Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tartjátok tisztán a...

Hogyan tartjátok tisztán a kutyát és a házat ilyen időben?

Figyelt kérdés
Most 2 hete fogadtam örökbe egy kutyát. 15 kiló, tehát nem olyan pici, de azért nem óriási. Esős, saras időben, áll a retek a kutyán is, meg aztán a házban is. Vödörbe teszek vizet és ronggyal lemosom nagyjából a hasarol és a lábairól a sarat, de valahogy mindig marad. Kicsit nagyobb szőre van amúgy. Nektek mi vált be?
2023. ápr. 25. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Előszobában, az ajtó mellett van a kutyának a fekhelye, ami egy törölközővel le van terítve.

Egy angol cocker spániel a kutya.

Amikor hazaérünk, elfektetem a kutyát rögtön a fekhelyén, rászólok, hogy marad.

15-20 percet, esetleg fél órát marasztom ott. A sár addigra megszárad, kipereg a szőréből, ha nagyon durva, akkor még kefével végighúzom párszor.

Utána mehet a dolgára. A törölközőt kirázom, szükség szerint mosom.

Még annyi, hogy én a kozmetikust mindig kérem, hogy a kutya tappancsán, az ujjak között nyírja ki a szőrt, mint az uszkároknak szokták! Ez rengeteget segít, SOKKAL kevesebb sarat hord be a kutya a lakásba.

(tudom, hogy spánieleknél nem szabadna kinyírni a szőrt, de nem kiállítási kutya, ivartalanítva van, szóval nem törünk kiállítási babérokra, és tényleg könnyebb így az élet)

2023. ápr. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasan, meg a laban olloval levagom a tul hosszu szoroket, igy nem hordja be a sarat, es szerintem apoltabban is nez ki. Mivel kutyaajto van, nem tudom mindig torolgetni a labat, de az udvar nagy resze fuvesitett, igy minimalis. Setanal is kerulni kell a dagonyas reszeket, ha tudod. Kanapera pléd, amit ha kell, ki lehet gyorsan mosni. Persze a napi sopres/ porszivozas, felmosas sem maradhat el, dehat ez van.
2023. ápr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én simán csek letörlöm törcsivel a sár és a vííz nagyját. Amit te csinálsz az hatékonyabb, de macerásabb. Én elfogadtam, hogy ha kutyája van az embernek, többet kell takarítani, és ennyi. De nem akarom azzal inzultálni szegényt, hhogy minden séta után ott mosom, meg én is lusta vagyok hozzá. :) Heti egy takarítással így is elég szép tiszta tud maradni a lakás. Ő egy 10 kilós kutya, télen hosszú szőrben van tartva.
2023. ápr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezzel szerencsére nincs extra munkám, mert a kutyám utálja az esőt. Vicces, hogy mikor esőben indulunk sétálni, bent még lelkes, aztán amint kilépünk a szabadba, és észreveszi, hogy esik, lehúzódik a fal tövébe és leül, hogy akkor neki ennyi köszöni szépen, elég volt. :-D
2023. ápr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatnám, hogy némileg könnyebb a dolgom, mert rövid szőre van, de 50 kiló szóval mégsem. :D

Azt már feldolgoztam, hogy ebben az időben az előterünk egy disznóólhoz hasonlít, és naponta 3-szor is takaríthatnám, hogy ne legyen így. Amúgy vettem én is kis lavórt, amiben még az eélőtérben lemosom a lábait, majd szárazra törlöm. Szerencsére más testrészén, szőrén nem szokott saras lenni, de rémálom ősztől tavasz végéig az esős idő így is.

Illetve még az előtérbe vettem két nagyobb ipari szőnyeg jellegű lábtörlőt, az elég jól fogja a koszt, és könnyebb onnan takarítani, mint ha azonnal végigszaladna a házon.

2023. ápr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Panel lakásban is hasonló a helyzet.Séta után a kutya csak a konyhában van amíg én se veszem le a kabátot,cipőt.Utána a kutyát lemosom.A hasát,lábát majd megtörlöm.Utána ő maga befejezi a szárítkozást.A kihullott sarat,vizet felmosom,felporszívózom.
2023. ápr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyiban van könnyű dolgom, hogy a kutya pici és rövid a szőre.

