Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel és hogyan etessem a...

Mivel és hogyan etessem a kutyámat?

Figyelt kérdés
1,5 éves, keverék (kb. 55 kg). Most Acana Pacifica-t adok neki (minden második nap), néha sült kacsacsont, főtt csirkenyak. Ezenkívűl adjak mást? Jól etetem?
2010. okt. 9. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
én nem adnék szilánkosan törő csontot, a kacsacsont pedig az. ha már egyszer táppal eteted, akkor vagy adj neki minden nap csak azt, vagy adj kevesebbet és keverd még valamivel... főtt zöldségek, nem szilánkosan törő csont jó.
2010. okt. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kutya nem válogatós.Jó neki ha minden nap ugyanazt eszik.Próbáld meg minden nap ugyanabban az időpontban etetni,és állitólag egy héten egyszer nem is szabad abszolút semmit enni-e,hogy kitisztuljon az emésztőrendszere.Nem tudom,hogy ez mennyire igaz,döntsd el te,én a hét minden napján etetem a kutyámat de mindig mértékkel,szóval nem adok neki olyan sokat.Csontot tényleg nem szabad neki adni,mert apró darabokra szétesik és éles,szóval olyan mintha tűt enne a kutya.Inkább vegyél neki műcsontot hogy koptathassa a fogát és esetleg vmi fogtisztitót.Csokit és édeset ne adj neki!Fűszereset se mert nem tesz neki jót.Azthiszem minden fontosat elmondtam.:) Jó kutyázást!
2010. okt. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nos, az enyém sajnos válogat és nem eszi minden nap a tápot. Szerintem unja. Jól van, akkor nem adok neki kacsacsontot, de hát régen nagyanyáink kutyái is csontot ettek és sosem volt semmi bajuk.

Minden nap este fél 8-kor adok. Az jó időpont?

Gondoltam, hogy veszek még Acanától olcsóbb tápot és keverem. Vélemények?

2010. okt. 9. 17:37
 4/8 A kérdező kommentje:
Melyik a nem szilánkosan törő csont?
2010. okt. 9. 17:37
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként a kutyám nem kövér, nem sovány, pont jó. Szoktam neki venni füstölt marhacsontot, azt imádja. Régen főztem neki kutyatésztát, de nem ette meg.
2010. okt. 9. 17:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Az időpont akkor jó amikor már nem játszol a kutyával és nem sétáltatod,mert mozgás előtt és után nem ehet mert bélcsavarodása lehet.Azt próbáltad már,hogyha nem akarja megenni a kaját akkor előtte hagyod és vársz 1 napot?Csak nemfogja magát éheztetni ha van előtte kaja...
2010. okt. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a baromficsontok szilánkosan törnek. az összes többi nem.
2010. okt. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, próbáltam, hogy előtte hagyom egy napot, de nem mindent eszik meg, pláne ha már össze-vissza szállták a legyek. A halas Acana-t imádja, azt mindig meg is eszi, csak mást is szeretnék neki adni, mert elég drága. Ha minden második nap adok Acana-t, az úgy jó, azt még elbírja a zsebem. Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 11. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!