Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt a támadó, ellenszenves...

Ezt a támadó, ellenszenves viselkedést hogyan lehetne megszüntetni?

Figyelt kérdés

Van egy most 7 éves tündéri kutyám, 5 éve van itt. Közepes testű keverék. A környéken van egy vizsla és további 3 nagy testű fekete kutya, akiket nem kedvel. Az egy dolog, hogy a vizslát nem kedveli, na de a fekete kutyák közül háromból az egyikkel, egy berni pásztorkutyát olyan szinten gyűlöl, hogy messziről meglátja és máris megvadul. Simán elhúzok 60 kilót, de amikor igazán vérszemet kap, komolyan két vérengző kutya ereje törik fel belőle. Az a kutya semmit nem csinált vele. Alapvetően a kutyám olyan, hogy egy papucs. Ma is a kisebb és közepes testű kutyák közül nem 1-2 a játékos közeledésre megugatta, mire ő hátrált, hátra ugrott, nyomát sem mutatta agressziónak, nagyon érdeklődő és óvatos a többi nála kissebbel. Kenyérre lehetne kenni. De amikor leginkább ezek, illetve az a berni pásztor jön, akkor se kép, se hang, azután is morog, hogy már eltűnt a látómezőből. Sokat elbírok, de mikor így kikel magából, leültetni, lenyomni lehetetlen. Egyrészt nem marad úgy, másrészt az is csoda, ha fél pillanatra sikerül bármelyik. Tényleg olyan gyűlöletesen reagál, hogy az félelmetes. Határozott "NEM" nem segít, mint mondtam se kép, se hang. Elhúzni sem tudom, csak viszonylag egy helyben tartani, amíg ők tovább állnak, hogy közelebb ne kerüljön. Most már úgy áll a helyzet, hogy ha én látom meg őket a távolból, akkor én húzok nyúlcipőt, ha meg ők minket, akkor reflexből ők. A másik kettő fekete kutyánál nincs ilyen hevesség, sőt az egyikkel van, hogy furcsamód még bratyizik is időnként (egyébként a kutya póráz nélkül szokott lenni, és amikor meglát minket, rögtön hozzánk fut farokcsóválva), ahogy a vizslával is változatos. De ez a berni p. kivétel nélküli, ugyanúgy reagál rá.


Gyomorgörccsel megyek sétálni, nehogy összefussunk. Sajnos egy környéken vagyunk, mindkettőnk részéről változatos sétaidővel, ahogy megfigyeltem az övékét, hátha úgy tudok menni, hogy biztos ne fussunk össze. Ötletek?


2023. ápr. 2. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Írod, hogy 5 éve van meg, és 7 éves. Mentett kutya? Bánthatták korábban? Mit tudsz az előéletéről? Nekem ez félelmi agressziónak tűnik első olvasatra, talán általánosít korábbi rossz tapasztalat miatt. Nem lehetetlen megoldani a problémát egyébként, de munka az mindenképpen lesz vele, nem egy sétagalopp. Kutyasuliba jártatok egyébként? Vagy trénerhez? Ha igen, miket és hogyan tanultatok?
2023. ápr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Fél tölük, ezért vadul be. Így próbálja elijeszteni öket.
2023. ápr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, mentett kutya. Előéletéről azt lehet tudni, hogy erdőben fogták, korábban gazdája nem volt (nem volt benne chip és semmit az égvilágon nem tudott, noha nagyon okos kutya). Hajléktalanokat és alkeszokat megugatja, egyébként nincs jele, hogy korábban bántották, nem volt benne félsz hangra, női vagy férfi nemre, mozdulatra vagy tárgyra. Utólagos első kölyökkorát itt élte ki, ugrált mindenkire, nyomult, érdeklődött, rosszalkodott. Noha ő az első kutyám, szerintem teljesen normális.


Trénernél jártunk néhány éve, ül-fekszik-marad... mit tegyek, mert csak rám ugrált a kutya, hogyan sétáljon mellettem, ilyesmik. Az végül abbamaradt, ugyanis pénzkidobásnak éreztem - nem részletezném. Ilyen esetben azt javasolta a tréner, hogy flakonba öntsek kavicsot, és mikor ilyen van, rázzam meg, zökkentsem ki és határozottan szóljak rá, hogy NEM. Mit ne mondjak, a kutyámat nem hatotta meg a dolog. Kutyaiskolába nem jártunk, ugyanis kocsival nem tudok odajutni, nekem meg így tömegközlekedéssel messze van. Noha mára lenyugodott, így sem mennék vele tömegközlekedéssel. Ha megyünk valahova, gyalog megyünk. Legrosszabb esetben taxi lenne, ha pl nem tud járni, ügyeletre kéne vinnem éjszaka, de hát azt kutyaiskolába nem tudom eljátszani, hogy minden alkalommal oda-vissza taxizok. Arról nem beszélve, hogy mi van, ha odahány. Így hát tréner lett, a ház mögötti parkban találkoztunk, nem én/mi mentünk hozzá.

2023. ápr. 2. 21:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Köszi a választ. Azért kérdeztem, mert ezek fontos infók lehetnek.

A flakont felejtsd el, elavult módszer, és többet árt, mint használ, még szerencse, hogy a te kutyád leginkább ignorálta.

Az előélete akkor kérdőjel, így konkrétan arra nem lehet építkezni, nem baj. Én ettől függetlenül gyanítom, hogy valamit csak felidéztek benne ezek a kutyák, akár viselkedéssel, akár másban.

Azt kellene gyakorolnotok, hogy minél jobban rád tudjon koncentrálni. Ha már azt eléred, hogy csak sasolja azt, amelyiket nem kedveli, de nem mozdul rá, akkor már félúton vagytok a siker felé. Szerintem egy semleges szintet fogsz elérni nála ezekkel a kutyákkal. Én szoktam séta közben feladatozni az én kutyámmal. Szintén mentett, utcán élt, arról az időszakról nem sokat tudok, neki is vannak ilyen "nem szimpi" kutyák a környéken, van, amelyik kiprovokálta, de van, amelyik nem csinált semmi rosszat, egyszerűen csak valami nem tetszik benne a kutyámnak. Mi most a sasolásos időszak és az ignorálás között járunk valahol, a kitámadás nagyon minimális, és az esetek többségében rám bízza magát. Én sokat feladatozok vele séták alatt, hol kevesebb hol több inger közelében, erre építettem fel ezt is, hogy ne húzza fel magát, amikor olyannal találkozunk, akivel konfliktus lenne.

2023. ápr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

A fekete berni pasztort (derekig ero hosszu lagyan eso kicsit hullamos mindenhol fekete szore van.egy szoke 50-es no setaltatja a 13 kerben?


Alig birja megtartani a no es a kutyaja szinte minden kutyara orjong. Kan kutya,allitolag a szukakat kedveli.

2023. ápr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem a 13. kerben vagyunk. A kutya teljesen nyugodt, általában pórázon, de anélkül is szépen, nyugodtan megy, sosem őrjöng. Kutyával és egyedül is láttam őket más emberek és kutyák között.
2023. ápr. 2. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!