Ha száraz idő van, akkor csak áttörlöm a mancsait, meg enyhén nedves ronggyal átsimogatom az egész kutyát.

Ha sár van, akkor egyből a csap alá dugom. Folyó vízzel lemosom a lábait, megtörölgetem+ az egész kutyát áttörölgetem nedves ronggyal. A törölgetés után nem szárítom, mert épp csak nedves lesz a bundája, hamar megszárad.

Így is minden nap porszívózok, feltörlök, de nem nagy a ház, gyakorlott vagyok, 10 perc alatt megvan :)

Emellett sok plédünk van, amiből több is befér a mosógépbe egyszerre. A fotel, kanapé le van terítve, így semmi nem szennyeződik. Nem érzem koszosabbnak a házat, mint kutya nélkül. Egy ismerősöm meg is jegyezte a múltkor, hogy nem látszik, hogy van kutya a házban.

2023. ápr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Panel lakás, mini előtér, 25 kg-os kutya... hát ilyenkor utálom, ahogy az előtér kinéz: a normál utcai kabátok mellett egy másik fogason a kutyasétáltatós cuccok, télen van külön kabát/nadrág, mert a elég aktív fajta, a séta nálunk nem 20 perc betonon andalgás + a tisztító törcsijei + az etető és itató tálja + a cipők... ha költözünk 4x ekkora előtér lesz beépített kutyamosdatóval! :D


Hazatérés után azonnal ültetem, nem mozdulhat el az ajtó mellől (tudja, magától csinálja). Régi törölközőket felszabdaltam kutyalábtörlőnek, a cipőtartó egyik végén vannak felstócolva, a koszost alulra teszem, 2 hetente kimosom őket. Kutya be van idomítva, először egyik mellső lábbal pacsizik és megtörlöm, utána másikkal, utána lefekszik és a hátsó lábait oldalra kinyújtja, azokat is megtörlöm. Ha nagyon dzsuvás, akkor vizes ronggyal, 2-3 menet. Tappancsszőreit ha kivágnánk jobb lenne, de utálja a körmözést, igyekszünk minél rövidebbre fogni a macerát, szóval néha óvatosan levágom a nagyon kilógó szőrőket. Szerencsére a hasán nem hosszú a szőr, így az még esőben sem lesz vizes/saras. Ha Dunapartozunk és saras lesz a combja, hasa, oldala, akkor azt is áttörlöm vizes törcsivel. Labrador (is) van benne, szóval a hátáról meg szépen lepereg a víz nagyja mire hazaérünk (azért hatalmas szakadó esőben nem andalgunk órákat kint).


Eddig 3x fordult elő (1,5 éve van nálunk), hogy olyan ocsmány koszos lett a Dunaparti "séta" (inkább vadmalacként sárban rohangálás) után, hogy bekúrtuk a kádba, de az nekünk is tortúra, mert egyrészt a fürdő is mini, másrészt szerinte a Duna vízzel ellentétben a zuhanyból folyó víz az halálos méreg, szóval sok türelemre és néhány doboz májkrémre/aszpikos kajára van szükség, hogy le tudjuk fürdetni. :D


Utána porszívózás (vagy ha kicsi a kosz akkor söprés) és felmosás. Ez van. :(


Kanapéra nem jöhet fel, ágya van kint az előtérben és a szobában is, azok huzata mosható + a férjem íróasztala alá szokott befeküdni, ott meg egy olcsó szőnyeg van.

2023. ápr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rá tudsz adni lábat/hasat takaró overált, ez minimalizálja a behordott sarat (ad absordum cipőt is kaphat). Én sem javaslom az állandó fürdetést, hatásosabb, ha megszárad és utána sártalanítod. Ezt megteheti egy szobakennelben, de akár helyben maradással is egy könnyen tisztítható sarokban.
2023. ápr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!