Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszéd kutyájának ugatását...

Szomszéd kutyájának ugatását hogyan lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés
ha nincsenek itthon állandóan ugat vonyít, iszonyat hangerőn, azt hittem, hogy ez addig tart amíg kicsi, de felnőttként ugyan úgy csinálja, sőt még jobban, mert hangosabb lett, a szomszéddal megbeszélni nem opció

2023. máj. 8. 00:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

Elsősorban a szomszédnak kellene szólni, mert ha ezt csak távollétében csinálja a kutya, akkor lehet, hogy nem is tud róla. Én nem sértődtem meg, ha szólnak a szomszédok ilyenért, ha távollétemben zajt csinált volna a kutyám, mikor hozzám került, és akkor tud a gazdi kezelni egy problémát, ha tud a problémáról, nyilván amikor nincs otthon, akkor nem tudja, mi történik otthon. Nálam azért múlt idő, mert azóta van kamerám, és látom, hogy mit csinál. A szomszédok csak hónapokkal később jelezték, mikor megláttak a kutyával, hogy nem is tudták, hogy van, mert sose hallják, szóval akkor megnyugodtam, hogy nincs szeparációs szorongása (más jele sem volt, nem rombolt, nem csinált romokat).

Persze, ha a szomszéd eleve problémás ember, akkor nehezebben kivitelezhető egyenesen odamenni hozzá. Akkor indíts birtokvédelmi eljárást.

2023. máj. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

Távirányító?

Oszt' leveszed a hangerőt ...

2023. máj. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
ultrahangos riasztók jók erre?
2023. máj. 8. 23:56
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
A profibb kategória talán működik. De az alapprobléma a kutya szenvedése - azt kell megszüntetni ilyen - vagy olyan módon. A kretének már kitöröltették az első válaszomat, mely valós megoldást javasolt a problémára!
2023. máj. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
az se jó mert hoznak másikat
2023. máj. 9. 01:01
 16/20 anonim ***** válasza:
77%
Bejelented jegyzőnél aztán lószr nem történik majd - mi 5x jelentettük fel a kedves szomszédot, kijöttek, kutya nem ugat (hát nem is nappal ugatott), oké, semmi oka eljárást indítani :D
2023. máj. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
55%
16-os, próbáld meg videófelvételt csinálni. Azért nem hangot,mert az szerintem nem annyira hiteles. Megmutatod az órát a videón,pl: hajnali fél kettő, rámondod a dátumot hogy mikor és próbálod a kutya felé irányítani a kamerát,ha látszik, az lenne a legjobb, ha nem akkor csak a hangot és vedd végig,hogy mit művel. Ha erre sem reagál a jegyző,akkor ellene is lehet panaszt tenni. A baj az,ha a kutyát bántod és rádbizonyítják, akkor az ellen mindjárt fognak tudni mit tenni. Ezek a törvények nem a valódi áldozatokat védik
2023. máj. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
12%

Régen az egyszerű emberek kapával, kaszával, kardal védték meg otthonaikat, manapság meg olyan puhányok és személyiségileg nullák, hogy egy kutyával és egy részeges állatkínzó disznóval nem képesek lerendezni a problémájukat. Minek itt nyafizni, ha az állam emberei csak adót szednek, de a kisember problémáit nem képesek megoldani?


Kérdező - növessz tököt a lábad közé és old meg ezt az egyszerű problémát!


Hidd el, nem fog jönni Columbo őrmester, hogy számon kérje a jogos önérvényesítésedet.

2023. máj. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
52%
18-as. A 17-es vagyok,erre írtam azt " A baj az,ha a kutyát bántod és rádbizonyítják, akkor az ellen mindjárt fognak tudni mit tenni. Ezek a törvények nem a valódi áldozatokat védik" Az önbíráskodásért durván büntetnek,sokan ezért tűrnek.
2023. máj. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
6%

Természetesen nem kell sérteni a hivatalos szervek érdekeit. A hivatalos szervek semmit sem tesznek az állampolgárok érdekeit illetően, ha nem fűződik az ilyesmihez közvetlen érdekük.


Mindez értelmében az önbíráskodást csak akkor büntetik, ha tálcán kínálják fel nekik az ügyet, és ők a fontosságukat bizonyíthatják az áldozat meghurcolásával.


A megoldás tehát az, hogy nem kell senki orrára kötni az önbíráskodást. Nem kell dicsekedni a kocsmában, rokonoknál, stb. - így az esetleges problémák esélye a lottóötöshöz konvergál!

2023. máj. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!