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd be a házba a macskáidat.
2023. ápr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Általában a házban vannak a macskák. Igyekszek kiengedni őket, hogy ne bezárva legyenek állandóan a házban, akkor történnek ezek az esetek. Ha nem lehet megtanítani a kutyának, akkor nem erőltetem.

Köszönöm a válaszokat! Kellemes estét mindenkinek!

2023. ápr. 11. 21:57
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Van olyan munkakutya, aminek direkt a kergetés a feladata - reptereken használják őket, hogy elkergesse a madarakat, hogy azok ne okozzanak gondot a repülőknek.


A kérdésedre a válasz: fokozatosan, több lépésben.


Én először megismertetném vele, hogy mi az a "cica". Ha látod a kertben, szólj a kutyádnak, mutass rá és mondd: "Buksi, nézd! Cica!"

Fontos, hogy izgatott hangod legyen, mintha az a macska valóban egy csudaérdekes dolog lenne. Az eb hamar át fogja venni a lelkesedésedet :D Ha láthatóan érdekli a cica látványa, dicséret és jutalom.

Lehet, hogy már ezen a ponton szaladna oda üdvözölni a macskát (aminek ő nem igazán fog örülni, inkább továbbáll) - ha ez megtörténik, nagy dicséret.

Ha nem, az se baj. Az a cél, hogy a cica láttán fellelkesüljön, reagáljon rá.


Ha nem, akkor szükség lesz egy nógató parancsra: Futás/nyomás/gyerünk/egy-kettő, ami tetszik és nem hasonlít a többi parancs hangzására. Én anno lóbolondként véletlenül megtanítottam a kutyámat, hogy nyelvcsettintésre gyorsítson :D

Sétánál mondd ki a választott parancsszót, és kezdj el kocogni. Aztán megint, és fuss egy kicsit, hogy a kutya is rákapcsoljon. Minden gyorsítás után jutalom, amíg megérti.


Ha mindkettő gond nélkül megy, össze lehet kapcsolni a kettőt.


Ha látsz a kertben egy macskát, mondd a kutyának: "Buksi, ott egy cica... gyerünk!"


Azért arra kérlek vigyázz, hogy a macskának ne legyen baja. Ő csak egy állatka, nem érti, hogy az a kert a tiéd és neki nem kellene ott bóklásznia. A cicák közti rivalizáció természetes jelenség, számára az nem rossz cselekedet.

Ajánlom azt is, hogy a cicádat ivartalanítsd, hogy ne legyen célpont.


Szóval mielőtt ráküldöd a kutyát (aki remélhetően nem akarja bántani), csapj zajt hogy ne érje meglepetésként, és arra is figyelj hogy legyen menekülési útvonala.

2023. ápr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Természetesen nem szeretném, ha megsérülne valamelyik állat, és alapvetően nem is zavarnának, ha nem verekednének.


Mennyire értesz a kutyákhoz?

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!:)

2023. ápr. 12. 15:32
 10/10 anonim ***** válasza:
82%

Nagyapám tréner, fél gyerekkoromat mellette töltöttem, nagyon sok dologra megtanított, ott voltam sok képzésnél is.


Emellett már kiskoromban is bújtam a kutyás könyveket.


Nekem csak egy kutyám volt eddig (sajnos a körülmények eddig nem voltak ideálisak, de majd változni fog), őt én tanítottam, szóval ilyen kis hobbi tréner-palánta vagyok :D Nagy lexikális, de még nem olyan nagy gyakorlati tudásom van.

2023. ápr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!