Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtilthatják hogy az állataim...

Megtilthatják hogy az állataim elhozzam?

Figyelt kérdés

Mostanában van egy csomó borzalmas eset. Szóval állandóan azon gondolkozok, hogy mi lenne ha én arra érnék haza hogy elönti a városunk az iszap vagy találnak egy régi bombát a házunknál, vagy árvíz jön vagy akármi más... :S Persze mindenhol megemlítik hogy le van zárva a terület. Ez azt jelenti hogy nekem pl nincs jogom bemenni az állataimért (kutya, macska), had "dögöljenek meg" ott ahol vannak? Felnőtt vagyok, a saját felelősségem és különben sem hiszem hogy képesek valamit centinként elzárni legfeljebb az utakat... Vagy ha otthon ér a baj (pl árvíznél szoktak csónakkal járni) és meg akarnának "menteni" akkor az állataimmal be sem engednének csak ha otthagyom őket? Tudom hogy így is sok bajuk van és általánosan más a fontossági sorrend de nekem akkor is felháborító ez a hátrány...

A másik az, hogy ti mit tennétek ilyenkor? Mert én tuti hogy nem hagynám ott őket, bármi áron megpróbálnám elhozni őket, mert engem még az is zavarna önző módon ( ha túlélik) hogy esetleg egy szervezet megmenti helyettem mert az nálam kb leszerepelés falkavezérként, nem bírnám elvárni hogy ezek után bennem bízzanak. "Embereim" is vannak, de őket valahogy nem féltem mert úgy érzem nekik ezerszer több az esélyük és értük nem tudnák sokat tenni.

Állatellenesek inkább kíméljék meg magukat a választól!


2010. okt. 8. 17:55
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Mint mondtam a teória szerint én nem vagyok ott amikor történik csak arra érek haza (ugyanis ha ott ér az ár akkor nem kétséges hogy az állattal jövök ki), így azért lenne nálam egy-két cucc és nem lennék iszapos sem. Az pedig hogy nincs semmin nem feltételezi azt hogy a kutyámról nem tudok gondoskodni. Lemosni bárhol meg lehet, gondolom az álaltorvosok és állatmentők nem küldenek el ha nem mentett állattal megyek oda hanem a sajátommal, rokonaim is vannak, barátaim más helyekről szóval még sorolhatnám... Aki akarja az megoldja.

Amúgy meg igen önző vagyok, nem akarom hogy állatom más gondozza, fogadja be, akarja másnak adni és csináljon vele bármit is. Különben pedig az én kutyám is olyan mint az egyik válaszolóé. Nem lenne hálás az idegeneknek hogy meg akarják menteni aztán meg még komolyan el akarnák altatni mondván hogy kezelhetetlen pedig nem az csak az idegeneknek. Én legalább bevallom és nem szégyenlem. Senki sem tökéletes. De én meg is teszek mindent hogy az állataimnak semmi baja ne legyen és nem csak sírok. Tényleg nem az állatvédőkkel van bajom.

2010. okt. 9. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!