Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett totál elfogadott,...

Miért lett totál elfogadott, hogy a városi kutyák szétpislik a járdát, házfalat? Szólni sem szabad, mert kikérik maguknak a gazdik.

Figyelt kérdés

2023. máj. 1. 15:00
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
91%
Mert nem tudnak ellene mit tenni? Hogyan oldod meg, hogy máshova pisáljon.
2023. máj. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
És mindenki szagolja? A gazdát nem zavarja, h gusztustalan?
2023. máj. 1. 15:07
 3/53 anonim ***** válasza:
94%

Az én kutyám csak füves részen hajlandó elvégezni a dolgát. Ez szoktatás kérdése.


Szerintem is gusztustalan, amikor össze van pisilve a járda/házfal.


Mondjuk a csöviknek se lenne kötelező odapisilni.

2023. máj. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
68%
Vaslószínű zavarja, csak a kutya nem tud máshova pisálni attól még. Kankutyák a fő bűnösök főleg, mert azok pisálnak mindent oldalba 10 méterenként, még kiherélve is. Ennyiszer meg nem tudja elrántani, rászólni, rácsapni, se lenevelni róla. Szuka az erősen keresi a füvet, földet, nem szeretnek betonra pisálni, csak ha nagyon nincs más lehetőség és amúgy is 2-3 alkalommal pisálnak csak, ez nagy előnyük. Ha kutyahúgyszagot érzel, az 99% kankutyától van. Azokból meg folyik szinte folyamatosan, nem tud vele a gazda mit csinálni.
2023. máj. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
64%

Nem elfogadott. Csak egyre több a modortalan büdösbunkó.

Nrm adták ezt le biztos tanórán a szülei meg nem tanították jómodorra ,mert le se sza...ták mi van vele.

Ès így szocializálódtak!

2023. máj. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:
Nagyon megrohasztja a belvárosi létet ez a jelenség. Szeretem a kutyákat, de szerintem a tartóknak kicsit felelősebben kéne erről vélekedni.
2023. máj. 1. 15:17
 7/53 anonim ***** válasza:
91%

Egyszer láttam a Király utcában, hogy szakadó esőben a kigyúrt, kopasz csávó rottweilere szépen odállt a csatornanyílás fölé, és odapisilt. Úgy nézett ki a kutya meg az ember is, hogy ha a lábamra sz*rik, azért sem mertem volna szólni, mondta a gazdi, hogy az ő kutyái mind ilyenek.


Amúgy én is elhajtom a ház előtt parkoló motorom mellől a kutyásokat, és még nekik áll feljebb.


De volt olyan kutyánk is, ami amint érkezett valami idegen dolog az udvarra (apám műhelye miatt ez gyakori), egyből megjelölte. Nem tudnak vele mit csinálni, csak ugye az lenne a kulturált, hogy a kutya megszokja, a séta elején a sarki fára vagy villanyoszlopra intézze a dolgát, ne séta közben akárhova, ez meg már nevelés kérdése.

2023. máj. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
59%

Az egész tartsunk városban kutyát egy ...


Senkinek nem jó, de el kell fogadni, hogy ez jó, mert az emberek sokan vannak, lakni kell valahol, és kell a kutya is.


De a városok egy fertők mind az ember, mind a kutyák számára, ugyanarra az 5 cm^2 pisil minden kutya, amíg le nem mossák (ami pénz és vízfogyasztás). Az ürülékek között szlalomozni kell, ha meg felveszed, akkor szemetelsz + gátlod természetes lebomlását is. Remélem, hogy az új zacsik tényleg lebomlóak, bár... Erre se lenne szükség, mondjuk vidéken.


A mozgástér korlátozott, az ürítés korlátozott, az ember ideje korlátozott (pl. kinti -bentinél nem történik semmi, ha egy-két nap nincs séta).


Akárhogy nézem nem laknék sem városban, se mint ember, se mint kutya, de ez egy kompromisszum, akként is kell kezelni.


A galambfosért nem lehet kit hibáztatni, ugyanígy a kutyának is pisilnie kell valahol, majd lemossa vagy a sterimó, vagy az eső. A városban nem ez az undorító, hanem a beton és az aszfalt, ami miatt ezek mind szemelőtt vannak, nem szívja be a föld, nem bontja le a természet, mert nincs természet.

2023. máj. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:
Szerintem még az ingatlan árakra is kihat ez. Szerintetek?
2023. máj. 1. 15:34
 10/53 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem az ingatlan árakra nem hat ki.

Arra az hat ki hogy szart sem ér a forint.

2023. máj. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!