Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más is járt így Németjuhásszal?

Más is járt így Németjuhásszal?

Figyelt kérdés
Nem tudtam soha elképzelni, miért sztárolják ennyire, az igaz, hogy csodálatosan szépek, de mindig csak úgy emlegették, hogy "a kutya". Aztán meglett az első németjuhászom, és megértettem. Annyira beleszerettem a fajtába, hogy azóta el sem tudom képzelni, hogy más fajta kutyám legyen. Jelenleg a második németjuhászom van, de mikor az első sajnos elment, kérdés nem is volt, hogy mit szeretnék utána. Döbbenetes az intellingenciája, és az, hogy ennyire univerzális.
2023. ápr. 27. 13:01
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
81%
Nem tudom. A szomszédban akkor egy túl agyas fajta volt. Azt hittem már az űrbe lövöm föl... Csaholta még a legyet is ami elröpült mellette. Örülök, hogy Te ilyet fogtál ki...Szerintem ez nem fajta, hanem kutya függő. Keverék is lehet nagyon intelligens, míg egy németjuhász is lehet full tökkelütött...
2023. ápr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%

Kedves első, a szomszédod valószínűleg nem foglalkozott úgy a kutyájával, ahogy egy munkakutyához az méltó.

Ezeket a kutyákat nem arra találták ki, hogy benn legyenek a kertben, napi 5x eldobják nekik a labdát, és jó esetben hétvégén elvigyék valahova sétálni.

Nekik napi szinten több órás munkára van szükségük. Erre lettek kitenyésztve. Akkor nem fog egész nap feleslegesen ugatni.

Apámnak egy ordas németjuhásza volt, és kutyás őrként dolgozott vele. Tényleg hihetetlen okos, gazdájáért bármire képes kutya volt. Mivel napi szinten dolgozott, nem is volt vele gond. Én akkor még gyerek voltam, otthon, munka után a kutya tökéletesen viselkedett velünk is. Nagyon szeretetteljes, mindig játékra kész volt a konkrét munkán kívül.

Én nagyon szeretem ezt a fajtát, pont ezért nem tartok... nem tudnám megadni neki azt az időt, foglalkozást, munkát, amire szüksége van.

2023. ápr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, egy munkakutyáról beszélünk. Ha nem foglalkoznak vele, mind ezt csinálja. Szétszedi a házat, őrjöng, ugat ha kell ha nem. A szomszédodban lakó kutya valószínűleg el volt hanyagolva. Ez a fajta tényleg csodálatos, megfelelő kezekben. Én egy átlag napon 3 órát foglalkozom csak a kutyával, azokon a napokon mikor kutyaiskolába megyünk pedig ötöt. És ezeken felül vannak még a különböző más kutyás programok. Én az első németjuhászommal is élete végéig jártam például örző védőzni, mert igényelte, és teljesen kiegyensúlyozott volt. Ő éjszaka nem ugatott soha, tudta, hogy akkor alszunk és nem szabad. Ha egy kutya a légyre is ugat, az nincs lefárasztva. Én hetente 4-5 új dolgot tanulok a kicsivel a kutyasuliban, és azokat naponta többször gyakorlom vele, mellette természetesen testileg is le van mozgatva. Teljesen csendben van otthon.
2023. ápr. 27. 13:40
 4/25 A kérdező kommentje:
Második, gratulálok, hogy ilyen felelősségteljes ember vagy! Kívánom, hogy egyszer legyen annyi időd, hogy tarthass egy saját kutyát.
2023. ápr. 27. 13:42
 5/25 anonim ***** válasza:
79%

"Nekik napi szinten több órás munkára van szükségük"


AKkor nem szabadna őket hobbi kutyaként tartani,

2023. ápr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Ötös, én is hobbi kutyaként tartom. Úgy értem, hogy nem hivatásos munkája van, illetve nem akarok vele versenyezni sem vele, viszont ugyanúgy dolgozok vele. Nekem a kutyázás a fő hobbim.
2023. ápr. 27. 13:56
 7/25 anonim ***** válasza:
89%

A németjuhász fajtán belül ajánlatos lenne megalapozottan egyedet választani. Almon belül is vannak sokszor elég nagy eltérések a természetükben.

Családba pl egy magadó, nyugodt egyed a megfelelő. Olyan embernek, aki hajlandó iskolába vinni, kirándulni, stb ,már egy aktívabb is megfelelő.

Sokan csak úgy kiválasztanak egy almot és amelyik kölyök személy szerint megtetszik, viszi. Holott lehet, az alom legaktívabb, alfa kölykét viszik haza, amivel aztán otthon a nevelésével nehezen boldogulnak.

2023. ápr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%
Belga juhász is simán van olyan intelligens, sőt szerintem a németjuhász aggresszívabb fajta, mint a belga.
2023. ápr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
17%
Minden juhász intelligens fajta a munkájából kifolyólag (meg ez még egy csomó más kutyáról elmondható), így a német juhász (IGEN, KÜLÖNÍRVA) is. Én mondjuk nem értem a sztárolását, családban is van, aki csak német juhászt hajlandó tartani, én inkább a magyar embernek magyar kutya elvét vallom, ebben az egyben hazafi vagyok. Ha már állatot tartok és a környezetem számára népszerűsítek egy fajtát, az legyen hazai.
2023. ápr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
57%
Én komondort és németjuhászokat tartok évtizedek óta.A komondort picit jobban szeretem,mert bújósabb,nyugodtabb és nem ugat annyit mint a németjuhász.Igaz a németjuhász picit okosabb.
2023. ápr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!