Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Magyar vizsla kutyám...

Van egy Magyar vizsla kutyám sehogy megtanitani neki hogy adjon pacsit már probálkozik de nem megy neki valahogy nem érti?

Figyelt kérdés
április 23.-án született rövidszőrü kint van tartva kertes házban
2008. dec. 29. 18:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ismeri az ül parancsot, akkor próbálkozz ezzel.

Vegyél valami jutalomfalatot. Ültesd le. Egyik kezeddel fogd meg az egyik mancsát, mintha pacsit adna. A másik kezedbe tartsd a jutalomfalatot. Mikor megfogod a mancsát, mondd neki, hogy pacsi, majd add neki a falatot. Először csak falatért fog adni, de csak sok-sok gyakorlás után. Később fokozatosan el lehet hagyni a falatot. Mindig meg kell dicsérni (simogatni), ha jól teljesít, még a legelső alkalomnál is, amikor teljesítmény nélkül kapja meg a falatot. Később rá fog jönni, hogy a szeretetét is kifejezheti vele. Én a tacskónkat tanítottam meg így.

Sok sikert!

2008. dec. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
az ül parancsszót már tudja de a meglátja a jutalomfalatokat akkor megőrül és csak arra kontcentrál
2008. dec. 29. 18:54
 3/18 anonim ***** válasza:
45%

Hahaha :) ez jo!

Birom az allatokat, jofejek!!! :)

2008. dec. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor úgy vedd magadhoz a falatokat, hogy ne lássa. Ráadásul most van kamaszkorban, ilyenkor meg tudnak ők is bolondulni.

Ül, mancsfogás, pacsi (többször is mondhatod), jutalomfalat a szájába, simogatás. Kitartás, így a legegyszerűbb. Ha jutalomfalat nélkül leül, akkor a pacsit is meg fogja tanulni.


Első válaszadó

2008. dec. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Ja, és nem szabad elgyengülni. A jutalomfalat, csak cselekedetért jár. A tacskónk például nem hajlandó lefeküdni parancsszóra, falattal lefekszik, de csak miután öt perc kísérletezés után agyonnyalogatta a jutalomfalatos kezemet, és látja, hogy cselekvés nélkül nem kapja meg.

Megint én

2008. dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Van, hogy egy kutya nem tanulja meg az ilyesmit... nekem egy 2,5 éves kis keverékem va, de az Istennek se tudom erre megtanítani. Mondjuk nem is mancsol, soha. Az első választ író nagyon jól leírta, ha az nem megy, akkor semmi...
2008. dec. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egy másik módszerrel tanítottam meg a kutyámat. A kezembe vettem valami erősebb szagú jutalomfalatot, amit nagyon szeret. Ökölbe szorítottam a kezemet és odatartottam az orra elé, közben folyamatosan ismételgettem, h pacsi. Egy darabig mindenfélével próbálkozott, de aztán a mancsával is próbálta szétnyitni a kezemet, akkor megkapta a kaját. Ezt többször megcsináltam. Amikor így már nagyon jól ment neki, a másik kezembe vettem a falatot, hogy ne lássa és az ökölbe szorított (üres) kezemet az orra elé raktam és mondtam, h pacsi, amikor így is megcsinálta, megkapta a kaját, amit eddig nem láthatott. Amikor így is jól ment, nyitott tenyérrel is megcsináltattam vele. Szerintem ez az első válaszoló által leírt módszernél hosszadalmasabb, de jobb, mert a kutya gondolkodását is fejleszti.
2008. dec. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
hát jó de hiába nem látja a jutalomfalatokat de érze aztán akkor egyszerre má aarra spécizik
2008. dec. 29. 20:03
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha érzi, az csak jobban motiválja, csak az a lényeg, hogy ne legyen annyira szem előtt, h rögtön rávesse magát, bár szerintem nem fogja, mert amikor a tanulásnak ebbe a fázisába kerültök, már nagyon jól tudja, mit jelent az ökölbe szorított kéz.
2008. dec. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha nem akar pacsit adni tanítsd meg köszöni.
2008. dec. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!