Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lelkiismeret-furdalásom van...

Lelkiismeret-furdalásom van az állataim miatt! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most kaptunk 2 nyuszit, az egyik az enyém, a másik a húgomé. Nagyon rossz érzés van bennem akkor, amikor kiveszem a sajátomat és simogatom, stb. Persze megsimogatom a másikat is, de vele azért nem foglalkozok annyit, mint a sajátommal :(

Azért is van l.i.-furdalásom, mert régebben is voltak nyuszijaink, de nem tartottam őket ennyire édesnek, aranyosnak, talán nem is szeretgettem őket ennyire.. És ez nagyon rossz érzés... És mi lesz majd akkor, amikor én a saját nyuszimat szobatisztaságra nevelem, a másik pedig egyedül lesz, mert lehet, hogy a húgom éppen akkor nem foglalkozik vele?


Konkrétan annyira rossz érzések vannak bennem, hogy 2. napja sírok.. :(


2011. ápr. 11. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán értelek...kaptatok 2 nyulat! Tiedet te gondozod, a másikat tesód...mindkettőt simogatod stb...ha tesód nem foglalkozik vele akkor ő minek vett? vagy tanítsd meg mindkettőt te ennyi...ezeken a dolgokon igazán nem kell sírni, múlton rágódni... Sose legyen nagyobb gondod..!.:)
2011. ápr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"És mi lesz majd akkor, amikor én a saját nyuszimat szobatisztaságra nevelem, a másik pedig egyedül lesz, mert lehet, hogy a húgom éppen akkor nem foglalkozik vele? "


Le lesz vágva.

2011. ápr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A húgom biztos nem fogja 10 éves fejjel nevelni.. Nekem pedig szerintem sok lenne 2 nyuszit is nevelgetni.. :(
2011. ápr. 11. 18:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor a húgodnak minek vettetek?? 10 éves gyerek még, plüss nyúllal játszik max... ez a felelőtlen állattartás! Ezért vannak tele a menhelyek, megunt, kirakott állatokkal...mert megvesszük a kutyát a gyereknek, az meg sz..-ik rá, és kitesszük az utcára...mielőtt beszerzel egy állatot, át kell gondolni vagy e már elég érett hozzá, illetve a feltételeket tudod e biztosítani. Ellenben ez lesz..
2011. ápr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, mi lesz?

Az, hogy nálunk maradnak és mindent megkapnak addig, ameddig élnek?

2011. ápr. 11. 18:29
 6/10 A kérdező kommentje:

Marha felelőtlen állattartók vagyunk ám.. főleg, hogy van egy 15 éves kutyánk "tökéletes állapotban", 2 menhelyi 6 éves cicánk, hörcsögünk, volt egészen szeptemberig 3 éves nyuszink, akik sajnos meghaltak és most lett helyettük új.


Hát igen barátom, itt kezdődik ám a felelőtlen állattartás, igazad van.. pacsi neked kutya...

2011. ápr. 11. 18:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, 10 éves gyereknek még bőven plüssnyúl kellett volna. Amugy ha ennyire bánt, akkor nyugodtan gondozd ugyanugy a hugodét is, mint a sajátodat. Szerintem a hugod sem fog haragudni, hogy nem kell foglalkoznia vele és te is megnyugodhatsz.
2011. ápr. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

Arra még nem gondoltál, hogy a tesódat is taníthatnád miközben nyusziztok? Nem tudom a konkrét körülményeket (nem is vagyok rá kíváncsi), de gondolom hogy a tesód napközis. Kb. 4-ig iskolában van, legjobb esetben otthon van fél 5-kor. Ha maradt még leckéje, vagy tanulni kell esetleg verset, akkor azt meg kell csinálni. Kb. este fél6, 6-ra megvan a maradékkal. De akkor már olyan fáradt meg késő van. Vacsorázni kell és aludni. A nyuszi nem mehet a tanulás rovására!

De hétvégén leülhetnél vele nyuszizni, és megmutathatnád, hogy te mit hogyan csinálsz. Pl. "Látod hugi, én így veszem fel, mert ha máshol fogom meg az fáj neki." vagy "Itt simogatom, mert..." vagy "És most ezt csinálom, mert..."

Magától mégis honnan a fenéből tudhatná egy 10 éves kislány, hogy hogyan kell egy állatkáról megfelelően gondoskodni!!?

2011. ápr. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tudja, hogy kell megfogni, simogatni, stb. Írtam szerintem, hogy nem első nyuszink...
2011. ápr. 12. 16:21
 10/10 anonim ***** válasza:

Látod, régebben Te magad sem foglalkoztál ennyit a nyuszijaitokkal. Eszerint pontosan emlékszel, hogy kisebb korodban máshogy viszonyultál az állatokhoz. Na hát a húgod nyilván most van így ezzel, ami alapvetően normális dolog, az életkorából adódik.


Mit tehetsz? Vagy ugyanannyit foglalkozol a nyuszikkal, vagy megtanítod őt is. Vagy csak a tieddel törődsz, elvégre amúgy is a szüleid dolga lenne megtanítani a húgod az állattartásra. Azzal viszont senkinek nem használsz, ha csak ülsz és sírsz az egész miatt.

2011. ápr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!