Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Magyar vizsla kutyám...

Van egy Magyar vizsla kutyám sehogy megtanitani neki hogy adjon pacsit már probálkozik de nem megy neki valahogy nem érti?

Figyelt kérdés
április 23.-án született rövidszőrü kint van tartva kertes házban
2008. dec. 29. 18:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én a 10 hónapos goldenemnek szerettem volna megtanítani, de sehogysem sikerült. Aztán tanácsolták, amit az elsö válaszadó írt. Nem nagyon reménykedtem, annyi kudarc után. Nem túlzok: 10 perc múlva egyre-másra osztogatta a pacsikat!:))


Egyébként egy ötlet: ha ennyire nincs magánál, ha jutifalit lát, tanítsd elöbb önuralomra. Mutasd meg neki, hogy finomság van nálad, de ne add oda neki. Várjál türelmesen, amíg lenyugszik (pl. leül). Ekkor odaadod. Hidd el, okos kutya, hamar rájön, hogy csak akkor kapja meg a jutifalatot, ha nyugi van. Ha ez már jól megy, a pacsi már nem lesz gond.:)

2008. dec. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

szia! nekem két magyar vizslám van, és én úgy tanítottam meg őket a pacsira, hogy mikor leült akkor megfogtam a első lábát és mondta hogy pacsi. többször is.

ha még jutalomfalatot is kapott akkor még pluszba ügyes volt :D

2008. dec. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Aha ezzel már probálkoztam szépen leül vagy lefekszik és akkor kérem a pacsit de ugy csinál mintha nem tudná miaz meg tudja már azt hogy tehát uralja magát csak még eléggé szeleburdi letarol mindent ami az utjába kerül de kibróbálom
2008. dec. 30. 13:23
 14/18 A kérdező kommentje:
jó rendben megpróbálom aztá jelezek ha lesz valami változás
2008. dec. 30. 13:24
 15/18 A kérdező kommentje:
Else hiszem sikerült igaz nem 10 perc után egy kicsit később ostogatta a pacsikat köszönöm a segítségetek
2008. dec. 30. 17:34
 16/18 anonim ***** válasza:

Nekem a beagle kutyámmal 5 percig tanítottam neki. De nem igazán ment. Mondtam neki, hogy "pacsit" és megfogtam a lábát. Másnap is gyakoroltuk, de akkor sem ment. És mivel rájöttem, hogy ennek úgy sincs semmi értelme, ezért nem is próbáltam. De kb. 1 hét után megint megpróbáltam és egyszerre pacsit adott. :-)

És több mindennél várok 1 hetet és utána jön rá, hogy mit is kell csinálnia. Most pacsit adni szeret a legjobban, meg pörögni. Vagyis az értelmetlen dolgokat. De örülök, hogy tudja.

2008. dec. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Gratula! :))
2008. dec. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
és melyik módszerre sikerülT?
2010. jan. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!