Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szív vagy bőrféreg? Mennyi az...

Szív vagy bőrféreg? Mennyi az esély?

Figyelt kérdés

Annyi mindent írnak már mindenhol.

Állatorvost váltottunk, 5,5 éves kutyusommal és most vittük először az éves oltásokra ahol csináltak neki egy szívféreg tesztet mert kerek volt a pocija (eddig még nem volt, az előző orvos nem is kérdezte soha), az orvos szerint ez egy tünet.Kérdezte még, hogy nem fáradékony-e, köhögés, légszomj stb, de semmi ilyen nincs, folyton megy, fut, szalad.

Megnézték mikroszkópban a vérét, van benne lárva. Meg egy tesztre is cseppentetek és az is pozitív, tehát van benne felnőtt, nőstény féreg is. De mondta az orvos, hogy ez még nem 100%, hogy szív féreg. Lehet bőr féreg is. Holnap este megyünk szív uh-ra és akkor eldől, hogy vannak-e a szívében, tüdejében dögök. De ha jól tudom a has vizesedés az szívelegtelenség miatt van, akkor valószínűleg az lesz? :( Mennyi esélye van? Aránylag fiatal, aktív kutyus szerencsére semmi tünete nincs. ne fullad, köhög, nagyon játékos.

Mondjuk most kerüljük a mozgást, azt olvastam az nem segít, ezt is nagyon nehezen viseli :(



2023. ápr. 23. 13:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Edukációs célból jelzem: minden élősködő ellen kell védekezni, és érdemes időnként tesztelni!

Sajnos ennyi infó alapján csak a képalkotó vizsgálat fog neked biztosat mondani

2023. ápr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%

De miért nem védekeztetek? Gondolom mennyire szeretheted azt a szerencsétlen kutyát, ha még ezen is spóroltál... Végül is csak 12 éve folyik ez a csapból is. Komolyan, ha ennyire nincs felelősség tudatod, gerinced, mi a fenének neked kutya? Vagy élvezed nézni a szenvedését, vagy csak pont magasról szarsz rá. Egyik sem jobb a másiknál...


És miért sejtem, hogy ha a pár ezer forintos szívféreg elleni tablettától is sajnáltad a pénzt, akkor a sok százezres kezelés esélytelen lesz, hogy kifizeted? Majd megy a kukába a kutya és jön a következő szerencsétlen...

2023. ápr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A rossz hír: Ha a hasa vizesedik, akkor azt a szív elégtelen működése okozza, tehát valószínűleg van féreg a szívében.

A jó hír: Az én 7 éves szívférgesen örökbe fogadott kutyámat is sikerült kikezelni a betegségből, bár a kezelés költséges és sokáig tart, nagy odafigyelést igényel, de még nem kell temetni a kutyádat, van esélye.

2023. ápr. 24. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem találtak semmit szív ultrahangon. Nincs féreg a szívében, tüdőartériában. Elküldték a vérét pcr-re.



Igen 2. kidobjuk a kukába.

2023. máj. 1. 11:34
 5/15 anonim ***** válasza:
13%
Sajnos aki egy féreghajtáson spórol, az a kutya minden más dolgán is spórol. Annak nem való kutya.
2023. máj. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, biztos ezen sporoltam 😅
2023. máj. 1. 14:27
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Első stádiumban nem szokott még féreg lenni a szívben, nálunk sem volt. A pcr teszt pontosabb eredményt ad, mint az UH vagy a gyorsteszt. várjátok meg az eredményt, utána tudjátok eldönteni, hogy milyen kezelésre van szükség és a kezelési módok közül melyiket választjátok.
2023. máj. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
30%
Kérdező, poénkodhatsz rajta, de basszus te nem vettél szívféreg elleni tablettát a kutyádnak! Ha nem spórolni akartál rajta, akkor csak nem érdekel téged. Az sem jobb...
2023. máj. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Vaaaaagy csak pl azt sem tudtam, hogy van ilyen. Es nem vagyok vele egyedül. Ahova járunk futtató kb 3-4 gazda miattunk viszi modt rl tesztelni a kutyáját. Mert eddig nem id tudtak róla, higy van ilyen.
2023. máj. 3. 11:36
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Az hogy nem néztél utána, nem mentség, hanem trehányság. Ami szerencsétlen esetben a kutyád életébe kerülhet, de őszintén sajnáljuk, hogy minket jobban érdekel, mint téged
2023. máj. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!