Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idősen számít a kutya...

Mennyi idősen számít a kutya felnőttnek?

Figyelt kérdés

Van egy szuka kutyám, és járok vele minden nap kutyafuttatóra, és ott már van egy megszokott falka. Látszik is, hogy ki hol áll a rangsorban, és az érdekelne, hogy ő mikor kerül bele? Mikortól nem kölyök, hanem felnőtt?

Az első tüzeléstől?


2010. okt. 8. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Kb 2 éves kor után. Attól mert tüzel, még nem felnőtt.

Azonban a falkában MINDEN állat benne van és nem csak a felnőttek! És a falka te és ő meg aki még veletek él. Nem az ami a játszótéren van! Nincs olyan hogy több falka. Az csak annyi hogy együtt vannak és addig szükségszerűen kialakítanak egy rangsort, mert ugye a kutya nem 100% farkas szóval nem minden úgy működik.

2010. okt. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
50%
1-1,5 éves kor után felnőtt a kutya ha jól tudom, legalább is így rémlik, hogy az én kutyusomnak 1,5 éves korában váltottunk felnőtt kutyatápra.
2010. okt. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az internetes táp kategória szerint 1 éves koráig. Mi kutyánk most volt 1 éves, de két éves koráig kölyök táppal szándékozzuk etetni. Ez változó ki mikor vált. :)
2010. okt. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Az elsőnek nincs igaza, pontosan az küönbözteti meg a kutyát a farkastól szociális értelemben, hogy képes több falkába is tartozni, sőt mindig az az aktuális falka, amelyikben éppen van. Ez a dominanciaváltó képesség.


Mások a szerepek ha szűk családban van, ha több ember között, ha nála nagyobb kutyák között, vagy nála kisebb kutyák között van.


Olyan értelemben kb. fél éves koráig kölyök, hogy kb. eddig nem vonatkoznak rá komolyabb szabályok. Ha megfigyeled egy kölyköt még semelyik kutya nem teremt meg, nem tesz helyre. Kb. 6 hónapos kora körül kezdődik az, hogy a domináns egyedeket már nem zaklathatja, nem úszik meg büntetlenül bármit.


Táp szempontjából meg valóban 1 éves korig jár a kölyök táp, ha nagytestű, akkor akár másfél éves korig.


Kifejlett felnőtt egyed pedig kb. másfél éves korától.

2010. okt. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kiskölyköt nem tesznek helyre? :O:O

Nálunk a kutyajátszótéren egy husky a falkavezér és minden egyes kölyköt megharapott!! Amikor az én amstaffom 3 hónapos múlt (most már két hét múlva 7 hónapos lesz) és jártunk vele játszótérre úgy megharapta többször is a husky, hogy vérzett! Néhol még heg is maradt :S Akkor hülye ez a kutya, és egyáltalán nincs nevelve. Egyszer szólt rá a gazdája, és akkor a kutya meg is harapta! :O

Amúgy csak azért kérdeztem, mert többen is mondták, mikor látták a kutyusom sebeit, hogy ha nagy lesz, akkor tuti nem hagyja majd magát és lerendezi a husky-t. És az érdekelt, hogy körülbelül ez mikor várható, mert akkor inkább nem viszem többet oda, mert azért nem akarom, hogy bántsa a kutyát, mert a gazdája tehet róla, hogy ilyen... :S

2010. okt. 9. 10:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes én láttam mrá flenőni pár alom kiskutyát és mindegyiket szépen helyrerakták a nagy kutyák a rosszatt tett és nem csak fél éves kortól. Meg az is érdekes hogy én akárhova megyek a kutyám akkor is úgy érzi hogy velem van és nem mással, csak kimegy mellőlem mással játszani esetleg. Lehet van nála eőrsebb és dominánsabb neki és azt elfogadja de a falkavezér MINDIG én vagyok, akárhol vagyunk.
2010. okt. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És pl az emberek is egész kicsi koruktól esznek felnőtt kaját, meg van ciklusuk de ettől még nem felnőttek sem agyilag sem testileg. Ha táp szempontjából kérdezte volna a kérdező akkor gondolom azt is hozzátette volna.
2010. okt. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a husky úgy megharapja a kölyköket, hogy az fáj meg sebeket okoz, az nem oké. Persze, lemorgás van, de verekedés kölyökkel nincs. Gondolj bele, ez ellenkezik a természet törvényeivel, a kölyök az utánpótlás, nem szokás bántani. Ahhoz nagyon rossz kölyöknek kell lennie, hogy konkréan megharapják. De alapvetően egy normális rangsorú családban a kölykök és a gyerekek védettséget élveznek.


Én biztos nem tolerálnám, ha a kutyám kölyköket így rendszabályozna. Ha ez a husky a gazdáját is megharapja, akkor ott komoly gáz van. És én a helyedben biztos, hogy nem várnám meg, míg a kutyám magától rendezi a helyzetet.

A vezető feladata az is, hogy ilyen helyzetekben megvédje a kölyköt. Akkor tudsz jó vezető lenni, ha a kutya bízhat a döntéseidben, és abban, hogy nem kevered bajba.

2010. okt. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!