Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan jelezzem a kutya...

Hogyan jelezzem a kutya felszerelésén, hogy gluténérzékeny?

Figyelt kérdés
Nyáron elviszem egy 2 hetes sátortáborba a kutyát, kb 500 fővel leszünk együtt egy táborban. A kutya jól szocializált, bírja az ilyen rendezvényeket, viszont félek tőle, hogy etetni akarják majd. Földről már szinte sosem eszik, de kézből elfogadja az ételt bárkitől (kutyaasszisztált terápián ez cél is lenne, így kérlek ne javasoljátok, hogy tanítsam meg, hogy csak tőlem fogadjon el ételt). Számolok is valamennyi nasival (illetve természetesen mindig próbálom magam mellett tartani a kutyát, de nem fogom pórázon tartani végig, nyugodtan odamehet majd emberekhez, ha ők hívják), viszont féltem, hogy mégsem veszem észre az adott falatokat és olyat adnak neki, amit nem kéne. (Közeli társaság szigorúan figyelmeztetve lesz, tőlük répát, kevés sajtot, szalámit kaphat majd "az emberi ételek közül" - de tervezek vinni jutalomfalatot is ilyen célra, hogy azt kapjon inkább.) Sajnos bizonyítottan gluténérzékeny, így ha kenyeret, sós nasit és csokit nem kap, akkor boldog leszek :D a biztonság kedvéért arra gondoltam, hogy hámra felraknék egy "gluténérzékeny vagyok" feliratot és mellé áthúzott búzakalász és egy áthúzott kenyér piktogramot még. Külsős szemlélőként nektek ez elég lenne, hogy értsétek, hogy a kutyának mit ne adjatok? Vagy célszerűbb lenne a "Ne etess!" felirat inkább? Olyan ötlet is jöhet esetleg, ami hám nélkül megoldható, a nyári melegben a kevesebb réteget preferálom a kutyán is.

2023. máj. 14. 20:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#9, én a kutyát féltem. Mert a gazdi pihenni megy és nem akar a saját kutyájára még ennyire sem figyelni. És csak egy ember kell, akinek ez nem fog tetszeni és esetleg kicsit durvábban lép fel. Vagy csak egy kutyás kell, aki (teljesen jogosan) elhajtja a kérdező kutyáját, ha az az övét akarja molesztálni.


Alap kutyatartási elvárás, hogy mindig, minden alkalom előtt megkérdezem a másik felet, hogy a kutyám oda mehet-e. És nem úgy állni hozzá, hogy "pihenek, nem akarok mindig ráfigyelni".

2023. máj. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

#11

Köszönöm a féltést, de szó sincs arról, hogy a kutya random körbemászkálja majd a tábort bármikor, mindenkihez odamegy korlát nélkül és hogy nem figyelünk rá. Fél szemem folyamatosan rajta lesz. De ettől függetlenül csak akkor tudnám megóvni mindentől, ha pórázon lenne mindig mellettem vagy lábnál jönne. Utóbbi kettőre értettem, hogy nekünk is pihenés lesz, ezt nem szeretném, meg neki sem lenne komfortos folyamatosan az 1 méteres körzetemben maradni. Hidd el nekem, tudom, hogy mit csinálok, nagyon fontos nekem a kutyám, vele szeretnék dolgozni a jövőben és nem szarom le a fejét. Ezért próbálom őt ilyen módon is védeni, hogy ha emberként hibáznék, nem figyelnék oda véletlen valamikor, akkor se legyen baja ebből.

#10

Igen, én meg szoktam nézni a húskészítményeket és jutalomfalatokat is, hogy van-e bennük glutén. Mostanában meg már szarvas és nyúlfalatokat szokott kapni ilyenek helyett jutiként, de előző kutyánál például amíg a helyi barfosok nem voltak elegen, nem tudtam ezeket beszerezni értelmesen, maradt a bolt. Szerencsére egyébként nem nagyon érzékeny a gluténra, 1-2 rossz falattól nem lesz baja - majdnem fél évig azért is nem jöttünk rá az érzékenységre, mert a tápja gluténmentes volt és csak a jutifalikhoz vagy más ételhez nem tudtuk kötni, hogy mi okoz hasmenést.

2023. máj. 17. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!