Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát válasszam? 2...

Melyik kutyát válasszam? 2 éves németjuhász vagy még egy kölyök keverék kutyus.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Örökbe szeretnék fogadni. Van 2 cicánk. A nemetjuhász 2 éves és cicabarát. Ilyenkor még lehet őket tanítani? Vagy van egy még kölyök keverék kutyus ő is nagy kutyus lesz. Vélemények? Szerintetek?

2023. máj. 10. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
kölyköt 1ertelmu
2023. máj. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
99%

Hat ha abban se vagy biztos, hogy egy kutyat lehet-e tanitani (lehet, kb ugy halalukig), akkor lehet nem a volna tul jo otlet egy munkakutyat valasztani. Mert veluk biza kemenyen foglalkozni kell.


Bar gondolom nem fajtatiszta nj, igy lehet nincs oriasi igenye a kutyanak, ki tudja mi keveredik benne.

Azt a kutyat valasztanam, amelyiknek meg tudom adni a kello foglalkozast.


Nyilvan keverek kolyoknel ez egyelore lutri, nem tudni mi lesz belole.

Szoval nem egyszeru dontes, az biztos :D

2023. máj. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mindenképpen tanítani szeretném mind kettőt. Csak az érdekel, hogy, ha 2 éves és ugye nem velem nőtt fel ez mennyire befolyásolja a tanítást. A kölyök sajnos nem tudom milyen fajta lehet. Nagy testű lesz, kicsit ilyen bundásabb olya, mint egy mackó
2023. máj. 10. 12:16
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 2 kutyát látva azt kell választani, amelyiknél megdobban a szíved.

Persze, le lehet szűkíteni a kört, ha pl. tudod, hogy nem akarsz vagy nem tudsz (pl. idő hiányában) felnevelni egy kölyköt. Vagy fordítva: ha mindenképp kölyköt szeretnél.

2023. máj. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

3 evesen fogadtam orokbe egy kutyat, jol tanithato. Szarnyasokhoz (tyukok, kacsak) is hozzaszoktattam. Kicsit tobb ido es gyakorlas kell, mint egy kolyoknek, cserebe nincsenek a kolyokkorral jaro gondok (extrem ragas, rongalas, szobatisztasagra neveles, felnotteket normalis helyen ivartalanitva adjak, mig egy kolyoknek ezt neked kell majd intezned, ami szukanal 40-50 ezertol indul). Ha cicabarat, az is mellette szol, bar egy kolyok is, aki macskaval nő fel, szinten nagy esellyel cicabarat lenne.

Kölyöknek is megvannak az elonyei persze, de ugyanugy tud kotodni a gazdajahoz egy 2 evesen befogadott kutya is.

2023. máj. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 évesen fogadtam örökbe az első kutyámat. Minden megtanult, és nagyon élvezte is a tanulást

:) Kicsit lassabban mintek a dolgok mint egy fiatal kutyánál, de ennyi. Viszont a két éves még nagyon fiatal, neki még szivacs az agya, könnyen tanítható. Ha jól szocializált, akkor nyugodtan válaszd őt.

2023. máj. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

A kétéves még gyereknek számít, nyugodtan tanítgathatod.

Az is sokat nyom a latban, hogy cicabarát.

Én a német juhászt ajánlanám, de hát persze, neked kell eldönteni.

2023. máj. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig a saját példámat szoktam hozni, két évesen fogadtam örökbe egy kutyust, a szabályokat (jön, ha hívom, nem ront ki a kapun, nem mászik fel mindenre stb) szinte azonnal megtanulta, a főleg értelmetlen, de valóban bájos trükköket viszont csak nagyon nehezen sajátította el. (pl dolgok becsukása, ül-fekszik közti különbség csak hangjellel, tolatás)


Csak felnőttet hoznék, ha még egyszer örökbe akarnék fogadni, mert náluk látni, hogy milyen a habitusuk, nem nőnek stb. és csak ki kell válogatni, hogy melyikek felelnek meg a "listádnak".

2023. máj. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
2 evesen konnyebb tanitani egy ilyen munkakutyat.
2023. máj. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

Az idősebbet választanám, mert ő már valamennyire "készen" van személyiségileg, látod, milyen, a kölyök ellenben lutri, főleg, ha keverék.


Lehet, hogy okos, nyugodt állattá nő, meg az is lehet, hogy egy idegbeteg, ezer bajjal megáldott szerencsétlen lesz.

2023. máj. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!