Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy szomszéd, a kutyája...

Van egy szomszéd, a kutyája rendszeresen rátámad más kutyákra a környéken/lakótelepen, tökre kiszámíthatatlan. Mit lehet vele tenni?

Figyelt kérdés

A gazdája is egy f.sz, nem jól neveli a kutyáit. Sajnos több is van neki.

Lehet ezzel tenni valamit, jelenteni valahova? Vagy ez.. ez ilyen?

(volt hogy kutyafuttatóban, volt hogy megkötve gazdák beszélgettek, játékból olyan harapás lett hogy az hihetetlen.

Nem tudom milyen fajta kutya, jó nagy izmos, hasonlít a pitbullra (a nagyra) de szerintem nem az.



2023. ápr. 18. 22:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Jegyzőhöz tudsz fordulni, ha tudsz, csinálj képes/videós bizonyítékot
2023. ápr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És mi lehet a vége? Az a baj, azt se tudom az állatnak mi lenne a jobb. Elvennék tőle, gondolom valszeg menhelyre kerülne.
2023. ápr. 18. 22:58
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Paprikaspray. Kiváló nevelő hatású, akár a gazdára is. Tapasztalat!
2023. ápr. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Na, ez egy igazán gyökér válasz volt harmadik, további szép estét papi!
2023. ápr. 18. 23:01
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
4. Semmi gond! Akkor tépesd szét a kutyádat!
2023. ápr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Az a baj, hogy vszeg a kutyát fogják elaltatni,ha rögtön a jegyzőhöz/rendőrhöz mész. Én lehet megpróbàlnék először egy fajtamentővel vagy más allatvedo szervezettel beszélni a környéken és tőlük tanácsot kérni.
2023. ápr. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Jegyző...fajtamentő...és addig mi lesz?
2023. ápr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Fajtamentő vagy sima állatvédő szervezettel konkrétan pár óra felvenni a kapcsolatot és tanácsot kérni. Hétköznap lesz holnap, és gondolom ott sem csak egyetlen szervezet foglalkozik állatvédelemmel, hanem több. :)

Egyébként a legjobb az lenne,ha elkerülne megbízható, felelős gazdához, aki tudja rehabilitálni, szocializálni.

2023. ápr. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
28%

3-as Kiváló tanácsot adtál, ha használja azt a szart, az akár tartós szemkárosodást is okozhat. Gondolom nagyon hiányozna neki az emiatti büntetőeljárás. Aki azonnal ilyenhez nyúl, anélkül, hogy megpróbálná máshogy rendezni a problémát, az pont olyanunintelligens f@sz, mint a ktya gazdája, aki nem látja, hogy valami nem oké.


Nem tudom kérdező, hogy a gazdi csak a kutyázáshoz hülye, vagy a természete is olyan, hogy nem lehet szót érteni vele. Mivel nem ugrottál azonnal a paprika spray-s idióta ötletre, feltételezem az a fajta vagy, aki még nem felejtett el gondokat megbeszélni a másikkal. Barátságos közeledéssel innen indulnék.

Javasolnám a gazdinak, hogy próbálja meg szorgalmazni a kutyája szocializációját, mert azzal gyakorlatilag mindenki nyer. A kutya is, gazdi is, és mindenki más is.

Gondolom bull típusú lehet a kutya, ahhoz meg nem árt némileg érteni. Ha kutya-gazdi kapcsolatot nézünk, azt mondanám, az egyik legjobb fajta, ha kutya-kutya kapcsolatot, akkor a legrémesebbek között dobogós. Legtöbbször nem jönnek ki jól más kutyákkal, de ez javarészükből kinevelhető. Ha nem is teljesen, de annyira igen, hogy felügyelet mellett össze lehessen engedni más kutyákkal. Szóval mindenképpen így indulnék, "barátilag" szólítanám meg a gazdit. Ha így nem megy, akkor vagy az marad, hogy mindenki nagy ívben kerüli, vagy meg lehet próbálni jegyzőhöz fordulni, de szerintem ők sem lépnek addig, amíg egyszer nagyon rossz vége nem lesz a gazdi nemtörődömségének.

2023. ápr. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
39%
Vedd fel videóra és írj a nébihnek
2023. ápr. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!