Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyámnak tudnátok...

Idős kutyámnak tudnátok valami bevált étvágygerjesztőszert ajánlani?

Figyelt kérdés

A kutyám 17 éves, közepes testű keverék.

Előre bocsájtom, hogy nem beteg!

Korához képest aktívan tesz-vesz, még ha úgy adódik, akkor szaladgálást is imitál, társadalmi életet él a szomszéd kutyákkal, megugatja postást és hasonlók.

Erősen válogatós lett és éppen csak csipeget és otthagyja az ételt, de közben meg egész nap a kajával molesztál. Ám amikor megkapja az ételét, akkor 1x eszik belőle ímmel-ámmal, de legközelebb már ugyanaz nem kell neki.

Nem is merem leírni, hogy már miket kap, mert itt forradalom törne ki!

Száraztápot és szilárd cuccokat nem tud megenni, nyers hústól hány.

Hihetetlen pénzeket költünk rá, pedig két csóró nyugdíjas vagyunk, de nem is ez lenne a baj, hanem hogy minden csak megy pocsékba.

Szóval, ha valaki tudna segíteni egy ismert és bevált étvágyjavítóval, amit nem a torkán kell letuszkolni, azt nagyon megköszönnénk előre is!


2023. ápr. 3. 18:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Mikor a dokival beszéltél erről, mit javasolt?
2023. ápr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy miért kérdezed, ezzel akarsz rámutatni, hogy nem viszem orvoshoz!

De visszük! Nem is egyhez.

Az elmúlt 3 évben közel 1M Ft-ba került az orvos, gátsérvvel műtötték, protézisek vannak 2 hátsólábában, 3 havonta vérkép, évente 2x UH.

Csakhogy a dokik szerint teljesen egészséges, csak öreg és válogat.

Valamint "Még egyetlen kutya nem halt önszántából éhen a étel mellett", meg "Nem kell neki addig enni adni, míg az előzőt nem eszi meg!"

Plusz kaptunk valami tablettát, amit állítólag nagy élvezettel fog megenni, de azt is a torkán kellett lebirkózni, e nem is segített különösebben.

Hát nagyjából ennyi!

2023. ápr. 3. 18:42
 3/18 A kérdező kommentje:

#3

Kérlek olvasd el a kérdéshez írt kiegészítést, abból ki fog derülni!

2023. ápr. 3. 18:57
 4/18 anonim ***** válasza:
49%
Nem, nem derül ki.
2023. ápr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem elég egyértelmű a kérdés, én legalábbis értem. :)


Nekem öreg kutyusomnál anno a CBD olaj segített valamennyit. Illetve a Vetri DMG-ről mondanak nagyon jókat. De tudod ez olyan, hogy ahány kutya.... Kísérletezni kell hogy nektek mi válik be, de sajnos ezek nem olcsó cuccok. :/

2023. ápr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#6

Köszönöm kedves 6-os az egyetlen valóban hasznos, segítő választ! Meg is kaptad a jó gyakoris szokás szerint ezért a fizetséged, de a lepontozással ne törődj, ezt a gondot csak az érti, akinek valaha volt öreg kutyája és felelős gazdaként szívén viselte a sorsát.

2023. ápr. 3. 19:38
 7/18 anonim ***** válasza:
45%
A felelős gazda hallgat az orvosra, nem pedig gyógyszerrel tömi az egyébként egészséges háziállatát.
2023. ápr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Maya Bunnyheart ***** válasza:
69%

Amiket ajánlanék, ezeket interneten keresztül is meg lehet rendelni, illetve állatorvosnál/állatpatikában is meg lehet venni.


Calo-Pet paszta - energiában gazdag étrendkiegészítő vitaminokkal és ásványi anyagokkal kiegészítve. [link]


Royal Canin Recovery Konzerv - A magas energiatartalom segít kompenzálni az étvágytalanságkövetkeztében kialakult alacsony táplálékbevitelt Speciális állagának köszönhetően egyszerűen és könnyen használható fecskendőből vagy szondán át történő alkalmazás esetén is.

[link]


Royal Canin Canine Recovery Liquid - kutyatápszer, ha nem hajlandó semmit enni.

[link]

2023. ápr. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Neked is nagyon köszönöm Maya Bunnyheart, nagyon szakszerű, nagyon hasznos!
2023. ápr. 3. 19:45
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

7

Ezek táplálékkiegészítők, nem gyógyszerek. Azzal ér fel, mint ha mondjuk vitamint szed valaki. Nem értem mi ezzel a gond.

2023. ápr. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!