Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves rottweiler összeszoktat...

Kate87 kérdése:

3 éves rottweiler összeszoktatása 8 hetes németjuhásszal?

Figyelt kérdés
3 éves kan rottweiler aki mindig egyedül nevelkedett még szomszédban sem volt kutya, tehát nem tudom hogyan tudnám összeszoktatni a picivel aki egyébként szuka! Ölben mellé vittem kenelen kívülről de a rottweiler ,,támadó állásban” állt! Ne ugatott, csak nézte és szagolta a kicsit! Csak azóta nyugtalanul szaladgál a kenelben! Mitt tegyek? Tud valaki valami tanácsot adni, hogyan szoktassam őket össze?
2018. szept. 16. 08:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
Gratulálok, hogy 3 évig képtelenek voltatok kerten kívül vinni, hogy esetleg séta alkalmával szocializálódjon más kutyákkal. Semmi nem garantálja, hogy ezek után nem támadja meg agresszíven a kicsit. Gazdik gyöngye..
2018. szept. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%

Kérlek javíts ki, ha tévedek.

A kan ivaros és a három éve alatt nem találkozott más kutyákkal? Sétálni sem viszitek?

Nem kellett volna másik kutyát hozni, ha felmerül az, hogy nem tudod, hogyan szoktasd őket össze. De ez általában még akkor felmerül, mielőtt az új kutyát hazavinnék.

Meg mi az, hogy támadó állás?

Van itt baj, nem kevés

2018. szept. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%

A tanács lemaradt. Vidd vissza a kiskutyát, a kant ivartalaníttasd és keress egy oktatót aki házhoz megy és irtó türelmes.

#2

2018. szept. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Tudod külterületen élünk ahol a legközelebbi szomszéd kilóméterekre van! Ezért nem talákozott még másik kutyával! És ha segíteni nem tudsz, akkor lehurrogni sem kell a másikat mivel semmit nem tudsz arról hogyan él a kutya! Egyébként nagyon barátságos az emberekkel gyerekekkel ha jönnek hozzánk vendégek!
2018. szept. 16. 09:01
 5/27 anonim ***** válasza:
92%

Ja az egy dolog hogy az emberekkel barátságos, nem is velük akarod összeszoktatni :D Szép lenne ha őket is támadná.

Ha 3 év alatt képtelen voltál autóba rakni és elvinni más kutyák közé, akkor ezt b*szhatod. Inkább add vissza a kiskutyát.

2018. szept. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Ha segíteni mem tudsz akkor a negatív és rossz indulatú kommentekre nem vagyok kiváncsi! Nem fogok belemenni felesleges vitákba!

Ez az oldal sem arról szól már hogy segítsünk hanem hogy a másikat leoltsuk!

2018. szept. 16. 09:33
 7/27 anonim ***** válasza:
89%
De segítettem, add vissza a kiskutyát mielőtt a szocializálatlan rottweilered széttépi. Sajnálom, hogy fáj az igazság, de baromira elcseszed ezt a dolgot.
2018. szept. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%

3 éves kutya és még életében nem találkozott más kutyával az anyján kívül, azzal is 3 éve. Gratulálok.

Szocializálni kellett volna, nem kicsapni a kertbe dísznek.


Ez a külterület dolog meg csak egy kifogás. A mai világban elég sok módszer van, hogy eljuss A-ból B-be kényelmesen.

Külterületen élőknek is kell kutyát sétáltatni, hogy érjék ingerek a kutyát és ne csavarodjon be, vagy akarjon széttépni minden kutyát.


Keressetek fel egy szocializációs tréninget is tartó kutyakiképzőt, akinek eljártok a képzéseire és rendbe rakja azt amit ti elcsesztetek szegény kutyánál.

Ez valószínű hosszú idő lesz, szóval én a helyedben kitalálnék valami elhelyezést a kölyöknek (akár új gazdát is) , mert a végén baleset lenne, ami teljes mértékben a ti lelketeken száradna.


UI.:

Szintén külterületen élek, de a kutyám tökéletesen szocializált, kutyasuliba járunk, néha busszal is és mindennap sétál.

Ezt csak azért írtam le, hogy nincs lehetetlen csak tehetetlen.

2018. szept. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Nem fog becsavarodnina kutya hidd el mert hatamas területen tud szaladgálni játszani! Kiegyensúlyozott higgadt kutyus egyébként! Te hordjad csak nyugodtan kutyasuliba a kutyádat ha megengedheted magadnak! Ezt nem mindenki teheti meg sajnos! De hidd el annak ellenére az én kutyám okos boldog kutya!
2018. szept. 16. 11:11
 10/27 anonim ***** válasza:
90%

Te nem érted.

Nem a mozgás hiánytól, hanem az ingerek hiányától fog becsavarodni, mert az udvar hiába nagy, inger NEM ÉRI BENT!


Minek vettetek még egy kutyát ha egynek sem tudjátok azt a minimumot biztosítani amire szüksége van.


Ha meg kutyasulira sincs pénz, akkor mi van az állatorvosi költésgekkel, megfelelő etetéssel (gondolom vagy farháton él vagy olcsó, gagyi tápon szerencsétlen), felszerélesekkel. Kellett nektek kutya.


Adjátok valaki normálisnak ezt a szerencsétlen kölyköt, mert rossz helyre került.

2018. szept. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!