Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha mindig más fajta...

Baj, ha mindig más fajta tápot veszek az állateledelesnél a kicsi kutyámnak?

Figyelt kérdés

2 havonta szoktam venni egy zacskóval, de ha ugyanazt hozok, akkor nem kell már neki.

Nincs hasmenése, nem eszik füvet, nem szokott soha hányni és semmilyen emésztési problémára utaló tünete nincs. Csak válogatós.

6 éves törzskönyves ivartalanított bichon havanese elkényeztetett kislány kutya.

Most mondta egy másik gazdi, hogy nem jó neki.

Meg én yorkis idős nénit ismerek, aki meg hetente másfajtát vesz neki, neki sincs semmi baja.

Tanácsot kérnék.


2023. ápr. 10. 01:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. ápr. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

A kutyák általában a megszokások rabjai, nem szeretik a változásokat. (Kivéve, ha egy minőségileg lényegesen jobb dolog az a változás...)

Szóval, a kutyák általában nem szeretik a másfajta kaját, ha az előzővel meg voltak elégedve. Viszont egészségileg meg a változtatás a jobb, mert bármelyik lehet egyoldalú, vagy valami hiányzik belőle. A váltogatással ezt kiküszöbölöd. Ha olyan szerencséd van, hogy a kutyád megeszik minden új kaját, akkor váltogasd.

De különben a kutyával olyan, mint a gyerekkel. Válogat meg hisztizik, ha azt tapasztalja, hogy erre vevő vagy. Ha viszont odaadsz neki egy kaját, és addig nem kap másikat, ameddig ezt meg nem ette, akkor meg fogja enni, ha már éhes lesz.

Ha egy kóbor kutyának vagy macskának adsz kaját, az nem fog válogatni, mert éhes. Ha befogadod, és mindig előtte áll a kaja, akkor egy idő után válogatós lesz, mert hozzászokik, hogy nem kell azonnal befalnia mindent.

2023. ápr. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj. Ha jó minőségű a táp és a kutyád emésztőrendszere nem érzékeny, vagyis nincs hasmenése a tápváltáskor, akkor nyugodtan adj neki másikat.
2023. ápr. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha a kutya bírja.
2023. ápr. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem baj,hogy váltogatod a tápokat mivel a kutyának nincsen emésztési problémája tőle és nem alergiás rá.
2023. ápr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is szoktam változtatni, mert az a tapasztalatom az, hogy a kutyák is örülnek az újdonságoknak, új ízeknek. Az enyéimnél nem okozott semmiféle problémát.
2023. júl. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!