Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Benti kutya gazdik, hogyan...

Benti kutya gazdik, hogyan tartjátok tisztán a lakást?

Figyelt kérdés

Kinti-benti kutyáim vannak. Ez annyit jelent, hogy ha nem vagyok otthon, kint vannak, de ha otthon vagyok, akkor velem vannak szinte mindig. Viszont nem mehetnek a lakás minden részébe, van nekik helyük, ott szoktak pihenni.

Szilveszterkor végig bent voltak és kivételesen bejárhatták az egész lakást, felmehettek a kanapéra is. Buli volt :)

Másnap többször porszívóztam, felmostam, nagytakarítottam, mert sok koszt hagytak maguk után.

Lemostam a tappancsukat és átkeféltem a bundájukat, mielőtt bejöttek.

Mit tehetnék még?


2017. jan. 2. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Én domestossal szoktam felmosni a csempét pl, kutyának a lábaim mindig megmosom miután kint volt,séta után ha száraz az idő és nem lett piszkos akkor nem, van hogy nedves törlőkendővel áttörlöm, tálja alatt ilyen tányéralátét van h ne legyen piaszkos a föld, ahova meg felfekszik a kutya a fotelba oda le van terítve neki egy ilyen kis takarószerűség, csak arra ül, de amúgy is a kanapé takarót gyakran cseréljük ha esetleg feljönne rá, +én használom azt a kis hengert amivel le tudod szedni pl a ruhákról a szöszt esetleg bútorokról is (szőrt ha otthagy)
2017. jan. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is kinti benti foxi :)

Heti 3x porszívózok, nagyon sok szőrt hagy el. Ez általában minimum egy óra.

Van egy külön kanapéja, amin csak ő ül, ezt napjában többször áthúzom ilyen hengerrel hogy ne legyen csupa szőr.

Mielőtt bejön a házba alapos lábtörlés.

Foxi lévén sokszor viszem kirándulni, ha sáros/havas/vizes a bundája előbb átmosom, aztán jöhet csak be.

Viszont nyáron szinte alig van bent, így akkor nem kell annyit takarítani utána. :)

2017. jan. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi panelban lakunk, de rövid szőrű kutyánk van, így egyébként sem lehetne kint tartani ilyenkor télen. Minden séta után langyos vízzel áttörlöm a lábait, hasát, ott koszosodik a legkönnyebben. A kanapé, ahol alszik mindig le van takarva valamivel. Én mindennap összesöprök és felmosok (domestos vagy simán hypo-val), mert bár a kutyánk nem annyira, de van egy félperzsa cicánk is, aki viszont nagyon hullatja a szőrét. Porszívózni heti 2-3-szor szoktam. A táljaik alatt alátét van, plusz ha a kutya olyat kap, amit kivesz a tálból és beviszi a nappaliba, hogy ott egye meg (pl. csontosabb hús), akkor leterítem neki a takaróját, és azon eszi meg. Ilyenkor télen egy vékonyabb kabátot is szoktam adni a kutyára (fázós is, hiszen rövidszőrű), így a lábain kívül kb. nem is koszosodik.
2017. jan. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi egyes pontkent elfogadjuk hogy nem lesz patika hazunk. Gyakran mossuk az agynemut mert feljohetnek az agyra is. A mancsukat mindig missuk ha sar van ha nincs akkor nem mindig mert minden alkalommal kimennek ha valamelyikunk csinal valamit a kertben.


Egyebkent porszivo amikor szukseges, felmosas minden nap, es papucsban kozlekedunk. Plusz eleve olyan parkettat es jarolapot valasztottunk amin nem.latszik a kosz annyira.


Szoval ja. Merfoldekkel koszosabbak vagyunk mint egy nem kutyas. De biztos lehetne tobb energiat belefektetni.

2017. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ.

Ezek szerint nem lehet csodákat művelni :)

A hasukat nem mostam le, csak a tappancsukat. Legközelebb erre is fogok figyelni. "Bolyhos" kutyákról van szó.

Van egy benti cicánk, miatta egyébként is minden nap porszívózok és felmosok, de ő nincs kosszal, a szőrét felporszívózom, lehengerelem a bútorokról és tisztaság van.

Nagyon szeretem, ha a kutyák is bent vannak, ezért keresnék olyan megoldásokat, amik kicsit megkönnyítenék a dolgomat.

2017. jan. 3. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!