Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cserben hagytam szeretett...

Cserben hagytam szeretett kutyámat, milyen gondolatok jutnak eszetekbe a történetünkről?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Arra kérnélek a írjátok meg az őszinte gondolataitokat a történettel kapcsolatban, illetve hogy a történet alapján milyen embernek gondoltok.


Most lett volna 11 éves szeretett Bolognese/Pudli kutyusom. Eredetileg a nővéremé volt, de ő lemondott róla, így anyámékhoz került, ők eladták a házukat és albérletbe kellett menniük amíg nem találtak másik házat. Megkérdezték, hogy lehetne-e nálam addig. Ekkor még nem igazán szerettem, de nem is utáltam. Nagyon hamar megszerettem őt és ő is engem. Teltek a hónapok-évek. Én nagyon sajnálom a pénzt költeni és sokat de sokat dolgozok, hogy tudjak félre tenni. Ezt azért említem meg, mert előfordult rendszeresen, hogy 16 órát voltam távol, Ő pedig egyedül. Azzal vigasztaltam magam, hogy jobb neki így, mint menhelyen. Egy hónapban átlagosan kb. 10 ilyen nap lehetett. A halála után másik nővérem elmondta, hogy ha nem fogadtam volna be, akkor vagy elaltatták volna vagy odaadták volna egy rosszarcú ismerősnek. Közben megismerkedtem a feleségemmel, egyszer csak rosszul lett szegénykém, nagyon lassan tudott csak sétálni, de látszódott rajta, hogy nem a lába fáj. Két napig volt ez, én reméltem, hogy rendbe jön, feleségem mondta, hogy vigyük el orvoshoz. Én amiatt nem szerettem volna elvinni, mert a fölösleges pénzköltést nem szeretem és nehogy az legyen, hogy a doki elkér a vizsgálatért sok pénzt, de mondja hogy a kutyus magától rendbe jön. Annyiban maradtunk, ha még 1-2 nap múlva is ilyen állapotban lesz akkor elvisszük. Elmentem dolgozni, feleségem szólt, hogy elvitte a kutyust, én még mérges is voltam, hogy megint költekezünk. Meg kellett műteni, kérdeztem a doktort, hogy mi lett volna ha a feleségem nem hozza el, mert én vártam volna még 1-2 napot. Azt mondta, hogy valószínűleg kibírta volna, de jobb, hogy most lett elhozva. Ez decemberben vagy januárban történt, kb. 120-150 ezer forintba került. Tehát a lényeg: 2 napig nem bírt járni, műteni kellett, a doki szerint nem lett volna belőle hatalmas baj, ha 2 helyett 3 vagy 4 nap múlva viszem el, de persze nyilván minél kevesebbet szenved az a jobb. Engem fösvény, szarrágó létemre egy percig sem aggasztott ez a 120-150 ezer forint, örültem hogy meggyógyítják a kis barátom.


Eltelt 5 hónap, szombat este arra értem haza, hogy remeg szerencsétlen kutyusom és nagyon hangosan veszi a levegőt, nem akart enni, nem akart inni. Úgy nyomtam a szájába vizet. Illetve ezt külön említem meg, hogy úgy mozgott mint legutóbb, mikor műteni kellett és akkor az egyetlen tünet az ez volt, a lassan menés, most ezen kívül jött mellé a remegés és a hangos/furcsa levegővétel. Most le sem tudott jönni a lépcsőn, én hoztam le. Mikor megfogtam jelzett, hogy fáj neki, pedig óvatos voltam. Múltkor le tudott jönni, tehát ez a mostani rosszabb volt. Már nézegettem az állatorvosokat, de ügyeleti díj 5-15 ezer forint lett volna plusz minden más másfélszeres áron. Mondtam a feleségemnek, hogy várjuk meg a reggelt, ha jobban lesz akkor elviszem, az állatorvos hétvégén is rendel, nem lett volna a felár sem. Viszont megszűnt a remegés, megszűnt a hangos levegővétel, ivott pár kortyot, evett pár falatot, viszont még mindig nehezen és lassan sétált, de már le tudott jönni a lépcsőn. Nem vittem el, mert hogy jobban van. Igazából csak kevésbé rosszul, ez most utólag tudatosult bennem, hogy a nagyon rossz állapotból egy kevésbé rossz állapotba került. Ez a kevésbé rossz állapot annak az állapotnak felel meg, ami miatt a múltkor szükség volt az orvosra. Nem vittem el. Hétfőn munkaszüneti nap volt, már követett a lakásban, az étvágya tovább javult, sokat ivott, csóválta a farkát is. Este még mindig lassan sétált mikor lementünk. Már rég mentem reggel 6-ra dolgozni, de kedden így kellett mennem. Nem ritka, hogy nem kel fel arra, hogy készülődök, de mielőtt elindulok el szoktam köszönni, ha látom, hogy ébren van, akkor megsimizem, mondok neki pár szót, ha alszik, akkor csak integetek és elköszönök. Most nyitva volt a szeme és szerintem még picit mozgott is. Megsimiztem, mondtam neki pár szót és elmentem dolgozni. Délelőtt hívott a feleségem, hogy meghalt szegénykém. Futottam ahogy bírtam, elköszöntem tőle, megsirattam, meg még mindig siratom.

