Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy állítsam le ilyenkor a...

Hogy állítsam le ilyenkor a kutyámat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mikor elviszem sétálni a kutyámat néha "rájön az ötperc" vagy "megkattan" nem tudom, hogy mi történik vele, de egyszer csak elkezd ugrálni és harapnia pórázt, tépi, rángatja én meg nem tudom, mit tegyek. Rászólok, hogy "nem szabad", de nem hagyja abba, csak néha. Szerintem valamiért utálja a pórázt, de fogalmam sincs, hogy kezeljem ezt. Nagyon bosszantó, alig tudom megtartani, és félek, hogy véletlenül a póráz helyett az én kezemet is megharapja. Ráadásul az emberek meg nagyon megbámulnak ilyenkor, mivel amstaffom van. :S Eléggé kínos ez nekem.

Próbáltam már azt, amit Caesar Millan szokott csinálni, hogy lenyomja a kutyát és úgy tartja, míg meg nem nyugszik, de a kutyámat ilyenkor lehetetlen lefogni.

Hogy tudnám mégis megakadályozni ezt a viselkedést? Vagy ha már tépi, akkor mit tudok csinálni?

Nagyon várom válaszaitokat, mert így egy rémálom minden egyes sétáltatás.


2010. okt. 10. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
a cézár barom helyett vidd kutyaiskolába a kutyád, mert rád fér, hogy megtanulj vele bánni, nem mellesleg a legjobb az lenne, ha keresnél neki új otthont, mert ha félsz tőle, akkor belőled sose lesz jó gazdája
2010. okt. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Fogsz egy botot vagy rongyot, és azt huzigálod vele, ugyanis a kutyával is foglalkozni kell. Le kell fárasztanod játékkal, ugyanis amikor egyszercsak "megtámad", azzal azt jelzi, hogy "mármedig most játszani fogsz velem kisapám". Nem lenyomni kell, meg mindenben megakadályozni, hagyd az ostoba tv-műsorokat az agyhalottaknak.

A rossz időben "támadást" pedig le lehet szerelni, ha rendszeresen jól lefárasztod egy kutyafuttatón vagy egyéb alkalmas helyen, (esetleg keresel a súlycsoportjához alkalmas játszótársat), így nagy eséllyel nem fog eszébe jutni más alkalommal neked esni.

2010. okt. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jártunk kutyaóvodába és járunk jelenleg is kutyaiskolába! MINDEN NAP többször elviszem kutyafuttatóra, le van fárasztva, van sok játszótársa, akikkel minden nap játszik, velem is jön futni mindig. Nagyon jól nevelt, és nem félek tőle, mert nem engem támad meg, hanem a pórázt... (De ezt le is írtam..=]). Szóval igazán örülnék, ha valaki a KÉRDÉSRE válaszolna, nem pedig kioktatna... ;)

Az oktatót is megkérdeztem már mit csináljak ilyenkor, de azt mondta, hogy akkor dícsérjem, mikor jól jön mellettem, ez eddig oké, mert lábnál jön, csak nem mindig akar pórázon lenni...és ezt így adja a tudtomra.

De köszi az értékes válaszokat! Igazán sokat segítettetek... -.-

2010. okt. 10. 13:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az alapállás az, hogy a kutya szeret kötelet húzni. Szerintem kéne venned egy jó kis csomós kötelet, és elkezdeni vele ilyet játszani. Ha ezt jól használod, akkor baromi jól tudod vele motiválni a kutyát. Tehát a cél, hogy ez a játék egy jutalom legyen (mondjuk tanulás után, vagy mikor egy gyakorlást befejezel, vagy mikor valamit nagyon jól csinált, sokkal jobban, mint korábban stb. ) Viszont mint jutalom is úgy működik, hogy te kezded el a húzást, ha durvul közben, akkor rögtön befejezed. Ha nem durvul, akkor játszhattok hosszabban, a lényeg, hogy mindig olyankor legyen vége, mikor a kutya még szeretné csinálni, és te fejezd be. Akár úgy, hogy egy óvatlan pillanatban kirántod, vagy ha úgy nem megy, mert nagyon fogja, akkor ereszd paranccsal, elveszed a játékot. Így legközelebb is örülni fog, ha előveszed a kötelet. Ez olyan játék legyen, amivel csak ketten játszotok, és csak akkor, ha valamit jól csinált.


A másik oldalon pedig elkezded lóbálni az orra előtt a pórázt, ugyanúgy, mint a kötéllel csinálod, de ha rámozdulna, azonnal letiltod. Ha nem mozdul rá, akkor elővszed a kötelet, és azzal játszhat. Így össze rakja, hogy ahhoz, hogy játszhasson köteleset, a pórázt békén kell hagynia teljesen.

2010. okt. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ami bullynk is ezt csinálta régen

mi elmentünk kutyasuliba megtanultunk poráz nélkül szépen sétálni azóta nem bolondul meg(poráz nélül)

bully=angol bulterrier

2010. okt. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!