Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szív vagy bőrféreg? Mennyi az...

Szív vagy bőrféreg? Mennyi az esély?

Figyelt kérdés

Annyi mindent írnak már mindenhol.

Állatorvost váltottunk, 5,5 éves kutyusommal és most vittük először az éves oltásokra ahol csináltak neki egy szívféreg tesztet mert kerek volt a pocija (eddig még nem volt, az előző orvos nem is kérdezte soha), az orvos szerint ez egy tünet.Kérdezte még, hogy nem fáradékony-e, köhögés, légszomj stb, de semmi ilyen nincs, folyton megy, fut, szalad.

Megnézték mikroszkópban a vérét, van benne lárva. Meg egy tesztre is cseppentetek és az is pozitív, tehát van benne felnőtt, nőstény féreg is. De mondta az orvos, hogy ez még nem 100%, hogy szív féreg. Lehet bőr féreg is. Holnap este megyünk szív uh-ra és akkor eldől, hogy vannak-e a szívében, tüdejében dögök. De ha jól tudom a has vizesedés az szívelegtelenség miatt van, akkor valószínűleg az lesz? :( Mennyi esélye van? Aránylag fiatal, aktív kutyus szerencsére semmi tünete nincs. ne fullad, köhög, nagyon játékos.

Mondjuk most kerüljük a mozgást, azt olvastam az nem segít, ezt is nagyon nehezen viseli :(



2023. ápr. 23. 13:38
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

3. Állatorvos említette csak a tesztet. Első kettő nem, pedig állat klinika.

Persze, téged biztos jobban érdekel.

Tudom te vagy az az idiot@ aki minden szívférges kérdést szét trollkod, de normális választ nem ad.

2023. máj. 3. 18:10
 12/15 anonim ***** válasza:
39%

A gazda felelőssége a védekezés a szívféreg ellen. Kb 12 éve a csapból is ez folyik! Hihetetlen, amikor internet van, csak ész nincs ahhoz, hogy az ember használja.


És milyen segítség kell? A szívférgesség ellen védekezni KELL! Ha te ezt nem akarod, ne tarts kutyát! Ezt jelenti a felelősség tudat! És persze jön az egyszerű, primitív reakció: már kened az orvosra, hogy nem figyelmeztetett minden hónap elején, hogy add be azt a tablettát...

2023. máj. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 NTBS ***** válasza:
60%
Szív.
2023. máj. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nem is lehet csak ugy nagyon okoska. Teszt kell. Pont ezen a teszten voltunk ahol kiderült. De tudom te minden ilyen kérdésnélnitt vagy. Semmi baj. Nyugodj meg,tudom nincs életed, rl vagy nyomva es itt éled ki. Semmi gond ❤️
2023. máj. 4. 06:56
 15/15 anonim ***** válasza:
24%

Okoska, ha az első pillanattól védekezel, mint a felelős állattartók, akkor a teszt csak opcionális. Akkor nyilván nem fog megfertőződni a kutya.

De nyilván ehhez felelősség tudat kell. Nagyon jó, hogy van életed, csak gerinced és értelmed nincs. Szegény környezeted...

2023. máj. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!