Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozzáértő tapasztalt kutyásnak...

Hozzáértő tapasztalt kutyásnak lehet tekinteni valakit, akinek már gyerekkora óta több kutyája is volt, de egyiket sem tudta rendesen megnevelni?

Figyelt kérdés
Mindig látom, hogy kikérik maguknak az ilyenek, hogy ők a tapasztaltak, meg nekiesnek azoknak, akiknek ugyan kevesebb kutyával volt tapasztalatuk, akár problémás előéletű mentettel is, de azok mind jól neveltek. Tényleg a gyerekkorától kutyázó, akinek amúgy mindegyik kutyája neveletlen, lenne az etalon? Aki meg csak felnőttként kezdett kutyázni, de kezdettől tudatos, és problémamentessé tudta nevelni az akár problémásan induló kutyát is, maradjon csendben?
2023. máj. 3. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem, nem az, csak ahogy te is írtad, szeretik ezt állítani magukról. Nekem is gyerekkorom óta vannak kutyaim, de felnőttként kezdtem érdemben foglalkozni velük, és mindig van hova fejlődni. Az ilyeneket elbol elutasítom bármilyen témában.
2023. máj. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem az számít hány kutyát tartott meg hány éve csinálja vagy mikor kezdte, hanem adott témákhoz való hozzáállása. Ha valaki zsigerből leköpköd bármit a kutyatartási érában akkor az nálam nem tapasztalt, mert egy tapasztalt átgondolja, mérlegeli, vizsgálja a saját és a beszélgetőtárs életvitelét, kutyatartási szokásait stb. és az alapján dönt valamiben. Tehát nálam kapásból kiesik az aki nekiáll nyafogni, hogy miért innen vettél, miért nem onnan, miért így van tartva, miért nem úgy és társai. Pláne mikor nagybetűvel kiabálva írja, még meg is sértődve. Akinek ilyen jellegű kijelentései vannak az tökéletesen megmutatja, hogy valaki nem tapasztalt, hanem simán csak frusztrált, stresszes és a másikon vezeti le, adott esetben a másik kutyatartási szokását, gondolkodását eltaposva.
2023. máj. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem attól,mert valakinek volt már sok kutyája akik neveletlenek voltak nem tapasztalt.Egy olyan gazdi a tapasztalt akinek már volt/van kutyája és nevelt a kutya.
2023. máj. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Tapasztaltnak tapasztaltak, de nem hozzáértőek. Rajtuk kívül én még azokat nem bírom, akik onnantól, hogy az első kutyájuk tud tűrhetően viselkedni, szakértőnek nevezik magukat, meg kitalálják, hogy az a kutya milyen problémásan is indult ;)

Én igyekszem olyanoktól tanulni, akik fel tudnak valamilyen eredményt mutatni és - ez szakértelem független, de - utálom, ha valaki nagyon el van szállva magától és agresszívan reklámozza magát.


A kedvenceim azok, akik kérés nélkül osztogatnak tanácsokat egy labrador kaliberű kutya felnevelése után, hogy hogyan kéne bánnom a terrieremmel, aki amúgy már annyi sporteredményt elért, amennyit az ő kutyájuk sose fog. Érdekes, hogy akiknek volt már igazán bunkó, k"csög kutyája, azok jobban átgondolják, hogy mikor szórják az észt, hiába tudnak másik 2-3 tökéletes kutyát felmutatni.

2023. máj. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon egyetértek 4-es.


A labrador kaliber nekem is megvan, a másik kedvencem a Mali/nj neves tenyésztőtől, szóval arra van szelektalva a kutya generációk óta, hogy a lehető legegyüttműködőbb, a gazdi minden kívánságát lesse. És nyilván a lehető legjobb szocializaciot, kutyasulit, mindent kapott babakora ota. És osztják az észt 😅 Nyilván az ő nevelésükben is van munka, de ezerszer nehezebb dolgom volt nekem (nagy mozgasigényű, önálló vadaszkutya és 2* félelmi agresszív, vert, 0 szocializációt kapott) kutyával. Nyilván mindenki azt választ, amit akar, de nem tartom hitelesnek, amikor osztják az észt.

2023. máj. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én jó trénerekre szoktam hivatkozni, akiknek tényleg működnek a módszereik, rehaboznak is, munkákra is képeznek kutyákat, akikhez más trénerek által elrontott kutyákat is visznek, én is tőlük tanulok, de erre is azt mondják az ilyenek, hogy nem értek hozzá, biztos csak szerencse.
2023. máj. 3. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!