Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a szomszée keritése rossz...

Ha a szomszée keritése rossz és átmegy hozzá a kutyám, az kinek a hibája? Hiába kérem nem csináltaja megm

Figyelt kérdés
Viszont azt mondta, ha meglátja a telkén elviteti a sinterrel vagy kiengedi az utcára engem meg feljelent. Fél a kutyáktól, nagyon ellenséges volt, nem tudtunk dűlőre jutni.

2023. máj. 14. 01:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%

Na, mármost ha egy olyan kerítésről beszélünk, ami kettőtök között van, akkor miért is a szomszédé a kerítés? Nekünk is volt ilyen problémánk, szomszéd nem volt hajlandó a szétrozsdásodott drótkerítéssel semmit sem kezdeni, telekhatáron csináltam hullámpalából normálisat.

A kutya a tied, saját telken kell tartanod, ha a szomszéd nem kooperatív abban, hogy normális kerítése legyen, legegyszerűbb neked kerítést csinálni. Azon sokat lehetne reszelni, hogy telekhatáron kinek a dolga a kerítés fenntartása, szerintem mindkettőtöké, ha őt nem zavarja a mostani kerítése, logikusan rád hárul a feladat.

2023. máj. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
85%
A tied. Ugyanis ki tud szökni a kutyád. neked kell kerítést raknod, hogy ne tudja a kutyád elhagyni a telked.
2023. máj. 14. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
91%

Ha a szomszédé a kerítés, akkor is a te kutyád megy át. A szomszédnak nem kötelező tökéletes kerítést csinálnia.


Ha veszel egy kiskutyát, ami átmegy a keritése rácsán, akkor neki új kerítést kell csinálnia, csak mert vettél egy kiskutyát?

2023. máj. 14. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
94%
Tied
2023. máj. 14. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
96%

Bennem ez nem merült fel kérdésként.

Amikor vettem kutyát, körbe megcsináltam a kerítést, hogy ne tudjon kimenni.

Az a gazda felelőssége, hogy mit csinál a kutyája, kimegy, támad, stb...

2023. máj. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
67%
Néha agyat kellene növeszteni. Kutyád van és közös kerítés...evidens, hogy a Te feladatod felügyelni az állatodra....istenem...megérett a világ a pusztulásra...
2023. máj. 14. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
68%

Az önkormányzat rendelkezik a kerítések létesítéséről.

Az utca felől, szembe állsz a telkeddel, akkor a jobb oldali kerítés a tied, a bal oldali kerítés a bal szomszédod kerítése.

Az utca felőli kerítés teljes mértékben a tied.

A hátsó kerítés, (ha van hátsó szomszéd) annak költsége fele részben téged, fele részben a hátsó szomszédot terheli.

Amennyiben új bekerítetlen telket veszel, annak minden oldalról neked kell a kerítéseket elkészíteni. (ha nincs szomszédod)

Ha saroktelekről beszélünk, akkor az utcai kerítések a telek tulajdonosát terhelik.

Ez a szabály, de egyes önkormányzatok egyedi módon is rendelkezhetnek.

2023. máj. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
95%

[link]


"5. § (1) * Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról."


Tehát tök mindegy kié a kerítés, köteles vagy telekhatáron belül tartani a saját kutyádat. Hogy ezt hogy éred el, az egyéni szoc. probléma.

2023. máj. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%

Miért kéne NEKEM többszázezret költenem az amúgy jó állapotú kerítésemre, mert a szomszéd nem képes telken belül tartani az állatot.


Nekünk is volt ilyen agyhalott szomszédunk, állandóan átjárt a kutyája, és minket cs.szegetett, hogy "nem jó a kerítés". Bocs, arról nem én tehetek, ha a nagytestű kutya simán lebontja, de nem fogom a saját telkemet betonfallal elkeríteni.


Oldja meg a kutyájának a telken belül tartását, az nem az én dolgom, hogyan.

2023. máj. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
81%

Szemből nézve a jobb oldali a te általad megépítendő kerítés. A másik a szomszédé.

Háziállatot köteles vagy telken belül tartani (kivéve ha a szomszéd átengedi a macskáját, mert ez rá is vonatkozik)

Kutyák esetében előszeretettel emlegetik a telken belül tartást, viszont a macskások is figyeljenek rá mert ugyanúgy vonatkozik rájuk is!

2023. máj. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!