Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtilthatják hogy az állataim...

Megtilthatják hogy az állataim elhozzam?

Figyelt kérdés

Mostanában van egy csomó borzalmas eset. Szóval állandóan azon gondolkozok, hogy mi lenne ha én arra érnék haza hogy elönti a városunk az iszap vagy találnak egy régi bombát a házunknál, vagy árvíz jön vagy akármi más... :S Persze mindenhol megemlítik hogy le van zárva a terület. Ez azt jelenti hogy nekem pl nincs jogom bemenni az állataimért (kutya, macska), had "dögöljenek meg" ott ahol vannak? Felnőtt vagyok, a saját felelősségem és különben sem hiszem hogy képesek valamit centinként elzárni legfeljebb az utakat... Vagy ha otthon ér a baj (pl árvíznél szoktak csónakkal járni) és meg akarnának "menteni" akkor az állataimmal be sem engednének csak ha otthagyom őket? Tudom hogy így is sok bajuk van és általánosan más a fontossági sorrend de nekem akkor is felháborító ez a hátrány...

A másik az, hogy ti mit tennétek ilyenkor? Mert én tuti hogy nem hagynám ott őket, bármi áron megpróbálnám elhozni őket, mert engem még az is zavarna önző módon ( ha túlélik) hogy esetleg egy szervezet megmenti helyettem mert az nálam kb leszerepelés falkavezérként, nem bírnám elvárni hogy ezek után bennem bízzanak. "Embereim" is vannak, de őket valahogy nem féltem mert úgy érzem nekik ezerszer több az esélyük és értük nem tudnák sokat tenni.

Állatellenesek inkább kíméljék meg magukat a választól!


2010. okt. 8. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Erre már én is gondoltam, és azt hiszem, sőt biztos vagyok benne, h ha ilyesmi történne, akkor én is bármi áron bemennék, akár a lezárt területre, és megmenteném őket, ha még lehet.....mégis mit tudnának ellene tenni? Rám céloznak egy fegyverrel, és fenyegetnek, h lelőnek ?! hahahahah LOL Nem hinném.....ha én oda be akarok menni, akkor bemegyek!!!

Nekem sem lenne megnyugtató egy percig sem, h majd vmi állatvédők biztos megmentik őket, aztán ha még esetleg tényleg így lenne, akkor majd bekerülnek vmi lerobbant menhelyre, ahol, ha nem találnak záros időn belül új gazdát, akkor elaltatják őket. Teljesen úgy látom a dolgot, mint te!! 25 /F

2010. okt. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azok a "vmi állatvédők" per pillanat szívüket lelküket kiteszik, és éjt nappallá téve dolgoznak azon, hogy menteni tudjanak, és gondoskodjanak az állatokról. Azért ne becsüljük már le őket.
2010. okt. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én inkább meghalnék mint h otthagyjam őket. Ja egyébként jelentkeztem önkéntes befogadónak. Remélem még sokan ezt fogjátok tenni :)
2010. okt. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én küldök nekik pénzt.

Amúgy semmi bajom az állatvédőkkel csak nem bírnám ki hogy valaki más mentse meg a kutyáim mert akkor 1, én milyen gazda voltam? 2, utálom ha valaki más van velük, én nem bírnám ki azt a tudatot, hogy valaki elviszi őket meg eteti és stb, ez az én előjogom. De ez mellékes, a lényeg nem ezen van.

2010. okt. 8. 18:54
 5/11 anonim ***** válasza:

Én sem akartam bántani, vagy kritizálni az állatvédőket a hozzászólásommal, elismerem, és tisztelem a munkájukat, de sajnos sok menhelyen valóban így működik ez,h ha niem találnak gazdát, akkor elaltatják, persze erről nem azok tehetnek, akik megmentik, összegyűjtik az állatokat....ennek ellenére inkább én magam menteném meg az állataimat.

(első voltam)

2010. okt. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Abszolút egyetértek veled! Az én kutyám, az én felelősségem! Nem hagynám ott, inkább vele halnék meg vagy együtt menekülnénk. Ha meg lezárnák a területet akkor is bemennék érte. Az állatvédős részhez meg annyit hogy inkább ők mentsék meg mint pl senki! De amúgy teljesen egyetértek.
2010. okt. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ilyen esetben én is először a kutyámat menteném. Félre értés ne essék, úgy értem, hogy az emberek után rögtön a kutyámat vinném. (bár a szüleim maguktól is tudnának menekülni)

Mi a fenét tudnék még csinál? Ha van valami készpénz, akkor talán még azt felkapom, de mást úgysem tudok vinni.


De inkább ne gondolj ilyenekre. Imádkozz azért, hogy ne kerülj ilyen helyzetbe!

2010. okt. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére nálunk nincs víz, nem lakunk nagy városban amit bombáztak volna, az időjárás is elég normális úgyhogy imátkozom is hogy ne legyen semmi baj.
2010. okt. 8. 22:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Ilyesmire én is gyakran gondolok. Különösen, hogy ma olvastam egy középkorú ember nyilatkozatát, aki az idős szüleit kimentette a víztől elborított helységből, de az állatok mind odavesztek. A tyúkok és a baromfi, a disznót pedig nem tudták kihozni az ólból, ott, helyben kellett levágni, ne vesszen kárba a húsa. Fájdalmas belegondolni, hogy tegnap még mindenük megvolt, ház, gazdaság, kocsi, egy élet munkája, és ma nincs semmijük, még váltóruha, étel sincs. És akkor mégis azt kell mondani, az élet az, ami érték...

Nézem a facebook-on a Noésokat, micsoda gigászi munkát végeznek a tiltakozó állatokkal, akik megmenteni sem hagyják magukat egykönnyen, harapnak és karmolnak, és utána még mennyi ideig szorulnak majd kezelésekre! Borzalmas a tegnap még egészséges, apró, életkezdő macskát vörös iszappal beborítva látni.


A kutyám megbízik bennem. Hitem szerint ő várná, hogy visszamenjek érte, abban pedig egészen biztos vagyok, hogy idegennel nem menne el, csak ha viszik. Ezért azt mondom, addig ordítanék és hisztiznék, amíg be nem engednek a kutyáért a lezárt területre.

De ha mégsem, ha lefognak, hogy megakadályozzanak, azt akarom, hogy a kutyám megmeneküljön. Ha kell, hivatásos mentők által, ha kell, önerejéből, de jöjjön vissza hozzám, ahogy én is visszamegyek érte. Ilyen katasztrófa esetén nem érdekel a falkavezéri tekintélyem, csak a túlélés, az, hogy ő túlélje.

2010. okt. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ezek az emberek, akik így jártak, napok óta ugyanabban az iszapos/vizes ruhában vannak, és föld is mindenütt csupa lúgos iszap. Ha ilyen helyzetben magadnál tartod a kutyádat, akkor nagyon önző ember vagy. Ezeknek az állatoknak a bőrét/szőrét/szemét/mancsát szétmarta a lúg. Sürgős orvos kezelésre van szükségük. A gazdáik meg ott állnak, és nincs egyáltalán semmilyük a rajtuk lévő iszapos ruhán kívül.


Azt akarnád, hogy ebben a helyzetben a kutyád inkább veled legyen, és marja tovább a lúg? Nem hinném.


A menhelyeken pedig nem altatnak. A sintér, a gyepi az altat, de a menhelyek pont azért nem gyepik, mert nem altatnak.

2010. okt. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!