Annyit még hozzá tennék, hogy én előtte voltam beteg, lázas voltam, két napig rosszul voltam, nem mentem dokihoz, mondom majd rendbe jövök. Feleségemnek azt mondtam, hogy “Tudom, hogy csúnyán hangzik de 1-2 napot ő is szenvedhet, hogy ne kelljen orvosra költeni feleslegesen, csak ha tényleg baja van.” Beszéltem egyik mesterséges intelligenciával de rosszul fogalmaztam meg a gondolataimat, csak olyan válaszokat kaptam, hogy ő nem orvos vigyem el állatorvoshoz.

A halála után megint felmentem erre az oldalra, most másképp fogalmaztam meg, nem arra kérdeztem rá mi a baja, hanem hogy mik a leggyakoribb betegségek ezekkel a tünetekkel. Kiadott egy listát 4 dologból kettőt kizártam, a másik kettő: top 1 ok volt az, hogy a bele vagy a gyomra vagy valami meg van csavarodva, vagy a gyomrában gáz halmozódott fel. kerestem képet szerintem ez lehetett a baj. A másik még valami vese probléma volt.

Tehát józan paraszti gondolkodás, ehhez orvos kell. De ugye szombaton nem jól kérdeztem rá. Szerintem ha elviszem orvoshoz akkor meg lehetett volna menteni, beszéltem az állatorvosnál valakivel, ott azt mondták a tünetek alapján szív vagy érrendszeri probléma. Utánanéztem ez a top 1 ok, a gáz felhalmozódás okozhatja az ilyesmit tehát az ok felhalmozódott gáz, amiatt lett gond a vérellátásával, tehát nem alapból szív probléma, hanem az egy következmény.

Illetve ugye 2,5 napig volt rosszul, múltkor mondták 2 napnyi szenvedés után, hogy 1-2 nap még nem lett volna szerintük gond.


Mit gondoltok erről?

Milyen ember vagyok?

Milyen gazda vagyok?

Csak őszinte válaszokat kérek!

Nagyon hiányzik. Ha nem sajnálom a pénzt a vizsgálati díjra még most is itt lehetne. :(



2023. máj. 3. 19:57
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
91%
Ennek a kutyanak te jelentetted az egesz vilagot, toled fuggott, csak rad szamithatott, csak annyit tudok mondani, hogy nagyon csunyan cserben hagytad, igen, te vagy a hibas, ideje lenne elgondolkodni, hogy mik a prioritasok az eletedben. Ha a felesegeddel tortent volna ugyanez, akkor is varsz ?
2023. máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

7-es: Nem teremtettem le, kicsit puffogtam, de amint kiderült, hogy igaza volt elnézést kértem és mondtam, hogy milyen jól tette.


8-as: Igen ezt már én is így gondolom. Már másképp cselekednék. :(

2023. máj. 3. 21:29
 13/35 anonim ***** válasza:
92%

Én sokmindent máshogy csináltam volna a helyedben.Nem fogok ítélkezni és mindenféle rossz embernek elhordani hiszen nincsen hozzá jogom.Én alapból ha ennyire fukar lennék akkor nem vállalnék be kutyát és semmilyen másik állatot sem aminél fennáll a kockázat,hogy sokat kell rá költeni valami miatt.Én ha látom az állaton,hogy nem olyan,mint amilyen szokott lenni esetleg rosszul van és szenved akkor egyértelműen viszem orvoshoz hiszen nem akarom,hogy meghaljon vagy szenvedjen több napig.Amikor elsőnek voltak ilyen betegségre utaló jelek akkor szerintem mindegy lett volna,hogy mikor fizeted ki az orvosi költséget.Azon a napon vagy 2 nappal később.A mesterséges intelligenciától pedig nem kellett volna megkérdezni,inkább az orvostól hiszen ő a szakmai nem pedig egy robot.Sajnálom a kiskutyát.

Részvétem!

