Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják a Pedigree...

Miért mondják a Pedigree tápra és konzervre, hogy rossz minőségű?

Figyelt kérdés

Az én német juhászom 14 évet élt rajta, tavaly halt meg, most szeretnénk másik kutyát, nézegettem és sok helyen írják, hogy nem jó, de az én kutyámnak soha nem volt senki baja tőle. Erős csontozata, szikár izomzata, nagy feje, egyenes háta volt, nem volt beteges egyáltalán.

Maradék levest, csontokat, kenyeret is megkapta a tápra, meg konzervet is kevertünk hozzá, napi 1* kapott, egy jó nagy adagot és elég is volt neki, nem maradt éhes, energikus volt.



2023. máj. 9. 09:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%
Dehogy, egek. A marhavelő, pláne borjúé, kivételes csemege. Rántják, tálalják gombásan, tojással, vagy rántott (panírozott) palacsintába kitűnő töltelék. Tojással is szokták sütni, velős rántottának, de kitűnő levesbetét gombóc formájában. Persze van az a réteg, amelyik nem eszi, de ugyanezek nyafognak azon hogy nyelvet sem, ami színhús, és remekül fűszerezhető.
2023. máj. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, rémlik, hogy a kerge marhakór visszavetette a marhavelő fogyasztást egykor.
2023. máj. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%
Azóta sincs probléma vele.
2023. máj. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%

“Nem értem, miért rosszak ezek egy ragadozóállatnak?”

Az első összetevő a gabona. Melyik ragadozó étrendjét teszi ki legnagyobb részben a gabona?

A pedigree tényleg kb szemét… nyersen etetem a kutyámat, pontosan tudom mit eszik és mi van benne

2023. máj. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
76%

Ugyanolyan rossz, mint a Chappy, Darling vagy a Friskies vagy a szupermarketek sajátmárkás tápjai, ezek mind alsókategóriás termékek. Első és második helyen gabona, harmadik helyen valami húsféle, de az se olyan minőségű, mint egy drágább tápban.

Sok kutya ilyenen éli az életét és nem lesz baja, meg szép is, de jellemzően azért, mert szinte mindig kapnak rá konyhamaradékot is. Egyébként meg sok az allergiás és daganatos kutya, összefüggésben van az etetésükkel.

A Pedigree azért lóg ki a sorból, mert anno sokat öltek a marketingbe és az emberekbe az épült be, hogy az jó táp. Nem, nem az. Alsókategóriás.


Adhatod az új kutyádnak ugyanúgy, te döntöd el, te vagy a gazdája. Igazából a pénztárcádon múlik, mert amelyik táp jobb az bizony drágább is lesz. Nem tudom most mennyi egy Pedigree nagy zsákkal, régen 7-10 ezer körül volt, hát ma egy lépéssel jobb táp az 18 ezer körül van, az igazán jók 22-től kezdődnek.

2023. máj. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
67%
Azért rossz a minősége,mert kevés hús van benne és rengeteg ízfokozó,szinezék és egyéb káros dolgok.
2023. máj. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
67%
1000\kg a pedigree.. Ilyen árban messze jobb minőséget is kapsz.
2023. máj. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#14: A hús melléktermékeket kérdeztem, nem a gabonát.

Nem tudom, a kérdés száraz- vagy nedvestápra vonatkozott-e, minden esetre a nedves Pedigree összetevőik az alábbiak:


Hús és állati melléktermékek (51%, abból 95% természetes*, többek között 12% csirke-, pulyka- és kacsahús keverékéből), gabona, ásványi anyagok, növényi fehérjekivonatok, növényi melléktermékek (többek között 0,5 % szárított cukorrépaszelet).


A szárazé:


Gabona** (többek között 20% teljes kiőrlésű búza, többek között 4% rizs), hús és állati melléktermékek (20%, többek között 4% marha, többek között 5% szárított szárnyasfehérje, mint természetes glükózaminforrás), olajok és zsírok (többek között 0,4% napraforgóolaj, többek között 0,25% halolaj, mint természetes omega-3 forrása), növényi melléktermékek (többek között 1% szárított répaszelet**), ásványi anyagok.


Kissé homályosan van megfogalmazva, de az utóbbinál látszik, hogy bár a gabona van első helyen, ugyanakkora a hústartalma is.

2023. máj. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
50%
Nem a hústartalma akkora, hanem az állati származék. nem ugyanaz... csont is állati származék.
2023. máj. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
49%
Miért? A kutya eszik csontot, nem?
2023. máj. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!