2023. máj. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

9: Igen értem, én is csak akkor megyek, ha nagyon rosszul vagyok, sajnos rosszul mértem fel, meg voltam győződve, hogy jobban lesz, de ha esetleg nem akkor azt gondoltam hogy még ráér elvinni. Sajnos hatalmasat tévedtem.


10: Azt gondoltam, hogy már nem szenved, mert már eszik, iszik, csóválja a farkát, nem remeg, nem veszi hangosan a levegőt. Sajnos utólag jöttem rá, hogy ezzel a javulással, ha lehet ezt mondani, csak kevésbé van rosszul, nem pedig jól van… :(


11: Igen utólag már ezen is rágódok, hogy őt vinném, akkor a kutyust miért nem, sajnos bennem volt a gondolat, hogy ezt mondja a doki “Két nap múlva jobban lesz, pihenjen, 20 ezer forintot kérek”


13: Igen az mindegy lett volna csak azt gondoltam és reméltem, hogy magától, orvos nélkül rendbe jön, mint előtte pár nappal én is rendbe jöttem. Sajnos Ő nem. :(

2023. máj. 3. 21:40
 15/35 anonim ***** válasza:
42%

Hat, szerintem nem vagy igazi rossz ember.

Mert nekem ugy tunik, h nagyon megbantad a donteseidet, szeretted a kutyust, s most gyaszolod...

Ugyanakkor valoban egy igazi zsugori vagy, (fillerbaco, bizonyos helyeken).

Ez most oriasi tanulopenz volt neked.

Jegyezd meg a lecket, egyszer es mindenkorra!

A sirba senki nem viszi a penzet, mire gyujtesz?

2023. máj. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon sajnálom.

Most ha azt mondom, rossz gazda voltál, az sem a kutyán, sem rajtad, sem rajtam nem segít.

De azt sem tudom leírni, hogy nem voltál rossz gazda, mert nem lenne igaz, már te is tudod.

Az élet ilyen, nem fekete vagy fehér. Nem jó vagy rossz. Jótett volt, hogy befogadtad, és gondoskodtál róla, de az egészségügyi és pénzügyi kultúrád is vagy kívánnivalót maga után...

Ha elviszed a dokihoz, és nincs semmi, akkor vesztettel egy vizsgati díjat vagy egy röntgen díját. Na puff. És nem számít, hogy te hasonló helyzetben nem mentel orvoshoz. Mert az a sajátmagadrol hozott dontesed. Amivel én is egyetértek, én sem szoktam. Ettől még a kutyám elviszem minden sz*rral, mert inkább vigyem el, ha nem kell, mint olyankor ne vigyem el, ha igen, és nem az én tisztem ezt eldönteni. Olyan állatorvost kell választani (ha lesz még allatod), akiben nem csak szakmailag, hanem emberileg is megbízol, és nem feltetelezed, hogy lenyul a semmiért.

2023. máj. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
87%
Önző vagy. Ha ilyen szarul lenne akarmelyik kutyam, nem erdekelne a plusz ugyeleti díj. De kozben sajnallak is, mert elvesztetted a baratod, talan jo lecke ez neked, hogy nem minden a pénz. Vannak ertekesebb dolgok is.
2023. máj. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
39%
Én komolyan nem hiszem el, hogy egy Mesterséges Intelligencia így meg tud hülyíteni egy embert....komolyan a társadalom egyre lejjebb zuhan...ezek után merészelje valaki mondani, hogy az MI hasznos...
2023. máj. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
93%

Szarrágó vagy egy élőlénnyel akit szeretsz, majd sajnálkozol. Legközelebb majd megtanulod, hogy akkor tartasz kutyát, ha nem hisztizel a pénzzel.

Ha egyáltalán igaz, tudod itt a Gyakorin minden második ilyen sztori kitaláció.

Ha látom, hogy a kutya vakarózik, mert megint elkapta valami allergia, akkor ráér egy nappal később vinni dokihoz, én is csinálok ilyet, de egy remegő, ziháló, láthatóan félig halott kutyával ilyet nem lehet megtenni. Vagy nem sajnálod rá a pénzt vagy következőnek tarts inkább akváriumot.

2023. máj. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
95%

Tulajdonképpen mi baja volt első alkalommal a kutyának? Mert sokat írtál, de ez nem derült ki. Ugyanaz a probléma újulhatott ki?

Nekem nem is az a furcsa, hogy valaki ennyire spúr, hanem hogy hogy tudtad nézni, hogy szenved a kutya :(

Nagyon jót írt itt előttem valaki, tényleg el kellene gondolkodnod a pénzzel való viszonyon és hogy ebből mi a tanulság... A pénz eszköz, nem cél!

2023. máj. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!